Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:11 29.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Най - накрая - имаме си син!нови  
Автор kadrokosa (слънчева)
Публикувано05.01.06 12:06



Здравейте, мили мамчета?
Най-накрая да намеря време да седна на компа - толкова много ми липсва, че не мога да съм по цял ден на него. Да не се оплаквам, ами направо да ви съобщя хубавата новина - на 28,12 в 11,45 се роди нашият малък-голям син - Борис - 4,250 кг и 52 см. Наложи се спешно секцио и ме оперираха, но важното е, че и двамата сме добре. Секциото се наложи, защото когато ми спукаха мехура с водите, те бяха зелени /сиреч - преносвам/ и започнохо тоновете на бебо да се колебаят. Та, така - постояхме в болницата 5 дни и на 6 ми извадиха конците и ни изписаха. Сега сме си в къщи и се опитваме да свикнем един с друг. За сега се кърмими, но все си мисля, че кърмата не ми стига и днес даже му дадох да цоца и от двете гърди на едно хранене по 10 мин. на всяка. Не знам още съм ошашавена и ми е доста трудно, защото той е постоянно с ръцете в устата, заради което си мисля, че е гладен. Доста е лаком и суче много. Зърната ми се поразраниха, ама с Гармастана се справям.
Ами, това е за сега от нас. Някои друг път ще разправям подробно за раждането.
Весел и спокоен ден на всички!



Тема Re: Най - накрая - имаме си син!нови [re: kadrokosa]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано05.01.06 12:07



Е,честито,да ви е жив и здрав и много да ви радва.Целувки и на двама ви!



Тема Re: Най - накрая - имаме си син!нови [re: Blondi]  
Автор kadrokosa (слънчева)
Публикувано05.01.06 12:22



Мерси, мила.....
Много хубаво джудженце си имате!!!!



Тема Re: Най - накрая - имаме си син!нови [re: kadrokosa]  
Автор sysi_mysi (Съсита)
Публикувано05.01.06 12:29



Честито!!!!!!!!Голямо момче бе!
Това по 10мин. на гърда в болницата ли ти го казаха? На мен също но аз си я хранех по 15-20мин. от гърда за да я нахраня. А тя също е лакома и на заспиваше докато яде. Така че пробвай да го държиш повечко на гърда. Отново честито



Тема Re: Най - накрая - имаме си син!нови [re: kadrokosa]  
Автор ol4eto (future mam)
Публикувано05.01.06 12:34



Честито и да ви и жив и здрав малкия юнак! Да расте много силен, щастлив и усмихнат и да ви радва безкрайно!
P.S. Как се казва?



Тема Re: Най - накрая - имаме си син!нови [re: sysi_mysi]  
Автор kadrokosa (слънчева)
Публикувано05.01.06 12:39



Ами, първо в болницата пхранех от двете гърди, за да ми слезе кърмата, после беше достатъчно количеството само от едната гърда за ядене и ги редувах - веднъж от едната, второто хранене от другата. Сега нещата май не стават така и реших да пробвам да го кърмя пак от двете, защото смятам, че е гладен и не му стига - реве и все е с ръцете в устата и не ще да спи. Абе спи по-малко, ама едва издържа и два часа и пак се храним. Та, ако и това не помогне - 10 мин. на гърда трябва да пробвам да се изцедя преди хранене и да видя колко мляко имам.
Мерси за пожеланията!



Тема Re: Най - накрая - имаме си син!нови [re: ol4eto]  
Автор kadrokosa (слънчева)
Публикувано05.01.06 12:40



Борис, мила!



Тема Re: Най - накрая - имаме си син!нови [re: kadrokosa]  
Автор mishlentze ()
Публикувано05.01.06 12:42



Къдрокоске, честито и от мен, да сте живи и здрави цялото семейство и да сте много щастливи заедно и все така да папка малкия Борис
Когато имаш време разкажи за раждането, защото другата сряда съм аз под ножа в Св. София и ме е подпалило шубето вече



Тема Re: Най - накрая - имаме си син! [re: kadrokosa]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано05.01.06 12:49



Честито къдрокоске, да ви е жив и zдрав малкият_голям Юнак...и все с такъв апетит да карате...на теб бърzо въzстановяване и свикване с "новият ритъм".



Тема Re: Най - накрая - имаме си син! [re: kadrokosa]  
Автор Acя ()
Публикувано05.01.06 13:18



Честито!да ти е жив и здрав Борис!всичко най-хубаво ви пожелавам!
не се притеснявай за кърменето, сигурна съм че му стига на бебчо, и като издържа само два часа храни го на два часа!това че го храниш от двете гърди също не е рпоблем, и на мен ми се е случвало в някои периоди, и не сме имали проблеми, само трябва да следваш правилото кърмиш първо от гърдата която е била втора на предходното кърмене(например кърмила си първо от дясната после от лявата, на следващото кърмене първо от лявата после от дясната и т.н.)!бъди уверена в себе си и не избързвай с мислите че не стига кърмата!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.