Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:34 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема До кога да преваряваме водичкатанови  
Автор gigikas (мама на Алекс)
Публикувано16.01.06 17:31



Майчета, здравейте!
Знам, че водата се преварява поне до шестия месец, но все пак да попитам, защото свекърва ми твърди, че като я преварявам, лишавам детето от минерали и дрън дрън дрън. Ние не пием тая отрова от чешмата, та какво остава за детето ми!!! Кажете, вие до кога преварявате???
10x



Тема Re: До кога да преваряваме водичкатанови [re: gigikas]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано16.01.06 17:35



Аз преварявах до 1 г., за да приготвям адаптирано мляко, само вода не е пила.
Сега давам изворна.
Не мисля въобще да й давам чешмяна, само на изворна ще си кара, а като порасне ще редува минерална с изворна.



Тема Re: До кога да преваряваме водичкатанови [re: gigikas]  
Автор Acя ()
Публикувано16.01.06 17:46



правилно, лишаваш бебето от минерали които бъбречетата му не могат да преработят!
хубаво е след 6 месеца да се мине на изворна или трапезна вода, не чешмяна!
при преваряване водата се лишава от кислорода си, той се изпарявал!



Тема Re: До кога да преваряваме водичкатанови [re: gigikas]  
Автор Биcтpa (слънчева)
Публикувано16.01.06 20:44



Моята приятелка преваряваше водата до 4м и след това мина на изворна на Девин с розовия етикет - по препоръка на личната лекарка(тя със специалност педиатрия, така че може да и се вярва)
Бебка сега е на 9м и се чувства отлично:)



Тема Re: До кога да преваряваме водичката [re: gigikas]  
Автор tani4ka (mama na Boris)
Публикувано16.01.06 20:49



Аз преварявах до 6-тия месец. След това минах на минерална, но съвсем слабо минерализирана, защото тогава нямаше още изворна. Дори и сега не му давам чешмяна. Толкова е гадна.....

Борис - 03.06.2004


Тема Re: До кога да преваряваме водичкатанови [re: tani4ka]  
Автор mishe (нетърпеливка)
Публикувано17.01.06 09:48



Ние сме на две години, но аз му давам преварена вода, когато нямам под ръка трапезна. Минерална избягвам да давам.



Тема Re: До кога да преваряваме водичкатанови [re: gigikas]  
Автор Miggle ()
Публикувано17.01.06 12:02



По въпроса ще чуеш много различни мнения. Аз лично преварявах до 6 месеца, след това си й давах чешмяна, но тук качеството на питейната вода се контролира много строго, така че нямах притеснения. Ако се притесняваш да й даваш чешмяна, нищо не пречи да опиташ с изворна/трапезна или както там се казва водата с ниска минерализация.



Тема Re: До кога да преваряваме водичкатанови [re: gigikas]  
Автор hope_bg (мама на Марти)
Публикувано17.01.06 19:02



Аз преварявах до една годинка вода за пиене и за адаптираното мляко.Сега сме на изворна.
Извинявай ама това където си го казала"Ние не пием тая отрова от чешмата, та какво остава за детето ми!! "звучи много пресилено.Не я пиеш, ама с какво готвиш?Пак тази отрова ползваш, а пък още си жива.

Редактирано от hope_bg на 17.01.06 20:21.



Тема Re: До кога да преваряваме водичкатанови [re: hope_bg]  
Автор gigikas (мама на Алекс)
Публикувано17.01.06 20:01



Е, нали като готвя все пак минава некаква термична обработка, а не мислиш ли? Не си ли виждала какво тече от тръбите, харесва ли ти цвета?



Тема Re: До кога да преваряваме водичкатанови [re: gigikas]  
Автор hope_bg (мама на Марти)
Публикувано17.01.06 20:20



А преваряването само на водата не ли термична обработка?Не мога да се оплача от водата чиста е при нас.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.