Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:26 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Анкета "Матерна"!нови  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано09.03.06 11:53




Възникнаха ли проблеми при приема на витамини "Матерна" по време на вашата бременност?
Да! Проблеми при мен!
Да! Проблеми при бебето!
Да! И двете!
Не! Не съм имала никакви проблеми!




Интересно ми е какви са релно последиците при майките в нашия клуб, защото на теория е едно, на практика друго затова, моля, гласувайте настоящи мами, които сте пили повече от една опаковка през вашата бременност!
За да не разводнявам анкетата, ще уточня тук, че под "Проблеми при мен", имам предвид качени много килограми, въпреки, че за мен това не е следствие от витамините, познавам жени, които качиха 30 кила, без да ги пият.
Под "Проблеми при бебето!", включвам посочените в другата тема- голяма глава и калциране.


Благодаря ви!


София 16.08.2004г.


Тема трябваше да питашнови [re: Пиcaнa]  
Автор Чaeнo Moмичe (тиха церемония)
Публикувано09.03.06 11:58



и дали доки дава да ги пия. Той ги отрича.



Тема Re: трябваше да питашнови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано09.03.06 12:02



Естествено, че тези, които не са ги пили по една или друга причина, няма да гласуват

Знам, че лекарите са на различно мнение, част от тях отричат всичко, други рекламират друга марка. Писах, че на теория е едно, на практика друго, искам да видя дали наистина възникват проблемите, с които лекарите ни плашат.
Нека в тази тема да пишем по въпроса за реалните последици, а коментарите в другата, за да не се получи дублиране


София 16.08.2004г.


Тема Re: Анкета "Матерна"!нови [re: Пиcaнa]  
Автор alterna (рядко срещана)
Публикувано09.03.06 12:06



гласувах, че имах проблеми при мен... но не защото смятам, че от тях качих много кг, а защот ми ставаше много лошо от тях... ама много лошо



Тема Re: Анкета "Матерна"!нови [re: alterna]  
Автор mama reni (минаващ)
Публикувано09.03.06 12:12



И моите проблеми бяха свързани с повръщане от тези витамини. Така ми дразнеха стомаха, че не ми ставаше лошо, а направо връщах всичко със спазми. И то не само в началото на бременността, пробвах да ги вземам и в края. Ужасно беше и резбира се не съм ги вземамала. Всъщност от моите познати повечето имаха проблеми със стомаха от матерната, а не с качени килограми.



Тема Re: Анкета "Матерна"!нови [re: alterna]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано09.03.06 12:17



Възможно е да има непоносимост към продукта, явно не съм задала въпроса правилно, не съм имала това предивид, а дали водят до изменения в бебето или родилката


София 16.08.2004г.


Тема Re: Анкета "Матерна"!нови [re: Пиcaнa]  
Автор alterna (рядко срещана)
Публикувано09.03.06 12:25



да, това стана ясно,,,, но съгласи се, че може ли някой да каже дали от тях са килограмите... Но всеки може да каже колко и как е повръщал от тях. Това е по - лесно за определяне, особено когато следиш всяко изменение. А това, че се чувстваш ужасно цял ден, пак си е отрицателно въздействие... И всъщност се оказва, че такава непоносимост имат немалко жени. Имаше сравнение с непоносимост с други лекарства, но за тях процентът на страдащите е много-много по - малък...

Да, а по повод бебетата - аз не съм чувала за калцирането на главата, а само че стават много едри, излишно едри, което утежнява самото раждане

Редактирано от alterna на 09.03.06 12:28.



Тема Re: Анкета "Матерна"!нови [re: alterna]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано09.03.06 12:34



Анкетата ми беше за неправилни изменения при плода и майката, поносимостта към даден продукт и това дали майката ги е оила правилно е отделна тема


София 16.08.2004г.


Тема Re: трябваше да питашнови [re: Пиcaнa]  
Автор roya (кандидат мама)
Публикувано09.03.06 12:35



Трябваше да има и отговор "Не съм ги пила и не не са ми липсвали". Нито една от моите познати не е пила Витамини, в химична форма и всички имат прекрасни бебчета.
Направена по този начин анкетата си е изцяло насочена към ползване на витамини от бременни.
Това, което знам от лекаря си за Матерната, че е правена за африкански майки, които се хранят страшно ограничено. Забранил е на всичките си пациентки да пият Матерна без нужда. Каза, че товарели организма допълнително. И тъй като до момента не съм изпитала нужда от тях съм склонна да му вярвам. А и изследванията ми до момента винаги са били идеални.
Беше време, когато по пазара нямаше пресни плодове и заленчуци та се е налагало да се взимат добавки във вид на витамини. Но сега си е направо престъпление да се пият витамини, освен ако организма ви не го изисква.

Всеки сам решава за себе си, аз реших да си послушам лекаря и не съжалявам. Аз съм в 34 г.с. и бебето ми към момента е 2,9 кг. расте с пълна сила макар, че за цялата бременност съм пила 3 седмици фолиева киселина в началото и 6-ти месец се наложи да изпия 5-6 хапчета Допегит, заради високо кръвно. С витамините се срещам всяка сутрин във вид на прясно изцеден сок от грейпфрути с лимон или портокал и поне една салата с пресни зеленчуци през деня. Хранете се здравословно и лекарствата ще си стоят в аптеките.

Бъдете здрави и разумни с медикаментите!



Тема Re: трябваше да питашнови [re: roya]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано09.03.06 12:38



Писах вече, анкетата е дали след приема им са настъпили неправилни изменения при плода или родилката, не виждам защо да включвам отговор- "Не съм пила!"


София 16.08.2004г.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.