Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:54 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Интересно! Българите-докога ще ни има?нови [re: Bibar]  
Автор пaлaчинka (с шоколад)
Публикувано14.12.05 10:34



Не проумявам защо нападате така Стефи и я обвинявате в крайност, жлъч и не знам какво си още, като единствените постове в темата, които бълват агресия, това са тези на двете дами, които живеят в чужбина. И понеже не искам да изпадам в крайности и аз само ще кажа, че съм съгласна с нея.

http://vsdi.net/count][img]http://vsdi.net/count/preg/i/meter8103.png[/img]


Тема Re: Към Таминови [re: gus_gus]  
Автор steffy (познат)
Публикувано14.12.05 10:42



Тами, за някои българи нещата отдавна стоят много добре. И то именно за тези, завършили български университети. Ако заплатите бяха такива, каквито ти казваш, едвали щеше да има хора, които да могат да си позволят да пращат децата си да учат в западни страни. Помисли логично...
Не отричам, че животът на запад е по-уреден, ама да не би германските студенти още като завършат и да ги назначават за директори на малки или средни предприятия... нищо не се постига без собствени усилия, така че мисли малко преди да пишеш... Относно расистките ти изказвания, разбирам, че си подходила твърде емоционално към темата, едва ли си такъв човек...



Тема Re: На който не му харесва, да се маха :)нови [re: Blondi]  
Автор steffy (познат)
Публикувано14.12.05 10:44



Съжалявам, че толкова крайно е прозвучало мнинето ми, беше като коментар на статийката, че едва ли не българите са на изчезване...



Тема Re: Интересно! Българите-докога ще ни има?нови [re: Bibar]  
Автор steffy (познат)
Публикувано14.12.05 10:47



Много далеч съм от мисълта да казвам на които и да е къде да живее... коментирах статията на Монитор и не съм съгласна с нея. Не смятам, че българите сме на изчезване, затова написах, че на който не му харесва в България е свободен да се махне, не е ли така? На мен си ми харесва, никъде не е идеално...



Тема Re: Интересно! Българите-докога ще ни има?нови [re: gus_gus]  
Автор ol4eto (future mam)
Публикувано14.12.05 10:51



Четейки тази статия, се почувствах тъжна и празна. Но смятам, че ОСОБЕНО НИЕ, в този клуб имаме НАЙ - МАЛКО нужда де се чувстваме така. Или пък да се нападаме една друга. Защото все пак правим нещо по въпроса. Колкото и да е нечовешки трудно. Въпреки "обезщетенията" (колко я ненавиждам тая дума само!) и "нормалните житейски условия", които са ни осигурени...
Положението е такова и това не е тайна за никого, колкото и да не ни харесва, нечия "умна" управническа глава го е решила и измислила, но все пак, защо сме го позволили и то от толкова отдавна и ние? Виновни сме си и сега сами си сърбаме попарата, че ни е такава "управията"...
Относно дискусията, която се разпали мога само да кажа, че наистина всичко си зависи от конкретният човек - ако е по - борбен и непримирим, където и да е ще е доволен, не казвам богат, но умните хора знаят че не може да имат всичко и че всичко е въпрос на житейска философия.
А за циганите, прощавайте много, но не съм съгласна да им правим "евала" цял живот, и ние и децата ни Може да са български граждани, може да е расистко изказване, но те живеят на наш гръб (поне по - голямата част) и ще продължат да го правят защото сме го ПОЗВОЛИЛИ и защото така е най - лесно... Къде, питам, освен в България другите малцинства имат такива привилегии, каквито ние сме им осигурили??? Даваме им да ни тъпчат, крадат и се страхуваме от тях. Знаете ли как е положението в Румъния и Сърбия - ОБРАТНОТО!!! Не съм за насилието, а за малко повече твърдост към онези, които НЕ милеят за българското и НИКОГА няма да мога с ръка на сърцето да нарека българи, колкото и примитивно да звучи на някой. Нямам нищо против тях ако учеха, работеха и бяха градивни и полезни за България, но тяхното си е чист ПАРАЗИТИЗЪМ, това е. И не мога да ги уважавам по никакъв начин. С неоправданото си множене, не заслужават уважение като граждани. Гражданството е въпрос на принадлежност и действеност, не произтича от месторождението. По никакъв начин.



Тема Re: Интересно! Българите-докога ще ни има?нови [re: ol4eto]  
Автор steffy (познат)
Публикувано14.12.05 10:55



И на мен циганите не съ ми любимци, и аз смятам, че живеят на наш гръб, ама не желая смъртта на никого и не бих изпаднала в крайни фашистки и нацистки изказвания, като гледам и слушам клоуните от Атака в парламента, направо недоумявам как я докарахме дотам, че подобни партийки също да се издържат на гърба на българина..., жалко е...



Тема Re: Интересно! Българите-докога ще ни има?нови [re: ol4eto]  
Автор steffy (познат)
Публикувано14.12.05 10:56



И на мен циганите не са ми любимци, и аз смятам, че живеят на наш гръб, ама не желая смъртта на никого и не бих изпаднала в крайни фашистки и нацистки изказвания, като гледам и слушам клоуните от Атака в парламента, направо недоумявам как я докарахме дотам, че подобни партийки също да се издържат на гърба на българина..., жалко е...



Тема в Европата е пълно с турцинови [re: steffy]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано14.12.05 11:04



това е факт. Има ги повече от БГ понеже не са глупави. И те бягат от БГ да търсят по-добър живот, наготово, държавата да има издържа десетките деца, а те само си седят в къщи и раждат докато мъжете им работят на черно и същевременно получават социални помощи за безработни. И жените се увиват с шалове когато уж ходят да си търсят работа, знаейки много добре, че с тази премяна почти нито един работодател няма да ги вземе. И така се оправдават пред държавата и продължават да си живеят от социални. Всичко правят за да не работят и да цоцат гяурите. А циганите са още по-зле - крадат. Оня ден си чакам в центъра на Копенхаген и една циганка до мен се върти, и тя чака. След малко дойдоха още 3 циганки и тръгнаха нанякъде. Познайте на какъв език си приказваха - български, познахте. Ама датчаните почват лека полека да се усещат и да затягат режина за имиграция на турчор. Малко късничко, щото вече почти са превзели Дания. Сега дори да не влизат нови попълнения, тия са достатъчно за да се размножават и положението ще стане даже по-зле от БГ. Ама как да се реши проблема - нямам никаква идея



Тема Re: Интересно! Българите-докога ще ни има?нови [re: steffy]  
Автор ol4eto (future mam)
Публикувано14.12.05 11:18



Изобщо не желая смъртта на никого, мисълта ми беше съвсем друга. Изразих искреното си негодувание от невзимането на никакви мерки по отношение на ПРИВИЛЕГИИТЕ, които осигуряваме на циганското малцинство. И не се чувствам нито нацистка, нито фашистка, още по - малко пък обвинявам "Атака" за нещо. Може да са клоуни, не отричам, но като цяло имат някакво становище по темата, коментирана тук, което на мен, като българка ми допада и не се чувствам засегната и обидена по никакъв начин. Не че нещата се оправят с говорене, но какви европейци се чувстваме с новини на турски и дебели сметки за ток и телефон, защото плащаме и заради мургавите си събратя, които раждат невинни дечица заради помощите от тях??? И защо някой смята изобщо, че е фашистко да защитаваш интересите на нацията си? Вижте понятието фашизъм какво значи първо, после се изказвайте. В интерес на истината виждаме с тази етническа търпимост докъде я докарахме. Станахме за смях пред цял свят. За какво живеем в крайна сметка? За да търпим всичко това, водейки се по нечия "цивилизована" и извратена представа, че така ще станем европейци, или заради нашия живот и този на децата ни в бъдеще? Наистина няма да ни има в бъдеще, убеждавам се.



Тема Re: Интересно! Българите-докога ще ни има? [re: ol4eto]  
Автор steffy (познат)
Публикувано14.12.05 11:26



Нямах предвид твоето изказване, а това на Тами - surfline, иначе проблемът с малцинствата - цигани, турци и прочие, го има в цяла Европа, затова не смятам, че ако напуснем България, едва ли не ще избягаме от ромите и турците, ми те вече са навсякъде за съжаление. Видяхме какво стана във Франция, където явно от подобни привилегии проблемът им стана много по-сериозен от нашия... Явно ще трябва да се вземат мерки, ама с лозунги от типа на "Циганите на сапун" и прочие простотии нещата няма да се оправят, така само се подклажда още по-голямо напрежение...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.