Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:55 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема как махнахте памперса?нови  
Автор hrissi (непознат )
Публикувано27.01.06 14:38



Здравейте мами сладурани,
Имам проблем - немога да отуча моето момче от памперсите. Алекс е вече на 2.3 м.Когато беше на 1г 11м сам си казваше и за двете, но беше лято ходеше по гащи, не беше проблем да свърши това онова в тях. После тръгна на ясла, по настояване на лелките с памперс, след това много често се разболяваше появи се сериозен проблем със стомахчето. Сега мисля че вече е добре и въпреки че непрекъснато му говоря често го слагам на гърне нищо не се получава.Не ходи на ясла ,гледа го свекърва ми.Голям е, разбира всичко, дори е много хитър когото го попитах защо не казва когато има "ако" ми обясни че след гърнето не го мия а когато е в памперса получава водна баня, промених тактиката но без успех.Държа го понякога досто на гърнето и нищо, щом сложа памперса веднага е пълен а когато го попиташ казва съвсем точно дали памперса е пълен или не.Дайте ми съвет, може би някъде греша, вече е голям, знам че всичко е подсъзнателно , изчетох толкова книги , но този въпрос " Ама още ли е на памперс?" направо ме влудява, мисля че не зависи от мен, но ми се иска да ускоря процеса.Благодаря!



Тема Re: как махнахте памперса?нови [re: hrissi]  
Автор chibopis (писанче)
Публикувано27.01.06 15:03



Спокойно.Моят Александър е на 2г. и почти 8мес. и още не казва.Гледа го майка ми.Ще ходи на есен на градина.В къщи се дебнем на гърнето, не ви наги с упех.Навън и за спането сме с памперс.Не го насилвам, да не се получи обратния ефект.Ще пробваме да го махнем на лято.Тогава ще е навършил 3г.Дотогава те са едни пораснали бебета.



Тема Re: как махнахте памперса?нови [re: hrissi]  
Автор vesi1 (лудата)
Публикувано27.01.06 16:02



Грешка, че сте се върнали към памперса.
Пробвай да му го свалиш изобщо, само да не се получи обратния ефект и да вземе да се запече и да се задълбочат проблемите. Усети кога е в "сговорчив" период и действай. Моя много обича да се бърше с мокри кърпи, прилъжи го с нещо подобно.
А за въпроса да не ти пука.

ПП: И ние свалихме памперса преди месец. От раз и му трабваше една седмица да се осъзнае и си казва за всичко.

Борис 12.09.2003



Тема Re: как махнахте памперса?нови [re: hrissi]  
Автор anim (лястовичка)
Публикувано27.01.06 16:59



Да се включа и аз, че в момента сме точно на тази вълна...
При нас се получи по същият начин, махнахме пармперса в края на лятото и заради студеното време пак го върнахме. Ефекта съответно клонеше към нула, понякога казваше, понякога не или пък ме разиграва с лъжливи казвания...тогава реших да махна памперса и да минем на памперси-гащи. Съответно еуфорията беше голяма с гащи е и пак си пишка в тях, а и са с различни катинки във всеки пакет.....Е купих точно три пакета, и ги махнахме защото вече искаше истински гащи, но не съм пропуснала нито един ден да я подканям на гърнето или на седалка като големите деца...когато стане, стане просто си бях упорита...всеки ден през час или повече...но да опитва
Сега съм една горда майка от 5 дни сме без никакви памперси, дори и през ноща ( имаме само две произшествия - предишната вечер ме събуди в 4 през ноща, а тази нощ не съм я чула)
И не мисля, че е голям да носи памперс, детето само ще си покаже кога е готово просто ти трява търпение и мнооого упоритост



Тема хехе само Алекс-инови [re: hrissi]  
Автор Cмъpфиeтa (огън и слама)
Публикувано28.01.06 02:06



Ами стана от самосебе си Не помня колко голяма беше, май на 1,5г. Изведнъж реши че не иска да пишка в памперса До този момент не пропускаше случай да дойде с мен в тоалетната






Тема Re: как махнахте памперса?нови [re: hrissi]  
Автор bibi (вярваща)
Публикувано28.01.06 09:03



Привет и от нас с Вики - 17 08 03
Научих Вики да ходи на гърне и в тоалетана на седалка за деца на 2 годинки. Започнах като махнах памперса изцяло, слагах го само като спи следобед и вечер. Започна да казва сам, но и сега понякога казва и пак се изтърва. Деца!
Пробвай да купиш седалка за тоалетната. Вики много се впечатляваше, а и все още че пиша в банята като мама и тати. Той така казва на тоалетната, понеже банята и тоалетната са в едно, а тати и прави ремонт лятото и той гордо помага.
Но моят съвет е махни памперса и не се връщай към него, слагай само докато спи. Кани го по-често на гърнето,може би през 20 - 30 мин ти сама ще прецениш. Пробвай с тоалетната сега искат да подражв на нас и им е интересно. Направи ходенето до тоалтна, пишането в гърнето забавление. Понякога казвам да покаже на мечо или на някоя любима играчка как пиша чурата. Като се изпиша задължително има булно браво и ръкопляскане и той на себе също пляска.
Успех!
Целувки от нас с Вики!



Тема Re: как махнахте памперса?нови [re: hrissi]  
Автор kati_k (член)
Публикувано28.01.06 14:22



Аз махнах памперса на дъщеря ми на 2 г. като и обясних преди това, 4е вече е голяма и трябва да пишка на гърне и край нямах проблеми. Защо не опиташ с пеещо гърне? Когато се изпишка или изака ще му е забавление и може да му хареса, те не са скъпи толкова. Не го дръж обаче много на гърне само ще го травмираш и още повече няма да иска. Другото което се сещам е, вместо гърне да му купиш дъска за тоалетната чиния и примерно да му покажеш, 4е и вие ходите по същия начин и той като е голям пак така. Други хитринки не се сещам, дано да съм помогнала.



Тема Re: как махнахте памперса?нови [re: hrissi]  
Автор Passion (минаващ)
Публикувано28.01.06 15:45



А Елито не дава да и махам памперса, за да я сложа на гърне, или просто да и го сменя. Преди два месеца имаше няколко сполучливи попадения (за пишкане), но сега е някакакъв ужас, и сутрин едва и сменям памперса. Само ако е акала, не се сърди особено, но днес и така не ми даде да го сменя. На баща си разреши.
Не знам какво да правя, много ми е изнервящо това.
Също не дава и да я обличам. Всяка вечер след баня е борба. А вкъщи е студено (въпреки че парното е на максимум), аз обличам поне 3 блузи и 2 чифта чорапи, а нашата ми се размотава по боди, панталонки и боса:(





Тема Re: как махнахте памперса?нови [re: hrissi]  
Автор hrissi (непознат )
Публикувано29.01.06 22:56



Благодаря на всички който се включиха!
Пробвали сме всичко без пеещото гърне.От една годинка влиза в тоалета с нас, знае и обяснява всичко. Поставката за тоал. чиния точно два пъти му беше интересна, а и там няма с какво да се играе.Последната мода е голямо многоъгълно кубче на което вика къща с 18 формички които трябва да се поставят на съответното място, когато и към него загуби интерес ще мисля друго да го задържи 2 мин. на гърнето, а кога ще казва направо идея си нямам за това все пак се иска време в което да се откъснеш от игрите.Успех на всички мами и малчугани в тази нелека задача.



Тема Re: как махнахте памперса? [re: hrissi]  
Автор Tina (Valentin)
Публикувано30.01.06 00:10



Ne se trevoji, pri nas e daje po-zle... Valentine veche na 3 i ne iska na gyrne. Kato beshe na 1g imah po-golqm uspeh, zashtoto chestichko go slagah i toi si pishkashe i akashe, e ne vinagi, ama uluchvahme i beshe super, mnogo se radvah, zashtoto vsichki mi kazvaha, che momchetata sa po-trudni, da no kato zapochna da raste i zahitrqva, vze da opyva krakata i da otkazva da gi zgyva v kolqnoto i kategorichno otkaza gyrneto. Ot nqkolko meseca sym zapochnala da obqsnqvam i da go vkarvam v toaletnata s men, ama ne poveche ot 1-2 pyti na den i to samo pishkaneto, ama pustoto akane si go vyrshi v pampers gashtite i se krie i kato go pitam otricha i kreshti i ne iska v gyrneto. Lqtoto nai-kysno mu svalqm pampers gashtite i nqma kyde da hodi, mnogo e inat... ... na golqmoto gyrne samo se hili i si igrae, ta ne znam dokoga taka, ama nqma deca deto da ne sa se nauchili ta...gogato, togava
Pozdravi na vsichki mami i beboci!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.