Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:02 25.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема Какъв сироп за кашлица?нови  
Автор anidimova (munka)
Публикувано05.12.05 14:11



Момичета,засягам една много болна за сезона тема-кашлицата...Влади клашля вече една седмица,тъкмо го бях закрепила и от събота-айде пак,защото все има поне едно болно другарче в градината,но...както и да е,това е друга тема.Та,искам да ви попитам за сироп за кашлица,който да я спре,а не да го отхрачва две седмици,защото повечето сиропи са такива за отхрачване,а аз не търся този ефест.Споделете мнеие,моля!



Тема Re: Какъв сироп за кашлица?нови [re: anidimova]  
Автор mishlentze ()
Публикувано05.12.05 14:44



И аз така се драх една седмица с кашлица и всички доктори ме казваха чай с мед и лимон. Да ама не помогна и накрая гинеколожката ми даде сиропа на доктор Тайс от теснолист живовлек. Изцял от билки е и щом ми го е дала по време на бременност, тогава сигурно и за детенце става.



Тема Re: Какъв сироп за кашлица?нови [re: anidimova]  
Автор morskasirena (приятел)
Публикувано05.12.05 14:47



Сироп който спира кашлицата е Синекод. Само, че моя съвет е да заведеш детенцето на лекар за да му прослушат гърдичките, защото моя син така кашля 1 седмица и аз реших че е от тези сиропи за откашляне и ги спрях. Като го заведох на контролен преглед се оказа, че кашлицата е намаляла, но са се появили хрипове в гърдичките. А първоначално уж кашляше от сополите........



Тема Re: Какъв сироп за кашлица?нови [re: anidimova]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано05.12.05 15:06



Кашлицата е полезна сама по себе си - тя е средство за изхвърляне на насъбралия се секрет. Ако я спреш насила рискуваш останалия секрет да се инфектира и да стане по-голяма беля. Според мен не си назначавай сиропи за детето, остави го да си откашля каквото има за откашляне. Нормално е остатъчна кашлица да продължи до месец след прекарване на настинката.



Тема Re: Какъв сироп за кашлица?нови [re: anidimova]  
Автор Tedulina (мама на Хриси)
Публикувано05.12.05 16:47



На Хриси давам сиропа на д-р Тайс с теснолист живовляк и съм много доволна. Но е бил назначаван от лекар.



Тема Re: Какъв сироп за кашлица?нови [re: anidimova]  
Автор EлфМодератор (Джедай)
Публикувано06.12.05 12:27



Категорично съм съгласна с Андреа. Кашлицата не бива да се подтиска, рискуваш повече. Моят съвет е да заведеш Влади на лекар?



Тема Re: Какъв сироп за кашлица? [re: Eлф]  
Автор ayvi (оптимистка)
Публикувано06.12.05 17:44



Аз давам Флудитек



Тема Re: Какъв сироп за кашлица?нови [re: anidimova]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано06.12.05 17:57



Сироп, които потиска кашлицата е Стодал. Хомеопатичен е, ама ако детето има какво да откашля, не е нужно да му спираш кашлицата.
Както са те посъветвали и други мами, заведи Влади на лекар, че грипа, който моята щерка изкара от яслата и след това аз е адски гаден и ако не се лекува навреме може много бързо да прерастне в бронхопневмония.
Поздрави и бързо оздравяване




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.