Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:49 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема генитален херпес и раждане  
Автор milenada (veche mama)
Публикувано03.02.06 16:23



Здравейте,
в 39 г.с съм а от вчера имам генитален херпес (който не беше се появявал от години) Говорих с гинеколога си, изписа ми Ацикловир и ми каза че до 1 седмица ако тръгна да раждам ще трябва да е секцио.

Имал ли е някой друг подобен проблем и как мина всичко?



Тема Re: генитален херпес и ражданенови [re: milenada]  
Автор di_ma (diemma)
Публикувано03.02.06 16:42



Знам ,че ако се появи ген херпес след 7-я месец е задължително секциото. Има много голям риск за бебето . Не ми се иска да пиша какво точно , че си е страшничко. Непременно се консултирай и с друг лекар.


баткото - 25.04.2003


Тема Re: генитален херпес и ражданенови [re: milenada]  
Автор happy_mama (минаващ)
Публикувано03.02.06 16:47



И аз така знам - има ли генитален херпес - задължително секцио.

Можеш да видиш в другата тема колко горещо защитавам нормалното раждане, но мисля, че това е случай, в който стриктно трябва до спазваш съветите на лекаря си.

Не рискувай!

Пък и виж колко мами се стремят към секцио и без показания...

Пожелавам ти бързо да се оправиш!



Тема Re: генитален херпес и ражданенови [re: milenada]  
Автор sladkomam4e (новак)
Публикувано03.02.06 18:04



здравей,миленада.на мен ми се появи в 9-ия месец също генитален херпес дори има тема за него,но не се притеснявай,още по добре,ще родиш със секцио,нищо няма да усетиш,след 5 дена си пушка..
ген. херпес е опасен за бебето-може да се роди с менингит или е смъртоносно,без да те плаша,но не чакай да тръгнеш да раждаш,като знаеш,че го имаш.моят лекар ми каза че е по опасно да чакаш да ти изтакат водите.желая ти късмет и дано всичко да е наред.пожелавам ти едно здраво бебче



Тема Re: генитален херпес и ражданенови [re: sladkomam4e]  
Автор maia_22 (член)
Публикувано03.02.06 18:37



Здравей , преди време изписах много по една тема за такъв херпес.
За първи път ми се излезе такъв херпес в 4 месец от бремеността,после в 7 и половина и поле като теб в края на 9 месец,изписаха ми да се мажа с Ацикловир.Направиха ми едно иследване на кръвта и ми казаха е ако резултата от него е отрицателен ще си разждам нормално.И така стана херпеса в 39 г.с. ми мина и родих нормално здраво бебче
Посъветвай се с лекара който ще те изражда много е важно.Желая ти успех не се притеснявай ,слушай лекаря си той трябва да знае кое най-добре за теб и бебо
Поздрави






Тема Re: генитален херпес и ражданенови [re: maia_22]  
Автор savv (минаващ)
Публикувано06.02.06 08:38



Как се разбира че имаш такъв херпес, на мен една позната ми каза, че може и изобщо да не го усетиш - затова задължително трябва профилактично кръвно изследване малко преди раждането. Вярно ли е това?



Тема Re: генитален херпес и ражданенови [re: savv]  
Автор maia_22 (член)
Публикувано06.02.06 13:09



Ами незнам ако е външен,просто няма как да не го усетиш,много боли,но за вътрешен може би не се усеща,правят ти преглед.







*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.