Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:01 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема За размерите и отклоненията на ехографите...нови  
Автор steffy (познат)
Публикувано06.12.05 11:46



Снощи бях на ехограф при друг доктор и размерите на бебчето са съвсем различни... :))) Значи, минала седмица ми бяха казали 37 см. и 2200, снощи ми казаха 42 см. и 1700... отклонението далеч надхвърля допустимите 15% и отива близо 25%... и на трети ехограф да ида ще чуя трети вариант..., явно много зависи от настройките и марката на ехографа, а също и как е застанало бебчето, защото ми обясниха, че и с милиметър да мръдне, се получана голямо отклонение. Така че, изобщо не се притеснявайте, ако ви кажат, че бебето е едро или дребно, гаранция няма, като се роди, ще стане ясно колко е голямо.



Тема Re: За размерите и отклоненията на ехографите...нови [re: steffy]  
Автор chibopis (писанче)
Публикувано06.12.05 12:14



Мен, ако питаш, зависи и от качествата на гинеколога, който гледа бебчо с ехографа. Моят доктор си позна, че ще се роди с нормални размери на много стар ехограф.



Тема Re: За размерите и отклоненията на ехографите...нови [re: chibopis]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано06.12.05 12:19



Браво Стефи, ти откри топлата вода!!!



Тема Re: За размерите и отклоненията на ехографите...нови [re: steffy]  
Автор SlaveyaLEX (инат)
Публикувано06.12.05 12:38



Съгласна съм с тебе. Само да добавя, че изобщо не може да се говори за някаква точност с отклонения от +- 15 %. Това е все едно някой да каже, че е висок 1.80 см +-15%. Или е метър и 80, или не е. А пък за килограмите е абсурд да се сметнат "отвън".
Изобщо, хубаво, че си я пуснала тази тема, дано бременните да си дадем сметка за какви глупости се паникьосваме. Макар че, едва ли, като знам колко ни е акълът понякога



Тема Re: За размерите и отклоненията на ехографите...нови [re: surfline]  
Автор steffy (познат)
Публикувано06.12.05 13:03



На мен това отдавна ми е ясно, но много често тук се пускат теми затова, че бебета били едри или дребни и излишно се шашкаме предварително. :) Просто констатирам за пореден път, че ехографите изобщо не са точни уреди. :)



Тема Re: За размерите и отклоненията на ехографите...нови [re: steffy]  
Автор Meli (de profundis)
Публикувано06.12.05 13:22



Само по отношение на ръст и тегло обаче. А има много други параметри, за които ултразвукът е отличен метод на диагностика и те са значително по - важни от това колко е дълго и колко тежи бебето. Излишното шашкане не е хубаво, но пък и пълното безхаберие е лошо, та трябва да се намери баланс. А и да не забравяме, че апаратът не гледа сам - опитът на гинеколога е от изключително значение.




Тема Re: За размерите и отклоненията на ехографите... [re: Meli]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано06.12.05 13:29



така е Мели,но ти да си чула майка да се притеснява колко см е бедрото на бебето ? :-) Всичките само за тея килограми бърборкат - а в края на краищата здравото бебе което е 2500гр и това което е 4500 грама са все най-хубавите бебета на мама, независимо колко са им главите, краката или колко им е дебело дупето



Тема Re: За размерите и отклоненията на ехографите...нови [re: [desi]]  
Автор Meli (de profundis)
Публикувано06.12.05 13:36



Дай Боже майките само за това да се притесняват!




Тема Re: За размерите и отклоненията на ехографите...нови [re: Meli]  
Автор MamaBuba (усмихната)
Публикувано06.12.05 14:36



Skoro obsagdahme na klinichna sesiya, che tova s tegloto na bebeto e mnogo afif rabota da go merish na uzd. Tova, koeto se dava po kragchetata e priblizitelno kolko bi tryabvalo da tegi v tazi gestacionna vazrast y pri dadeni razmeri, a ne kolko tegi v deistvitelnost. Akusherat e malko kato prodavacha na dini y papeshi. Meri reano na oko. Kolkoto po opiten, s tolkova po-tochen mernik:)
Ne znaya zashto v Bg taka se spekulira s tiya kg. Tryabva da se kage na mamchetata kak stoyat realno neshtata s tova merene. A ako na niakoya i savpadne tegloto kato po uchebnik, chudesno. No, ako ima razminavane - nishto novo pod slanceto.

Поздрав Буба!


Ники - 22.05.2003

Тема Re: За размерите и отклоненията на ехографите...нови [re: Meli]  
Автор steffy (познат)
Публикувано06.12.05 14:39



Ми аз точно ръст и тегло имах предвид... не съм казала, че докторите не са измерили както трябва, доволна съм и от двамата,. :)




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.