Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:31 29.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Юнски човечета 2004, къде сте?нови  
Автор toutou (и Янчето)
Публикувано27.10.05 15:47



Здравейте. Мързеше ме да търся старата тема, знам че е изпаднала далеч , далеч в забрава.
Как сте?
Има ли още желаещи да споделяме подвизите и неволите на малките човечета или вече нещата са в релсите, не са чак толкова нови, непознати и вълнуващи, че да бъдат споделени ?
Онзи ден си направих къртовския труд да търся в архива всички наши теми и да си копирам мненията , защото не си водя никакъв дневник и цялата първа година на Яна е напълно объркана и изчезваща в главата ми. Така благодарение на нашите разговори успях да копирам и запазя спомени, трудности и радости, които бяха забравени.

Ние сме добре. Малката иска да яде сама. Обзаведена е с една найлонова мантичка за целта. Килима е махнат и мажем и хвърляме с лъжицата! Иначе "Не ика! Не!" Спи що годе като нормален човек. Аз все още не работя. Не знам за кога ще е . Подготвям се за "раздялата" и се надявам Яна да свикне с гледачката.
И така. Сега това са ми вълненията.

Хайде , ваш ред.

Редактирано от toutou на 27.10.05 16:20.



Тема Re: Юнски човечета 2004, къде сте?нови [re: toutou]  
Автор tani4ka (mama na Boris)
Публикувано27.10.05 16:10



Добре, че се сети да пуснеш нова тема. Аз, признавам си от мързел, не търсих старата, че май наистина е някъде назаааад.
За какви "релси" говориш......При нас всичко е адски динамично и няма време за свикване. Борис пак е в къщи, вече цяла седмица. Оказа се, че хремата му се превърнала в бактериална и сега му слагам капки за нос с някакъв антибиотик. В интерес на истината - много по-добре ми е детето и в понеделник пак сме на ясла. А ако ви кажа колко се е затъжил за децата там....Като ходя да му вземам храната и той си влиза в групата, прегръща лелките...Просто му се чудя
И той вече иска да се храни сам, резултата ви е ясен. Освен това си бърбори непрекъснато и подражава на нас по маниери и по интонация. Голямо ми е сладурче!!!
Цялата седмица сме навън, времето е чудно хубаво, циганско лято. Даже сега пак сме облечени и тръгваме.
Целувки на всички от нас!!!!! И пишете как сте!

Борис - 03.06.2004


Тема Re: Юнски човечета 2004, къде сте?нови [re: tani4ka]  
Автор toutou (и Янчето)
Публикувано27.10.05 16:23



Ха, значи не сме единствени дето искаме да ядем сами! Нашия татко ме обвинява , че аз я уча да цапа така и че не я уча на дисциплина, яко се сдърпахме вчера за това!
Иначе и тук е страшно топло, когато можем сме навън и Яна лудее дивашки-най-вече ходи при големите деца и им взема играчките, за което отнася бой!
Скорошно оздравяване. И аз вчера имах среща с директорката на една ясла. Страх ме е от болестите, но пък още като влязохме и Яна се пусна от мен и отиде да си играе, даже не ме търсеше къде съм. Дечицата вече си търсят средата. ама нас ни записаха за ...септември 2006. Пак е нещо.



Тема Re: Юнски човечета 2004, къде сте?нови [re: toutou]  
Автор veli22 (mama na Ivo)
Публикувано27.10.05 22:20



Ето ме и мен. И ние правим някакви опити да се храним сами и след това е такава мацаница навсякъде. Но желанието му не е постоянно, понякога отказва да вземе лъжичката и иска аз да му давам. С храненето не винаги е розово, на моменти проявява капризи и постоянно дъвче бисквити и разни корички хляб. Зъбите го мъчат, на мястото на 2 кътника има подутини, явно отвътре работи. Със спането също не е много добре - вече повече от месец се буди поне по 1 път на нощ, не спи спокойно. Докога ще е така не знам, но вече доста се изморих от спане на пресекулки и ставане в ранни зори. Засега си се гледаме в къщи, от време на време за по час-два остава с жена. Ще гледаме да избутаме така до 2год., пък после ще видим. Вече се оглеждам за работа, че издивях от това седене в къщи.
Покрай темата за меда, пусната в клуба, да ви питам - вие давате ли на вашите вече? Аз отскоро започнах...да чукам на дърво, добре изглежда го понася и си му давам...домашен мед е, нали уж е полезно.
Много поздрави от нас!!!



Тема Re: Юнски човечета 2004, къде сте?нови [re: veli22]  
Автор tani4ka (mama na Boris)
Публикувано28.10.05 09:30



Ами за меда какво да ти кажа, аз все още не съм му давала. Той по принцип не яде много сладко, чая го пие без нищо, така че засега ще се въздържа от меда. Ако иска да си опита - ще му дам.
Аз снощи бях на парти и оставих мъжете сами да се гледат. Изкарах чудесно, прибрах се към 03.00ч. и сега ми се спи ужасно. Обаче.......малкото чудовище се събуди в 07.15ч. Сега гризе половин ябълка и се опитва да докопа мишката на компютъра
Вече почти оздравя, сега ще го заведа на контролен преглед при доктора. Целувки на всички!

Борис - 03.06.2004


Тема Re: Юнски човечета 2004, къде сте?нови [re: toutou]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано28.10.05 12:51



И ние да се запишем.
Софи също иска да се храни сама, че става мазало - става, ама пък не мога да не отбележа факта, че в яслата доста са наблегнали на заучаването на правилните движения и с всеки измнал ден мазалото е ВИДИМО по-малко. След триседмичното боледуване сме на ясла втора седмица, детето е адаптирано супер, сутрин влиза с усмивка, вечер рев и дърпане - не иска да си ходи, а да си играе с дечицата. Хубавото е, че тя е почти най-малкото детенце, в среда на по-големи дечица е и копира все повече възрастните. Вече в речника ни са думи като памперс, казва кога иска да папа, кога иска вода... и не на последно място - започваме да се адаптираме към гърнето, осъзнаваме, че то не е шапка в стил "Пако Рабан", а е нещо в което (а не до което) се ходи до тоалетна. Преди 2 месеца беше 87 см, ама според мен вече сме около 90-те, защото не всички дрешки за 92 см й стават. Трайно минавам към номерация 98-104 см. Купихме си ботушки 24 на Колев и Колев (отговарят на 25, обаче) и така... отглеждам си гигантче. С повече от глава е по-висока от другите дечица в градинката и ако не й е бебешката все още физиономия, никой няма да ми вярва, че е толкова малка
Имаме си 1 кътник, очаквам в скоро време кучешките (пак са набъбнали до не знам къде), ама понеже няма разстройство, май няма да са съвсем скоро.
Аз все още не съм започнала работа, очаквам да ми се обадят от 1-2 места и вече съм доста нетърпелива. Взех да пооткачам вкъщи, а разговорите за памперси и с извинение, кой как ял, какво му било акото и т.н. от този род взеха яко да ми писват.
Колкото до меда - ами аз Софи я пробвах, ама тя не обича сладко освен шоколад и плодове, та не и давам по тази причина. Ама пък й давах кисело мляко и сметана и да чукна на дърво, нямахме обриви. Само за прясното ме е адски шубе и ще го пробваме след година и 6 месеца ако събера смелост дотогава.
Да си нацелувате дечицата, да са ви живи и здрави и ги пазете, че сега отново е плъзнал няакъв вирус гаден с бистри сополки (като при зъби) и червено гърло. Поздрави и за всички мами "реклота" юни 2004 от мен!



Тема Re: Юнски човечета 2004, къде сте?нови [re: Slanchezara]  
Автор Mишeнцe (mama na Bobche)
Публикувано28.10.05 14:53



Здравей банда!
С храненето и ние сме така - иска сам, иначе е невъзможно да му набутам и 1 лъжица в устата. Сладки неща почти не иска да хапва, затова пък сирене и кашкавал обича много. Отскоро се хвърля и на маслините за мой ужас....
В понеделник бяхме на педиатър - Бобо е 88 см. и 12,200 кг. Отслабнал е 100 грама и порастнал 4 см. Според педиатърката проблемите с храненето са ни от зъбите. И наистина - тия кътници го умориха детето. Сега е страшно подсечен заради това и плаче при всяка смяна на пампата.Със спането сме на приливи и отливи....
И тук е страхотно времето, но пък не можем да излизаме - аз съм с температура от 2 дена и съм като парцал. Татито ни гледа да си идва по-рано от работа и да ни глези, ама през деня е ужас....
Това е от нас, надявам се че следващия ми постинг да е по-позитивен.
Целувки на всички юнски сладурчета от нас с Бобо!

П.П. Туту, ако си пазиш линковете от старите теми, метни ги насам, моля...С тоя бавен нет търсачката не ми работи....



Тема Re: Юнски човечета 2004, къде сте? *DELETED*нови [re: Mишeнцe]  
Автор toutou (и Янчето)
Публикувано28.10.05 16:58



Мнението е изтрито от toutou

Тема Re: Юнски човечета 2004, къде сте?нови [re: toutou]  
Автор toutou (и Янчето)
Публикувано28.10.05 17:05



ей, хора, ще полуде. от три часа не мога да си постна мнението. Като пиша проба излиза, ама като копирам километровия пост не става.

Яна, на 1г. и 4 месеца


Тема Re: Юнски човечета 2004, къде сте?нови [re: toutou]  
Автор toutou (и Янчето)
Публикувано28.10.05 17:06



Последен опит:
Здравейте и от мен.
Започвам отзад напред:
Мишенце, ами не запазих лихкове. Нали съм си тъпо магаре в областта на интернет, може и да е имало начин по-лесно да стане това , което направих, но... Май трябваше да ти се обадя преди да започна делото по копирането. Бързо оздравяване ти желая.
Слънце, всички вече сме излезли от периода на памперсите и затова и вече не висим толкова често тук. аз това имах предвид като казах, че живота ни е влязъл вече в старите релси и присъствието на малките човечета в него вече за нас е даденост. Затова темата е "свободен формат". Може да си обсъждаме и не само бебешки проблеми. Може и женски такива-работа, килограми, дрехи...Знам, че има такава обща тема в клуба, но аз не съм от запалените клубарки, почти не пиша и честно казано предпочитам отчетната тема, защото ви познавам. Иначе се чувствам анонимна и имам чувството, че никой не чете това което пиша.
А що се отнася за бебета гиганти...Моята кокона е от "мъниците " в юнския ни отбор. Последно беше 80 см преди месец и половина, сега да е най-много 82, на 3 ще видим. Да, но вече два пъти за една седмица майки на по-големи от нея деца(но видимо по-малки) се учудват колко е голяма. Хилави са французойчетата, не знам какво ще кажат ако видят Бобче или Софи

Вели, аз мед също се опитвам да давам на филийка, но Яна не иска да я яде. аз съм абонирана за една онлайн програма на Бледина и ми изпращат седмично меню за Яна-от една година препоръчват и мед. Все пак тези програми ги правят диетолози и специалисти по храненето, не вярвам ако меда беше забранен преди три години да не го знаят. А пък нямат интерес комерсиален, щото те произвеждат пюрета, не мед.
Яна също не спи нон стоп 10 часа. Но има подобрение все пак, някои нощи спи непробудно, други се буди в 4 часа и иска да играе... Какво да ги правиш хлапетии...

Хайде стига толкова приказки
Поздрави

Яна, на 1г. и 4 месеца



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.