Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:38 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Честито na Other VOiceнови [re: poзi4ka]  
Автор Sabby (непознат )
Публикувано19.03.06 23:03



Da ti e jivo i zdravo bebecheto.....i mnogo hubavi emocii da ti noci.

A az hodih na dokor onzi den i mi kazaha che nai veroiatno shte se rodi tazi sedmica. Ako ne v nedelia (26.mart) shte predizvikat rajdane. Na mene termina mi e na 27mi i te shte predizvikat na 26 za da moje da se rodi na 27. Tuka sme na mnogo visoka nadmorska visochina i ne te ostaviat da si preskochish termina zashtoto neshto placentata se zatrudniavala ili ostariavala prejdevremenno (a be ne razbrah kakvo tochno) no vajnoto e che shte go predizvikat ako ne si doide samo bebcheto sledvashtata sedmica...

Ta stiskaite palci, az pochvam da chistia, mestia mebeli i hodia na razhodki zashtoto veche ne izdurjam :)



Тема Re: завръщаненови [re: Other Voice]  
Автор anakin (минаващ)
Публикувано20.03.06 08:44



Other Voice, много се радвам за теб
!!!!
Честито!!!Ще има неизбежен дискомфорт след раждането, но ти пожелавам бързо възстановяване. Важното , че всичко е минало вече. Да ти е живо и здраво бебочето и много да те радва.

Рибката все пак ще ти стане слабост



Тема Re: Честито na Other VOiceнови [re: Sabby]  
Автор anakin (минаващ)
Публикувано20.03.06 08:56



Sabby, спокойно ,ако това може да ти действа успокояващо - и аз съм почти на това положение , защото и моят термин е за 27 , но бебчо не дава признаци, че мисли да излиза. На мен ми казаха, ако не родя до 26 , да отида на консултация на 27 и тогава ще видят какво ще правят.
Първото дете се роди точно на термина без да се предизвиква раждане, сега какво ще е - ще видим ?Тук по принцип изчакват няколко дена след термина /колко и аз не знам/.
Успех, леко раждане и един здрав и хубав бебок
!!!



Тема Re: март - 2006нови [re: anakin]  
Автор anakin (минаващ)
Публикувано21.03.06 22:45



ЧЕСТИТА ПЪРВА ПРОЛЕТ!!!
Мами, начинаещи и бъдещи , с пожеланния за много слънце и сбъдване на всички мечти!!!
Леко бременеене и здрави и хубави бебоци!!!



Тема Re: март - 2006нови [re: anakin]  
Автор drastichna (непознат )
Публикувано22.03.06 05:03



Честито на Other Voice! Да е живо и здраво бебето и бързо възстановяване!
anakin, и аз гледам да не стоя без работа, че иначе много се замислям. Това ми е първа бременност обаче, така че гледам да релаксирам като за последно - срещам се с приятели, ходя на разходки, гледам телевизия, опитвам се и да домакинствам, но много ми тежи вече. Пък за епидуралната не мога да реша предварително, ще реша на момента. Оставам с впечатление, че в България трябва предварително да заявиш и платиш за епидурал, вярно ли е ? Тук обаче решаваш на момента, така че смятам да пробвам без епидурална, ако не издържа на болките, да си поискам. Все още не му се вижда края при мен. Днес бях на лекар и той каза, че ако още не съм родила до термина, ще трябва да насрочим дата за предизвикано раждане след това. Дано да си започне нормално раждането, че съм чувала че предизвиканите с окситоцин контракции са много по-болезнени. За другата тема, която си започнала - и аз чувствам повече движение тези дни, но забравих да питам лекаря за това.



Тема енергични или изморени се чувстватенови [re: anakin]  
Автор drastichna (непознат )
Публикувано22.03.06 05:08



преди раждането. аз с всеки изминал ден все по-изтощена и изморена се чувствам, не знам как ще раждам като нямам никакви сили вече. Нормално ли е все да съм изморена и да ми се лежи?



Тема Re: март - 2006нови [re: drastichna]  
Автор anakin (минаващ)
Публикувано22.03.06 11:02



Здравей,drastichna!
И на мен вече ми тежи много.
Ние вече сме почти на финала/нали и ти си за 27/
И аз съм на 27 на консултация , ако дотогава не родя.При вас колко дни изчакват след термина, преди да предизвикат раждане?
За епидурала тук трябва да имаш уговорка или предварително да кажеш.Не е много разпространен.За себе си нищо не съм решила,разчитам и на преценката на докторите.Много зависи от това как ще тръгне бебето - от него зависи



Тема Re: енергични или изморени се чувстватенови [re: drastichna]  
Автор anakin (минаващ)
Публикувано22.03.06 11:10



Нормално е и си лежи като ти се лежи.Почивай си колкото искаш, а като дойде момента за раждане - тя природата си знае работата.



Тема Re: март - 2006нови [re: anakin]  
Автор drastichna (непознат )
Публикувано23.03.06 06:22



Изчаква се до 2 седмици след термина, за да предизвикат раждане. Понякога 1 седмица, но ако няма проблеми, изчакват и 2.



Тема Re: март - 2006нови [re: anakin]  
Автор anakin (минаващ)
Публикувано24.03.06 10:46



Здравейте, мамита и бебоци, и бъдещи мамита!!!!
Наближава термина ми и дните около него са най-напрегнати/тайно се надявах, че бебока може по-рано да тръгне/.
Мислиш, а нищо не можеш нито да измислиш, нито да направиш - всеки ти казва - Спокойствие и разходки!!!Колко е лесно само съвети да се дават!!
Бог да е с нас!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.