Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:27 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Варицела?нови  
Автор Grami ()
Публикувано16.01.06 12:22



здравейте, моля за мнението Ви по следния казус
Детето на приятелката ми е с Варицела от днес - вмера е била със зачервено гръбче, днес вече има пъпки, варицелата е установена. В събота е била с детето на другата ми приятелка, което днес има рожден ден. Днес е насрочен купон. Опъпчената госпожица го пропуска, това е ясно. Въпросът ми е - Контактното дете, рожденника, вирусоносител ли е ? Да водя ли дъшеря ми на купона? Освен това тя, моята дъщеря, има рожден ден другия понеделник, а днешния рожденник е канен на нашето празненство. Дали ако не се е разболял все още ще има вероятност да пренася болеста, няма да са минaли 10 дни.
Малко объркано май го написах, но всяко мнение ще ми е от полза, защото не мога да намеря Джи Пи То.

Мерси на Всички!

Редактирано от Grami на 16.01.06 12:44.



Тема Re: Варицела?нови [re: Grami]  
Автор anim (лястовичка)
Публикувано16.01.06 12:32



Според мен си зависи от имунитета на детето, най-добре е да се консултираш с педиатър по тези въпроси. При нас имаше аналогична случка миналата година, детенце с което моята дъщеря си игра един цял следобед(бяхме на гости) два-три дни по късно се разболя от Варицела. А мойта дъщеря така и не се разболя (е не са се целували само си играха), но въпреки това я очаквахме да се разболее и по преценка на педиатъра отложихме всички ваксини.
Та ако не са целували, прегръщали, кихали и други подобни според мен няма да се разболее детето (шарките се предават по въздушно-капков път).
Но задължително се консултирай и с лекар



Тема Re: Варицела?нови [re: anim]  
Автор Grami ()
Публикувано16.01.06 12:39



Ми не ги знам дали са се целували.
Ей това намерих и прочетох, и така като гледам има вероятност от заразяване ако отидем. Моята девеойка е здрава, да не дърпам дявола за опашката, ама знае ли човек.....





Тема Re: Варицела?нови [re: Grami]  
Автор V_lady (усмихната)
Публикувано16.01.06 12:46



Опасност има да, но то ще има и другата седмица май. Доколкото си спомням инкубационния период при Варицелата е около 17-18дни, но не съм сигурна. Аз мисля, че няма защо да не отидете, освен това всеки който срещнеш по улицата, в метрото или в магазина също може да е контактен
Моята Вики две години подред не успя да я пипне тая Варицела и най - накрая я изкара на втората година в яслата. Не съм я пазила от контактни деца изобщо, даже с едно хлапе бяха яли нещо с една лъжичка и то на другия ден се опъпчи цялото, а мойта се разболя чак след година и полвина.



Тема Re: Варицела?нови [re: Grami]  
Автор happy_mama (новак)
Публикувано16.01.06 13:16



Ми то като гледам и на твойта и е време да я изкара. Варицелата се кара по веднъж и най-добре докато е на детска градина. Имунитетът е доживотен. по-късна възраст се кара по-тежко, ще отсъства от училище и т.н.

Аз съм я карала около годинка - само с 3 пъпки. Да беше видяла съпруга ми като я кара на 32 - той не е ходил като малък на градина и като възрастен му беше много тежко.

Малкия ми кара с батко си - и двамата леко - единия в 3-та група, другия още не ходеше на градина....

Та така - прецени дали не е удобен случай да отбиете и това гайле



Тема Re: Варицела?нови [re: Grami]  
Автор anim (лястовичка)
Публикувано16.01.06 13:40



Гледам, че и други майки са се включили и сигурно си по-спокойна
не е болка за умиране, даже аз понякога съжалявам, че Криси тогава не я прекара, защото колкото са по-малки по-лесно се изкарва (аз прекарах Варицела на 14 г. и прекрасно си спомням как беше). Лекарите в такива случаи предпочитат да се презастраховат, а и предвид вашият скорошен празник, май е по-добре днес да не ходите на купон, в крайна сметка болшинството от случаите не се знае детето от къде се е заразило, в твоя случай предимство е че имаш тази информация.

Успех и весело изкарване на 5-ят ви рожден ден



Тема Re: Варицела?нови [re: happy_mama]  
Автор Grami ()
Публикувано16.01.06 13:41



От една страна - да , така е
От друга - не ми се иска да провалям рожденния и ден, освен това след 20 дни живот и здраве отива на ски.......просто не искам да го правя "силово".....



Тема Re: Варицела?нови [re: Grami]  
Автор Acя ()
Публикувано16.01.06 13:47



в такъв случай е по-добре да не ходите на днешния рожден ден, както и рожденника да не идва на вашия !
според мен има малък шанс рожденика да е заразен, но все пак го има!

Редактирано от Acя на 16.01.06 13:48.



Тема Re: Варицела?нови [re: Acя]  
Автор Grami ()
Публикувано16.01.06 13:56



Да, и аз така мисля, така ще стане, освен това след няколко разговора се оказа ,че май цялото парти днес ще се отмени.....

Благодаря Ви момичета!



Тема Re: Варицела?нови [re: anim]  
Автор Grami ()
Публикувано16.01.06 13:57



Благодаря ти ,anim, наистина и да се зарази от някъде другаде, няма застраховка, поне няма да се обвинявам после.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.