Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:52 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Как се грижите за малките зъбкинови  
Автор bebo4e (непознат )
Публикувано13.02.06 15:18



Здравейте,на нас ни се появи първото зъбче на 1г.2мес.,сега виждам и второто.Как се грижите Вие за вашите,пиете ли нещо.Кога си купихте първата четка за зъби - а те какви са сладки.Но всичките ли са добри.



Тема Re: Как се грижите за малките зъбкинови [re: bebo4e]  
Автор dessy_nt ()
Публикувано13.02.06 15:27



Ние отскоро имаме 4етка за зъби на colgate и детска паста на vademecum ,и двете ми хареват, слагам му малко паста и той сам си мие зъбите, е по- скоро гризе 4етката но пак прави нещо.



Тема Re: Как се грижите за малките зъбкинови [re: bebo4e]  
Автор лю ()
Публикувано14.02.06 10:38



С 4 зъба на годинка и нищо не правя :(
Замислям се дали да не почна някаква хигиена (в Спок четох, че още при първото зъбче е хубаво да се почиства със стерилна марличка с вода). Това което все пак смятам за важно е да се избягват сладките неща максимално. Захарта като остава по зъбите действа разграждащо. В това отношение моето дете е доста изтормозено (от гледна точка на бабите), защото основната сладост, която познава са плодовете.



Тема Re: Как се грижите за малките зъбкинови [re: bebo4e]  
Автор Marmelina (KinderSurprise)
Публикувано14.02.06 13:59



Привет!
Има едни специални силиконови четки-напръстници с меки силиконови косми. Много са удобни, слагаш си го на показалеца и така миеш зъбките. Има и пасти за зъби,които не съдържат флуорид,ментол,оцветители и консерванти,без захар са.
Аз купих на моя бандит една паста на фирмата Dentinox - Nenedent-baby се казва. Подходяща е за деца от 6 месеца до 2 години,поне така пише.
Малките деца не могат да изплакват устичките си след миене на зъбки, а пасти от този вид спокойно могат да бъдат гълтани.
Това е от мен,дано съм помогнала.




Тема Re: Как се грижите за малките зъбкинови [re: Marmelina]  
Автор Eddy (въздушна)
Публикувано14.02.06 16:23



Такъв комплект купих и аз.Още не сме го пробвали.Дъщеря ми има 7 зъбчета.В момента пробива кучешки май.Пак е нервна милата.Чудя се дали няма да увелича болката й, макар че силиконовите косъмчета са меки и нежни.
Иначе доста четки за зъби разгледах и на повечето пише, че са от 3 год.



Тема Re: Как се грижите за малките зъбкинови [re: bebo4e]  
Автор Pyжa (цвете)
Публикувано14.02.06 16:32



Нашия педиатър (в САЩ) още с появяването на първото зъбче взе да ме пита: -"Миеш ли зъбките на бебка?"
Аз естествено казах НЕ.
Той ми вика: купувай силиконова четка-напръстнк и започвай да й миеш зъбите всеки ден!
Аз се изумих , но го направих, започнахме на 6 месеца. Без паста.
Каката си мие зъбите с нормална четка от 1 годишна възраст, без паста.

Ранното започване няма да навреди, само може да помогне да се формират здрави хигиенни навици.
Пък колко е грозно да видиш малко дете със стопени, кафяви зъбки.

Редактирано от Pyжa на 14.02.06 16:34.



Тема Re: Как се грижите за малките зъбкинови [re: Eddy]  
Автор Marmelina (KinderSurprise)
Публикувано14.02.06 21:38



Не би трябвало да увеличиш болката....даже може да й хареса:). Те са много нежни косъмчетата, ще й масажират венците тъкмо:). Успех!




Тема Re: Как се грижите за малките зъбкинови [re: Marmelina]  
Автор kasmet4e (Мама на ИВКА)
Публикувано16.02.06 16:35



извинявайте за тъпия въпрос, но от къде ги купихте тези четки - напръстници, че ние детската четка на чико придимно я хапем, вместо да мием зъбките




Тема Re: Как се грижите за малките зъбкинови [re: bebo4e]  
Автор morskasirena (приятел)
Публикувано16.02.06 17:15



Не си спомням точно на каква възраст мием зъбите, защото малкия много късно ги извади, но от както се е родил / вече е на 5 години/ му давам хапчета флуор.



Тема Re: Как се грижите за малките зъбки [re: kasmet4e]  
Автор Pyжa (цвете)
Публикувано16.02.06 17:37



Моята беше във бебешкото несесерче със гребенче, ножичка, нокторезачка и т.н.
Незнам откъде се купуват отделно.





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.