Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:06 29.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Размер на главата и зрялост на плацентата?нови  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано07.03.06 19:21



Малко се стресирах днес след прегледа на видозон - размера на главата на бебето е 9,3 см., очакавано тегло 3 кг. и зрялост на плацентата 2-3-та степен. За три седмици тая глава е нараснала с 10 мм, теглото с 800 / това не е кой знае какъв показател/, но и тая плацента... Направо се подтиснах. Кажете, ако помните как е било при вас. Седмицата ми е 36-та.



Тема Re: Размер на главата и зрялост на плацентата?нови [re: Beни]  
Автор jana (...)
Публикувано07.03.06 19:33



При мен картинката беше следната - бях с три термина (29.04;05.05;10.05)главата отговаряше на 34-35г.с., бедрата на 33-34г.с., а коремчето на 40-41г.с. (заради диабета), плацентата 2-3 степен на стареене, детето около 2800-3100 кг. Въпреки това не бързаха да ме режат, че било рано още... Имай предвид, че лежах под наблюдение при тях.




Тема Re: Размер на главата и зрялост на плацентата?нови [re: Beни]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано07.03.06 20:38



При мен плацентата беше 2-ра степен в 38гс, а за главата нищо не съм си записала... повече мериха кръвотока, пулса и т.н. на бебока.
Бях в болница тогава и след някой друг ден ме оперираха.

Ако не се лъжа, албенади имаше пак висока степен на зрялост и скоро след това роди...дано се включи по темата, че скоро не се е вясвала насам



Тема Re: Размер на главата и зрялост на плацентата?нови [re: dafna]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано07.03.06 22:01



След две седмици пак съм на преглед, ако нещо не стане до тогава, което се надявам да не стане. Докторката каза, че към края на месеца евентуално, ама...то божа работа.



Тема Re: Размер на главата и зрялост на плацентата?нови [re: Beни]  
Автор anakin (новак)
Публикувано07.03.06 22:13



Никой не ми е мерил главата на бебето, нито ми е казал колко тежи! Попитах последните няколко пъти, интересувах се, а докторката само ми казваше, без да ме гледа на видеозана - едричко е.
Напълно съм в невидение. Сестрата ми каза, че каквото и да знаеш, в момента нищо не може да се направи - чакаш момента да дойде и това е.



Тема Re: Размер на главата и зрялост на плацентата? [re: Beни]  
Автор Meli (de profundis)
Публикувано07.03.06 22:47



Ама Вени, за какво се притесняваш сега? Това е нормалната зрялост на плацентата на този срок на бременността. Следи си движенията на плода, ходи си на прегледи и това е.

Да не забравя, съпругът ми ти праща поздрави!




Тема Re: Размер на главата и зрялост на плацентата?нови [re: anakin]  
Автор Meli (de profundis)
Публикувано07.03.06 22:48



Ти в България ли си или в чужбина, извинявай за личния въпрос?




Тема Re: Размер на главата и зрялост на плацентата?нови [re: Meli]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано08.03.06 08:38



Ами притесних се за тоя голям размер на главата - никой от нашето семейство не е с голяма глава. И май се по изплаших, че може да се наложи да родя по-рано или бебе с много голяма глава и да стане трудно раждане и пр.простотии.



Тема Re: Размер на главата и зрялост на плацентата?нови [re: Beни]  
Автор poзi4ka (огнена)
Публикувано08.03.06 10:37



Вени, я не се шашкай за глупости! Та ти влизаш в 37 г.с. - вече можеш да родиш на термин, независимо дали след седмица или три седмици. Бебето си е пораснало, колкото трябва - това е по-важното. После, знаеш, че не е сигурно какво виждат на ехографа - колко правилно мерят и т.н.

Аз не помня дали ти разправях, но мен така ме бяха наплашили навремето с Коко - главата му била огромна и т.н. - три седмици преди термина искаха да ме вземат в болницата, за да раждам. Луди хора. Той беше от тия бебета, които се родиха точно на термина си - нито ден по-рано или късно, просто беше главчо (какъвто и е и досега - анатомична особеност).

Така че - горе главата и спокойно.



Koko - 06.05.2001


Тема Re: Размер на главата и зрялост на плацентата? [re: Beни]  
Автор alterna (непознат )
Публикувано08.03.06 11:58



Вени, мила... недей да се притесняваш за подобни неща,,,
Изобще не е сигурно това, дето докторите съобщават като мерки и др. под...
Мен ме бяха много наплашили, че околоплодните води били малко. Друг доктор каза, че това изобщо не било вярно... А се оказа, че всичко е ОК... Раждането мина нормално и детенце си е живо и здраво. Стискам палци и не се притеснявай!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.