Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:05 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Ваксини и аутизъмнови  
Автор Пoли (член)
Публикувано15.02.06 02:46











Тема Re: Ваксини и аутизъмнови [re: Пoли]  
Автор Klee (мама на Бобо)
Публикувано15.02.06 12:08



Ако още малко попрочета, направо ще се побъркам. Нямаше за какво да се притеснявам, та сега и това.............Предполагам, че ваксините, които се поставят в БГ не правят изключение и със сигурност съдържат въпросното вещество. И като за капак започнах да правя съпоставки с описаните симптоми и поведението на моето дете и ако не спра да мисля за това със сигурност ще откача.



Тема Re: Ваксини и аутизъмнови [re: Klee]  
Автор kleo_8O (член)
Публикувано15.02.06 13:16



А ясно ли е в кои точно ваксини би могло да се съдържа? На нас вече ни биха 3 - една против хепатит в болницата, БЦЖ и вчера 2-ра против хепатит



Тема Re: Ваксини и аутизъмнови [re: kleo_8O]  
Автор Klee (мама на Бобо)
Публикувано15.02.06 13:33



До колкото ми позволяват познанията по руски език, разбрах, че в противохепатитната ваксина със сигурност присъства силно токсичното вещество тимеросал. (А тя се поставя още в родилния дом)

Ето го цитата:

"Тимеросал как ртутный консервант (состоящий на 50% из ртути) до недавнего времени постоянно использовался в большинстве детских вакцин. Вот некоторые примеры содержания тимеросала в вакцинах - Гепатит В (12.5 mcg), ), DTaP (25 mcg), HiB (25 mcg), and PCV (25 mcg). Прививка Гепатит В делается при рождении, и считается, что при весе ребенка 3.4 кг. "безопасный уровень наличия ртути по нормам EPA - 0.34 мг; таким образом при введении вакцины Гепатита В превышается рекомендованный "безопасный" уровень в 36 раз; дети с меньшим весом подвергаются большему риску, потому что вакцины - это такой редкий тип лекарств, доза которых не зависит от возраста или веса (одна и та же доза обычно дается и взрослому, и недоношенному младенцу). Если ребенок получил полный перечень прививок в 1990-х годах, значит он получил примерно 237.5 mcg ртути в первые 15 месяцев жизни."



Тема Re: Ваксини и аутизъмнови [re: Klee]  
Автор kati_k (член)
Публикувано15.02.06 13:48



Наистина ужас. Аз доста съм се интересувала от уврежданията от ваксини заради първото си дете и неговите проблеми. На нея не съм и слагала ваксини с изключение на БЦЖ- то в болницата. На бебето сега сложих почти всичко, но купувах убити ваксини Полиомиелит и ДТК. За съжалени другите убити ги няма. Всъщност незная дали и в тях няма живак. Доста е ужасно, а спора за васкините се води отдавна в медицината. Честно казано съвсем се обърках от тази статия. Отгоре на всичкото е подплатена с доста доказателства. Е дано Господ да ни пази децата...



Тема Re: Ваксини и аутизъмнови [re: Пoли]  
Автор bubulina (минаващ)
Публикувано15.02.06 14:04



Момичета, не четете подобни дивотии за да не се притеснявате излишно! От много години (не знам колко точно) са слагали ваксини на децата. Аз съм на 32 и знам от майка ми, че съм ваксинирана за какво ли не (задължителните) и смятам, че има смисъл! Може да има случаи когато са имали неприятен ефект и последици но поне 95% са за добро! Ако лекаря е добър и спази изискванията кога и как да постави ваксината (детето да е абсолютно здраво) не трябва да има проблеми. Съгласете се, че по вестниците пише какво ли не и то уж с доказателства но в крайна сметка много неща не са така! Върху ваксините които се произвеждат има строг контрол до колкото знам. Е в крайна сметка всеки има право да решава сам дали да си ваксинира децата. Аз съм за и съм го направила а вие както решите.



Тема Re: Ваксини и аутизъмнови [re: kati_k]  
Автор bubulina (минаващ)
Публикувано15.02.06 14:07



Съгласна съм. Някои неща са Божа работа (мое мнение) а не следствие или последствие от ваксина!



Тема Re: Ваксини и аутизъмнови [re: bubulina]  
Автор kati_k (член)
Публикувано15.02.06 14:15



Те и антибиотиците са строго контролирани, но едно лекуват, друго увреждат нали? Ваксините са приети със закон в България заради епидемиите. Незная дали си се итересувала, но например коклюш в развитите държави не се слага, защото такава епидемия има в т.н. държави с ниска хигиенна култура или как да се изразя по-точно. Повечето лекари, понеже ги глобяват, слагат васкини и това е. Никои не го интересува, да не говорим за варианта "сега отваряме ампулата и затова ще слагаме васкина, за да не даде фира". Извинявам се за грубите изрази, но съм се сблъсквала с тези проблеми, защото на дъщеря ми не трябваше да слагам ваксини, а с бюрократи дето им пише така в закона трудно се бори..... Другото което е, 4е от неправилно слагане на ваксини има около 2% увредени деца. Затова например ми препоръчаха убити ваксини за да избегна този процент. Лошото е, 4е те не се поемат от касата, а са доста скъпички, а на запад вече живи ваксини не се слагат. Така, 4е затова съм притеснена.



Тема задължителни ли са наистина???нови [re: Пoли]  
Автор bebe_2OO6 (с късмет)
Публикувано15.02.06 15:02



Някой запознат ли е със закона - задължителни ли са наистина ваксините през различните възрасти? Можем ли да откажем поставянето на ваксина на нас и на децата ни?



Тема Re: задължителни ли са наистина???нови [re: bebe_2OO6]  
Автор kati_k (член)
Публикувано15.02.06 15:14



Значи, ако родителите се подпишат, 4е отказват ваксиниране никой неможе насила да ти хване детето и да ти го ваксинира иначе по закон са задължителни. Аз например се мотах доста време и след това ме изпратиха на комисия и там казаха ,4е не ми освобождават детето от ваксини, но поради дългото мотаене се оказа, 4е 4аст от ваксините просто вече не се слагат, защото е пораснала. Така има само 1 БЦЖ и една убита полиомиелит. Тогава още нямаше убити ваксини ДТК. Сега вече има и си ги купувам за бебето.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.