Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:24 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: За торбите с пясък при ражданенови [re: drastichna]  
Автор G.E.R.l ()
Публикувано13.01.06 14:36



Не сте прави, че в Европа такова нещо няма. Е, на съм раждала, но преди една година ми правиха копемна операция(zа осатраняване на киста) в Германия и след операцията сестрата ми даде такава въzглавничка с пясък. Не ме е карала на сила да я държа, нито вярвам че в БГ го правят.

На мен таzи въzглавничка ми намали много болките... Честно каzано даже не исках да и я връщам



Тема Re: За торбите с пясък при ражданенови [re: [desi]]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано13.01.06 15:19



desi, толкова отдавна не бях влизла в клуба
с радост разбирам, че все пак сте се сдобили с 5-ти член в семейството!
да ти е жив/а и здрав/а !
мнооого се радвам за вас !
всичко най-хубаво ви желая !



Тема Шише лед в МДнови [re: drastichna]  
Автор mumi (на Маги)
Публикувано13.01.06 16:16



Май само на мен са ми слагали шише от минерална вода, 1.5 л., пълно със замръзнала вода.
От студеното, матката се прибира по-бързо, и кървенето намалява.



Тема Re: Шише лед в МДнови [re: mumi]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано13.01.06 16:23



И в Правителствена слагат, пластамасово шише 500 мл. от минерална вода, с лед, но не замества торбата с пясък, 2-те успоредно ги прилагаха. Но торби слагаха на всички, а леда само на някои.



Тема Re: Шише лед в МДнови [re: Пиcaнa]  
Автор Toni Tx (непознат )
Публикувано13.01.06 19:12



Аз съм раждала 2 пъти секцио в Щатите и нищо не са ми слагали на корема. Слагат хормон във системата (окситоцин, мисля), който помага с контракциите, за да се прибере матката и да се намали кръвотечението.
А това за бързото изписване в чужбина не е точно въпрос на личен избор. Там има значение каква ти е здравната застраховка и за колко време болничен престой плаща и т.н.
Аз и двата пъти стоях само по две нощи в болницата.

Поздрави!



Тема Re: Шише лед в МДнови [re: Toni Tx]  
Автор bubulina (минаващ)
Публикувано13.01.06 21:29



В Шейново слагат и торбички с пясък и такива с лед и личното ми мнение е че много помагат за прибирането на корема и въобще след това се чувствах доста по-добре. Дават ги за около два часа.



Тема Re: За торбите с пясък при ражданенови [re: gigikas]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано13.01.06 21:38



При нормално раждане не губиш повече от 200-300мл кръв.



Тема Re: За торбите с пясък при ражданенови [re: drastichna]  
Автор mama_ra4e (непознат )
Публикувано14.01.06 13:42



Здравеите всички бьдещи и настоящи мами и за много години!Чета всичко вьв форума,откакто се роди дьщеричката ми (02.06.2005),но чак сега намерих време да се регистрирам и да се включа.Много сьм ви благодарна за информацията,която получавам всеки ден от вас.Тук научих с пьти повече от разните му там книги,доктори и прочие,а трябваше досега да се справя с какви ли не проблеми!Да сте ми живи и здрави,вие и децата ви!
Но по темата=На мен ми сложиха торбичка,не сьм се сьпротивлявала,защото знаех предварително(снаха ми е акушерка и е раждала 2 пьти),че помага матката да се прибере по бьрзо.не знам дали е така,но определено не вреди,сьвсем лека торбичка е!
А ти,drastichna,не се притесняваи за раждането,всичко ще бьде наред.Само спокоиствие!Аз тогава се успокоявах по следния начин.Отивах да се разхождам и си виках>Я,колко много хора,и всички са излезли от някои корем...Значи и аз ще успея!Звучи глупаво,но много успокоява!!



Тема Re: За торбите с пясък при ражданенови [re: drastichna]  
Автор gigikas (мама на Алекс)
Публикувано14.01.06 14:25



Не са толкова страшни тези торби с пясък. Слагат се, за да ти се прибере корема и са да ти изтече кръвта, която е в матката или където и да е там. По страшното беше, когато, докато лежах въпросните два часа на количката скед раждане, минаваше една акушерка и ме натискаше с всичка сила по корема - няколко пъти. Казвам ви, по време на раждането не ме болеше толкова. Това е най-лошия ми спомен.



Тема Re: За торбите с пясък при ражданенови [re: drastichna]  
Автор elmaz7 (непознат )
Публикувано14.01.06 15:29



Какво да ви кажа аз съм родила първото си дете 96год.а сега съм бременна с второ живот и здраве април ми е термина.По въпроса за торбичката аз съм родила нормално и на мен са ми я слагали но честно казано това въобще не ме притесни нито е голяма нито е тежка нито пречи нещо това което си спомням е голямото и дълго втрисане все едно умираш от студ и не можеш да се спреш тресях цялата количка и това продължи доста време.Така че според мен торбичката е най малкият проблем.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.