Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:07 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема За торбите с пясък при ражданенови  
Автор drastichna (непознат )
Публикувано11.01.06 21:30



Здравейте, момичета
Извинете за невежеството ми, но ми предстои първо раждане след около 2 месеца. Шокирах се, че след раждане се слагат торби с пясък на корема. Бих искала да разбера:
1. Защо се слагат - за да излезе плацентата или да се предотврати изпадане на органи в коремната кухина или заради нещо друго?
2. Колко време стоят върху корема и боли ли?
3. Само в България ли се практитува това или и в болниците в чужбина? Ако не се прави там, какво се прави вместо да се слагат торби?



Тема Re: За торбите с пясък при ражданенови [re: drastichna]  
Автор Acя ()
Публикувано11.01.06 21:45



на мен не са ми слагали!
мисля че по-принцип се слага за по-бързо прибиране на матката, обаче може и да бъркам!



Тема Re: За торбите с пясък при ражданенови [re: Acя]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано11.01.06 21:58



Аз станах 10тина минути след като излезе плацентата и ходих да си вземам душ. Това за в чужбината - нищо не слагат, ами си ставаш и отиваш да се къпеш и да си оправиш бебето. Изписват при нормално раждане 2 до 6 часа след раждането,



Тема Re: За торбите с пясък при ражданенови [re: drastichna]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано11.01.06 23:05



1. Слагат се, за да изязат по-лесно лохиите и да се изчисти матката.
2. Различно, средно по 2 часа, не боли.
3. Не на всякъде се слагат, понякога вместо тях слагат Метаргин или прилагат успоредно и двете.

"Торба" е силно казано, представлява пакетче с размери 15 см. на 20 см. ориентировъчно де, не съм я мерила



Тема хм?нови [re: drastichna]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано12.01.06 00:45



сигурно ги слагат за да излиза ако има още нещо за излизане.

На мен не са ми слагали, но предполагам така се ражда плацентата, а на мен само ми натиснаха корема, после я огледаха дали е цяла и здрава, почистиха я и я прибраха. Преди това подписах документ, че им я давам.Използват я при операции, правят нещо от нея.Важно е да не пушиш и пиеш.

А при натискане на корема не боли.

Внимавай при ставането.Може да ти се вие свят....

Хайде стига ти толкова, като се роди бебчо ше си допишем

by himbeer



Тема Re: хм?нови [re: himbeer]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано12.01.06 00:51



Не е за плацентата, поставя се след това, аз бях секцио, сложиха ми я чак в интензивното.



Тема за останалото от неянови [re: Пиcaнa]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано12.01.06 01:03



ако има такова.

Плацентата я дръпват за пъпната връв по време на последните болки.

А при сечение не знам как точно я вадят.

by himbeer



Тема Re: за останалото от неянови [re: himbeer]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано12.01.06 01:09



След като извадят плацентата я сглобяват, независимо от вида на раждането, ако лиспва нещо го вадят ръчно или там с техни си начини, нещо като обирането при аборт. Тя е вън при всички положения, торбата е за лохиите.



Тема Re: за останалото от неянови [re: Пиcaнa]  
Автор dropul (MishMum)
Публикувано12.01.06 01:18



Така е. Плацентата трябва да се уверят че е цяла, "израждат" я веднага след бебето (бебетата ). При мен се съмняваха - последното което чух преди да ме упоят - "май се скъса", затова са ми правили - ревизия на матката.

Don't Imitate, Innovate!


Тема Re: За торбите с пясък при ражданенови [re: drastichna]  
Автор Aдpиaнa (:-))
Публикувано12.01.06 08:56



Поставя се, за да се приберат по-бързо корема и матката и няма значение вида на раждането - секцио или нормално. Не във всяка болница го практикуват - на мен не са ми слагали след като родих.
Лека бременност и лесно раждане




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.