Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:52 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Счупени млечни зъбки!нови [re: pimpim]  
Автор mishe (нетърпеливка)
Публикувано21.02.06 11:18



Ние паднахме вкъщи по стълбите преди около три седмици и едното ни горно зъбче хлътна навътре. Звънях на една много близка приятелка стоматоложка и тя ми каза, че ако не падне зъбчето, трябва да следя цвета му. Ако тръгне да се променя, ще трябва да се отвори и да се работи. Моето притеснение беше да не е увреден зародишът на постоянното зъбче. Тя ми каза че естествено съществува теоретична възможност това да е станало вследствие силния удар, но тъй като коренчетата на млечните зъби са нищожно малки, искрено се надявам нищо такова да не е станало.



Тема Re: Лю?нови [re: Пиcaнa]  
Автор лю ()
Публикувано21.02.06 11:19



Със сигурност нямаше проблем нито с апетита, нито нещо друго. Майка му е маниачка на тема зъби и без да сме обсъждали, предполагам, че е ходила на стоматолог. При него, обаче имаше останали части от зъбите (около 1/3). Все пак всеки случай е индивидуален и една консултация със специалист не пречи.



Тема Re: Счупени млечни зъбки!нови [re: Пиcaнa]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано21.02.06 13:50



Бяхме на лекар, вече съм по-скопойна, нищо няма да се прави за сега, ръбчетата сами ще се загладят, останалото от зъбите е здраво.
Снощи ми изглеждаше по-страшно, а и от кръвта не успях да видя точно колко е отчупеното, имах чувството, че е почти до венеца, днес ми изглежда направо незначително
Ето я нашата нова усмивка




София 16.08.2004г.


Тема Re: Счупени млечни зъбки!нови [re: Пиcaнa]  
Автор anim (лястовичка)
Публикувано21.02.06 14:18



Малка чаровница



Тема Re: Счупени млечни зъбки!нови [re: Пиcaнa]  
Автор djini76 (Terry)
Публикувано21.02.06 19:09



Много е сладка принцеската



Тема Re:Честита ви нова усмивка!нови [re: djini76]  
Автор milamia ()
Публикувано21.02.06 23:10



Отива й А по принцип знам, че млечните зъби се правят- по-хубави са направени, няма да се пълнят с храна, няма да драскат езичето и т.н. и ако не за друго, то поне детенце да добие навик да ходи на зъболекар и да няма страх от него.



Тема Re: Счупени млечни зъбки!нови [re: Пиcaнa]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано22.02.06 00:40



Благодаря на всички

milamia, лекарите казаха, че ако детето не изпитва болка не го пипат, защото много се травмирало. За сега няма промяна в апетита, тя малко лакомница си пада, надявам се да си остане само с козметичен дефект


София 16.08.2004г.


Тема Re: Счупени млечни зъбки!нови [re: Пиcaнa]  
Автор milamia ()
Публикувано22.02.06 10:48



Еми колкото лекари, толкова мнения, нали знаеш Да ти кажа само, че моята голямата мома, на 2 години си счупи преден зъб като бяхме на море в Дубровник. Аз естествено се уплаших и тутакси я заведох при една местна докторица, която ми ги обясни тези неща. Жената първо я вози на стола, заигра я и с инструментите, и с машинката, даде й да я пуска и спира, занимаваха се сигурно половин час, без нашата да й разбира и дума. След това и оправи счупеното- пилна го и й сложи бяла пломба. Тръгнахме си с подаръци- празни шишенца, а след това по молба на малката й ходихме пак на гости. Тя явно реши, че при зъбарите е интересно и оттогава до ден днешен си ходи редовно, без никакви притеснения. Но явно всичко е до отношение и търпение на стоматолога.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.