Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:42 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Анкета "Матерна"!  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано09.03.06 11:53




Възникнаха ли проблеми при приема на витамини "Матерна" по време на вашата бременност?
Да! Проблеми при мен!
Да! Проблеми при бебето!
Да! И двете!
Не! Не съм имала никакви проблеми!




Интересно ми е какви са релно последиците при майките в нашия клуб, защото на теория е едно, на практика друго затова, моля, гласувайте настоящи мами, които сте пили повече от една опаковка през вашата бременност!
За да не разводнявам анкетата, ще уточня тук, че под "Проблеми при мен", имам предвид качени много килограми, въпреки, че за мен това не е следствие от витамините, познавам жени, които качиха 30 кила, без да ги пият.
Под "Проблеми при бебето!", включвам посочените в другата тема- голяма глава и калциране.


Благодаря ви!


София 16.08.2004г.


Тема трябваше да питашнови [re: Пиcaнa]  
Автор Чaeнo Moмичe (тиха церемония)
Публикувано09.03.06 11:58



и дали доки дава да ги пия. Той ги отрича.



Тема Re: трябваше да питашнови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано09.03.06 12:02



Естествено, че тези, които не са ги пили по една или друга причина, няма да гласуват

Знам, че лекарите са на различно мнение, част от тях отричат всичко, други рекламират друга марка. Писах, че на теория е едно, на практика друго, искам да видя дали наистина възникват проблемите, с които лекарите ни плашат.
Нека в тази тема да пишем по въпроса за реалните последици, а коментарите в другата, за да не се получи дублиране


София 16.08.2004г.


Тема Re: Анкета "Матерна"!нови [re: Пиcaнa]  
Автор alterna (рядко срещана)
Публикувано09.03.06 12:06



гласувах, че имах проблеми при мен... но не защото смятам, че от тях качих много кг, а защот ми ставаше много лошо от тях... ама много лошо



Тема Re: Анкета "Матерна"!нови [re: alterna]  
Автор mama reni (минаващ)
Публикувано09.03.06 12:12



И моите проблеми бяха свързани с повръщане от тези витамини. Така ми дразнеха стомаха, че не ми ставаше лошо, а направо връщах всичко със спазми. И то не само в началото на бременността, пробвах да ги вземам и в края. Ужасно беше и резбира се не съм ги вземамала. Всъщност от моите познати повечето имаха проблеми със стомаха от матерната, а не с качени килограми.



Тема Re: Анкета "Матерна"!нови [re: alterna]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано09.03.06 12:17



Възможно е да има непоносимост към продукта, явно не съм задала въпроса правилно, не съм имала това предивид, а дали водят до изменения в бебето или родилката


София 16.08.2004г.


Тема Re: Анкета "Матерна"!нови [re: Пиcaнa]  
Автор alterna (рядко срещана)
Публикувано09.03.06 12:25



да, това стана ясно,,,, но съгласи се, че може ли някой да каже дали от тях са килограмите... Но всеки може да каже колко и как е повръщал от тях. Това е по - лесно за определяне, особено когато следиш всяко изменение. А това, че се чувстваш ужасно цял ден, пак си е отрицателно въздействие... И всъщност се оказва, че такава непоносимост имат немалко жени. Имаше сравнение с непоносимост с други лекарства, но за тях процентът на страдащите е много-много по - малък...

Да, а по повод бебетата - аз не съм чувала за калцирането на главата, а само че стават много едри, излишно едри, което утежнява самото раждане

Редактирано от alterna на 09.03.06 12:28.



Тема Re: Анкета "Матерна"!нови [re: alterna]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано09.03.06 12:34



Анкетата ми беше за неправилни изменения при плода и майката, поносимостта към даден продукт и това дали майката ги е оила правилно е отделна тема


София 16.08.2004г.


Тема Re: трябваше да питашнови [re: Пиcaнa]  
Автор roya (кандидат мама)
Публикувано09.03.06 12:35



Трябваше да има и отговор "Не съм ги пила и не не са ми липсвали". Нито една от моите познати не е пила Витамини, в химична форма и всички имат прекрасни бебчета.
Направена по този начин анкетата си е изцяло насочена към ползване на витамини от бременни.
Това, което знам от лекаря си за Матерната, че е правена за африкански майки, които се хранят страшно ограничено. Забранил е на всичките си пациентки да пият Матерна без нужда. Каза, че товарели организма допълнително. И тъй като до момента не съм изпитала нужда от тях съм склонна да му вярвам. А и изследванията ми до момента винаги са били идеални.
Беше време, когато по пазара нямаше пресни плодове и заленчуци та се е налагало да се взимат добавки във вид на витамини. Но сега си е направо престъпление да се пият витамини, освен ако организма ви не го изисква.

Всеки сам решава за себе си, аз реших да си послушам лекаря и не съжалявам. Аз съм в 34 г.с. и бебето ми към момента е 2,9 кг. расте с пълна сила макар, че за цялата бременност съм пила 3 седмици фолиева киселина в началото и 6-ти месец се наложи да изпия 5-6 хапчета Допегит, заради високо кръвно. С витамините се срещам всяка сутрин във вид на прясно изцеден сок от грейпфрути с лимон или портокал и поне една салата с пресни зеленчуци през деня. Хранете се здравословно и лекарствата ще си стоят в аптеките.

Бъдете здрави и разумни с медикаментите!



Тема Re: трябваше да питашнови [re: roya]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано09.03.06 12:38



Писах вече, анкетата е дали след приема им са настъпили неправилни изменения при плода или родилката, не виждам защо да включвам отговор- "Не съм пила!"


София 16.08.2004г.


Тема Re: Анкета "Матерна"!нови [re: Пиcaнa]  
Автор alterna (рядко срещана)
Публикувано09.03.06 12:38



Качих много килограми, имах голяма интоксикация в последните две седмици, подух се страхотно ... Но няма кой да каже, дали това се дължи на матерната или така ми било писано. И не мисля, че може да се категорично за който и да било случай, че това се дължи точно на Матерна.
Затова си мисля, че може би не е добре поставена самата тема.
А момиченцето ти е много хубаво:-) Да е живо и здраво и да радва мама



Тема Re: Анкета "Матерна"!нови [re: alterna]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано09.03.06 12:42



Значи спокойно можеш да гласуваш с първа опция


Благодаря за София


София 16.08.2004г.


Тема Re: трябваше да питашнови [re: roya]  
Автор mania4ka (madness)
Публикувано09.03.06 14:07



били направени за Африкански майки, ама вие сериозно ли се връзвате на това. Тези африкански майки, които се хранят непълноценно едва са чували за Матерна или имат средства да си я купят. Коя голяма фармацефтична компания ще прави витамини за Африкански майки, да не са благотворително дружество. Витамини за бременни се изписват на всякиде по света, дори и в цивилизованите държави, всичко зависи от преценката на лекаря (стига да е обективна, а не да са минали търговските представили през него с торбата с подаръци и парички) и от иддивидуалното физическо състояние на майката. Аз през първата бременност си пиех редовно Матерната (беше модерно, навсякъде по кабинети и по улици имаше плакати), като се правят и почивки. Качих 20кг, но едва ли е от витамините, защото и сега на там вървят нещата без да пия Матерна. Главата му беше голяма, но си е по-наследство и на бъдещето отроче се очертава с голяма глава. Така, че с Матерна и без Матерна на мен ми е все тая. Пия си фолиева и желязо нон стоп, заради анемията ми. А относно дразненото на стомаха - всички хапове и лекарства ми дразнят и от железните препарати повръщам ,ама нямам избор.



Тема Re: трябваше да питашнови [re: mania4ka]  
Автор crazy_chick ()
Публикувано09.03.06 14:27



Всичко това са излишни спекулации - африкански майки, големи глави, глупости на търкалета! В крайна сметка, това са най-обикновени витамини, познавам жени небременни и некърмачки, които си ги купуват. В упътването са изредени редица състояния, при които приема им е нежелателен, а също и предупреждение да не се комбинират с някои други лекарства. Който иска - пие, който не иска - не. Наивно е да се смята, че една пластмасова ябълка или зелена салатка, отгледани с химическа тор посред зима, са по-безвредни и по-неизкуствени от едно хапче.

Освен това, безкрайно ме озадачава факта, че вече за 150-ти път се дискутира хипотетичната вреда на изкуствените витамини върху плода, а няма нито една тема за изкуственото мляко на прах, с което огромен процент майки хранят децата си впоследствие?! Значи витамините, които минават през майчиния организъм са потенциално опасни, а директно даваното адаптирано мляко не е???

Давид 21.12.03





Тема Re: трябваше да питашнови [re: Пиcaнa]  
Автор mishe (нетърпеливка)
Публикувано09.03.06 14:53



Аз съм по-особен случай, с лоша анемия с недостиг на вит.В12 и периодично мускулно си го слагам, за да се чувствам добре. С второто ми дете пих през цялото време Матерна и се чувствах страхотно, въпреки че бях на 36, а първото дете родих на 19. С третото ми дете изпих само две опаковки и за себе си мога да кажа, че не бях в толкова добра кондиция. Затова ако мен ме питат, аз с двете си ръце ще препоръчам приема на Матерна, въпреки че моята лекарка не ми даваше да пия толкова, защото много помпала бебета и т.н.



Тема Re: Анкета "Матерна"!нови [re: Пиcaнa]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано09.03.06 15:07



Нещо не мога да гласувам
Както и да е. Не съм имала никакви проблеми, детето ми се роди нормално, слава Богу!
Качих 25кг., но не смятам, че е от Матерната, защото я пиех по време на кърменето(10 месеца) и след като спрях да кърмя си допих опаковката, за да може организмът ми да си набави липсващите му елементи. Докато ги пиех след раждането отслабнах и се върнах на старите си кг



Тема Re: трябваше да питашнови [re: crazy_chick]  
Автор Acя ()
Публикувано09.03.06 15:08



абсолютно съм съгласна!имаше и информация че дори картофите, морковите и спанака за бъкани с нитрати, какво остава за несезонните зеленчуци!
към мнението ти бих добавила само въпроса: защо трябва да се коментират неща които са извън темата и от анкета това стана дискусия каквато тече по-надолу?
аз си мисля че анкетата е много полезна с информацията, която дава: истински резултати от истински хора а не някакви статистики и противоречивите мнения на лекарите!ако някой иска след това може да си направи сметка дали да пие или не матерна и горе долу на какъв процент хора е навредила и по какъв начин!


Елена 10.11.2003

Тема Re: Анкета "Матерна"!нови [re: Пиcaнa]  
Автор Paula ()
Публикувано09.03.06 17:07



Не! Не съм имала никакви проблеми!

[url=http://lafemmebonita.com]

[/url]

Тема Re: Анкета "Матерна"!нови [re: Пиcaнa]  
Автор Keнra (мама)
Публикувано09.03.06 18:23



Доста се чудих дали да се впускам в безмислени спорове, но и аз ще напиша нещо по темата.
Така както е зададена, анкетата е некоректна. Още в условието (без да се зачитам надолу) ми стана ясно отношението на автора към проблема, т.е. се губи безпристрастността. Освен това анкетата е насочена единствно към майките, които са пили Матерна през цялото време или поне през по-голяма част от бременността, което пък предполага, че отговарящите ще са доволни от нея. Защо иначе да продължават да я пият? И накрая ще кажа, че тук 10-20-30 или дори 100-200 майки сме крайно не-представителна извадка. Освен това не е задължен всеки прочел да отговаря, а само който иска, което пък от своя страна води до това, че ще отговорят или само тия, които са много ЗА или много ПРОТИВ Матерната и тъпо и упорито ще се борят с капризите на дир-ските клубове, за да си пуснат мнението.
Предвив разразилия се спор ми се струва, че малко по-достоверно би било проучване от рода:
1. Към всички майки с проблеми (при тях или детето) - Пихте ли Матерна? - ДА/НЕ
2.1. Към всички майки без проблеми (при тях и детето) - Пихте ли Матерна? - ДА/НЕ
Накрая двата резултата се сравняват - ако от първата група има процентно повече ДА-та отколкото във втората - лошо. Ако не - да живе Матерната!
Като разбира се всички забележки за предсавителноста на извадката пак си остават.

В заключение ще добавя, че подведена от многото реклами съм пила Матерна за около месец в началото на бременността. След това нещо ми се видя фалшива тази работа и втората опаковка така си и остана. Моето отношение към проблема с изкуствените витамини (млека, храни, хранителни добавки и лекарства...) е, че природата ни е създала достатъчно съвършени, за да оцелеем десетки хиляди години без съществуването им. Като цяло сега човечеството е много по-болно от колкото преди няколко стотин години. За мен това значи, че има нещо нередно в начина му на живот.



Тема Re: Анкета "Матерна"!нови [re: Keнra]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано09.03.06 18:46



Кенга, знаеш ли защо пуснах темата? Защото, ако не всеки месец, то през месец за почти 2-те години, през които пиша в този клуб, се пускат теми за "Матерна"-та, където се повтаря едно и също, едни пили, казват "Да" и точка, другите не пили започват да разказват как лекарите им били казали, че бебетата едва ли не мутирали. Но няма (и дано да няма), майка, която да каже "Да, имаме проблеми с главата на детето ..." примерно. Просто не ми харесват празните приказки, нека всеки, който иска интересува от ефектът на тези витамини, да седне и да прочете темата, а не да слуша зловещи коментари и да се шашка. Нека всеки да направи своя избор, т.е. изборът на специалиста, който е избрал, но и да не се допускат спекулации и истерии!

Анкетата е насочена към майки, пили поне една опаковка, защото 2 глътнати таблетки не могат да имат нито положителен, нито отрицателен ефект.


София 16.08.2004г.

Редактирано от Пиcaнa на 09.03.06 18:47.



Тема Re: Анкета "Матерна"!нови [re: Пиcaнa]  
Автор milamia ()
Публикувано09.03.06 22:16



Да де, ама от друга страна каква е ползата от анкетата?!?! Така както са зададени въпросите така и не може да се разбере в крайна сметка какъв е ефекта от пиенето на Матерна. Ако е никакъв в сравнение с обичайното, тогава защо да се пие



Тема Re: трябваше да питашнови [re: roya]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано09.03.06 22:24



с витамините хубаво си се срещала всяка сутрин.
а с желязото, ако си анемична (а това е проблем при почти всяка бременна) как се срещаше?
със селена, например, дето по нашите земи не се среща в почвата, съответно го няма в храната, а е нужен?
с останалите минерали?
Матерна не съдържа само витамини. но също така, не е медикамент!



Тема Re: Анкета "Матерна"!нови [re: alterna]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано09.03.06 22:26



късна токсикоза на бременността, характеризираща се с отоци, НЕ се дължи на приема на витамини!

именно поради такива изказвания, анкетата ще има опорочен характер. много от жените не са наясно кои промени в състоянието им на какво се дължат и ще има голяма вероятност да припишат неправилно проблемите си на хранителната добавка....



Тема Re: Анкета "Матерна"!нови [re: milamia]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано09.03.06 22:38



Мисля, че достатъчно ясно изясних всичко още в първия пост, повече няма да повтарям.


София 16.08.2004г.


Тема Re: Анкета "Матерна"!нови [re: Пиcaнa]  
Автор deeper_m (непознат )
Публикувано10.03.06 00:34



И тъй като аз пуснах темата...за последните два месеца..., искам само да кажа, че мислех, че тук хората задават въпроси...и получават отговори (мнения)...а сами вземат решенията си..ж случая да пият или не Матерна...То голям спор се разрастна, голямо чудо.
Писана, напълно съм съгласна с теб и твоята анкета...и според мен тези, които не са съгласни, не трябва да спорят и да се мъчат да оборят другите...а ако им харесва да гласуват...ако не да не гласуват...а да си пуснат примерно те анкети...Ама това защо така, ама онова защо иначе...Всеки казва, да , не...и темата приключва...Едва ли тези, които са пили и са доволни ще могат да убедят другите и обратно... Всеки гледа през своя поглед...

Аз ще гласувам като родя, живот и здраве...

Поздрави на всички



Тема Re: Анкета "Матерна"!нови [re: alterna]  
Автор lora_pw (член)
Публикувано10.03.06 09:06



Здравей Alterna. И аз ще гласувам ,че имах проблеми, точно по същата причина - 10 минути след като изпивах хапчето, ми прилошаваше ужасно. Така и не изпих цялата опаковка.



Тема Re: Анкета "Матерна"!нови [re: lora_pw]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано10.03.06 11:04



Няма опция за прилошаване.


София 16.08.2004г.


Тема Re: Анкета "Матерна"!нови [re: Пиcaнa]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано10.03.06 13:01



Гласувах, че не съм имала ниакакви проблеми, въпреки че качих 35 кила (за тях съм сигурна, че не са от матерната, а от 24-те бр. вафли Боровец, които изяждах дневно).
Едната лекарка, при която ходех я препоръчваше, а другата я отричаше. Обаче аз имам някаква непоносимост към прясно мляко и не обичам сирене, та този калции много добре ми идваше.
Не съм имала калцификати по плацентата, дъщеря ми си имаше съвсем нормална и некалцирана глава. А пия матерна от 10 седмица на бременността до края на 8-ия месец.
Така че... явно при всеки индивидуално действа, според мен. При евентуална следваща бременност пак планирам да я пия, мнго добре се чувствах от нея.



Тема Re: Анкета "Матерна"!нови [re: Slanchezara]  
Автор milamia ()
Публикувано10.03.06 16:56



Апетитът идва и от витамините Нали затова на злояди дечковци препоръчват именно витаминен сироп



Тема Re: Анкета "Матерна"!нови [re: Пиcaнa]  
Автор Keнra (мама)
Публикувано10.03.06 23:00



Виж, Писана. Аз разбирам защо си пуснала темата, но въпреки всичко смятам, че е тя е пристрастна и сътветно дава пристрастни резултати. Ако целта ти е на всяка цена да убедиш "чудещите се" в ценността на Матерна - добре. Но за мен е по-ценно да предоставим на "чудещите се" информацията, която имаме, пък те да си решават. Затова и смятам, че подобна пристрастна анкета може да заблуди някого.

Аз разсъждавам така (пък ако ще и още хиляда човека да ми обясняват, че не му е мястото да го пиша тук, щото не се сещам къде може да му е мястото). Лекар, който предпише Матерна може да го направи, защото наистина вярва в ценните й качества, но може и да го направи, защото е бил наистина много добре ухажван от производителя.
НО!
Какво може да спечели лекар, който твърди, че Матерната може и да ти навреди? Аз лично не се сещам за нищо. За мен това значи, че наблюденията му наистина показват, че Матерната МОЖЕ да навреди.
Което пък съвсем не значи, че ЩЕ навреди на всички или пък, че няма своите добри страни.

Всеки сам решава.



Тема Re: Анкета "Матерна"!нови [re: Keнra]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано10.03.06 23:54



Мен не ме интересува кой какво ще пие по време на бременността си, но "Матерна"-та вече се превърна в градска легенда за бебета с великански калцирани глави. На една бъдеща майка малко й трябва да се шашне, а като го чуе от няколко форума и вече го приема едва ли не за задължително.
Какво лошо има в това да видим какво е реалното положение?


София 16.08.2004г.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.