Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:00 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Мами гушкат ноемврийчета и съветват декемврийчнови [re: pimpim]  
Автор gigikas (мама на Алекс)
Публикувано10.01.06 20:11



Накрая се оказа, че е някаква инфекция и червено гърло. Но пък имаха съмнения и за ГЕР, голям кошмар изкарахме. А и тий беше сам там, защото беше в неонатологията, а там са сами. За сега всичко е наред.
А днес от консултацията разбрахме, че за един месец е пораснал с 6 см и близо 1 кг. Роди се 47 см, 2850, изписаха ни около 2600.А сега е 53см, 3530.
Надявам се повече да не се налага да лежи в болница и всичко да е наред.
Поздрави на мамите!!!!



Тема Ето ни и нас след дълллго отсъствиенови [re: desytka_i]  
Автор kacumoto (непознат )
Публикувано10.01.06 21:36



Здравейте мамита!
И аз се сдобих с едно малко съкровище. Паметният ден беше 23.12.2005г. Приеха ме в 1 часа през ноща, наложи се да извадят бебчо секцио, защото се оказа, че тазът ми бил тесен... и така в 04.02 часа чух гласчето на моя малък Борислав - най-вълшебният звук на света. Тежи ме 3,650, дълги сме 51 см, а към днешна дата вече сме около 4,200, според домашния кантар.
Обащавам да пиша колкото мога по-често, въпреки че сме новодомци и всее още нямаме нет вкъщи.
Имам и едно питане. По-горе в едно мнение ниякой загатна за нещо за разранени зърна, може би беше някакво лекарство. Ако някой има представа нека ми окаже малко help и да ми го напише. Аз разбрах, че имало крем за зърна на Авент, даже го пробвах от мостричка, беше добър, но цената му е над 20лв. и се отказах даго купя.



Тема Re: Ето ни и нас след дълллго отсъствиенови [re: kacumoto]  
Автор maia_22 (минаващ)
Публикувано10.01.06 22:09



Първо честито за малкия да ти е жив и здрав.За разрени зърна може да си вземеш Garmastan който е 15 лв и помага аз се мазах с него,но и дефламол е по евтин и казват че върши същата работа.Това мога да те посъветвам






Тема Re: Ето ни и нас след дълллго отсъствиенови [re: maia_22]  
Автор gigikas (мама на Алекс)
Публикувано11.01.06 13:47



Аз използвах Lansinoh, той е без отмиване и е много ефикасен. Е аз го отмивах де:)). А дефламола е много миризлив :)(((((



Тема Re: Ето ни и нас след дълллго отсъствиенови [re: kacumoto]  
Автор rady_s (Angel)
Публикувано11.01.06 16:17



Аз използувах Multi-Mam Balm на BIOCLIN и съм много доволна, но и той е около 20лв.
Да ви се похвалим и ние днес бяхме на консултация - тежим 4320 /изписаха ни 2770/ и сме 52см дълги/49см се родихме/, изцяло на кърма сме и майче ни започват коликите, защото на моменти се присвива и плаче, но не много засега и с гушкане и затопляне минава.
Това е от нас поздрави на всички!






Тема Re: Мами гушкат ноемврийчета и съветват декемврийчнови [re: simba]  
Автор simba (член)
Публикувано11.01.06 18:19



Здравейте и честито на всички мами, които съм пропуснала.
Не мислите ли че е време за нова темичка? Дайте предложения.

През първия месец моята госпожица нададе 1200 г. другата седмица ще ходиме пак на консултация и ще видим колко сме пораснали през двория месец.



Тема Re: Мами гушкат ноемврийчета и съветват декемврийчнови [re: simba]  
Автор kacumoto (непознат )
Публикувано11.01.06 20:51



Благодаря ви момичета!
Да ви се похваля и ние днес бяхме на консултация и сме качили 530 гр. за 15дни. Изписаха ни 3,470 а сега сме 4,000 кг. Само дето никой не ми беше казал, че трябвало да си носиме памперс и мокри кърпи на консултацията, та там свалихме памперса и се прибрахме без.... Ако знаете каква я бяхме свършили....!!!!!



Тема Re: Мами гушкат ноемврийчета и съветват декемврийчнови [re: simba]  
Автор deni_beni (traveller)
Публикувано11.01.06 23:03



Здравейте момичета! Честита Нова година на всички и поздравления за всички нови мами! Да сте живи и здрави, обградени от много внимание, щастие, любов и детски смях!
Как го правите това с наддаването не мога да разбера
Филип е само 5кг, а ни изписаха 3.630. Проблема при нас е, че като изсуче малко (докато с по-малко усилие излиза повече мляко) и той заспива.
. . . И няма събуждане -поне 2-3 часа. Вечер спи по 7-7.5 часа. Значи не е гладен. Не искам да му давам шише, защото веднъж замалко да се отбие.
Според вас трябва ли да го дохранвам - като му дам от шишето не заспива.
Ама то пуска равномерно докрая, пък и е по-лесно. Пробвах да изцедя и да давам с лъжичка, като изяде 80-90г и му падат клепачите





Тема Re: Мами гушкат ноемврийчета и съветват декемврийчнови [re: deni_beni]  
Автор rady_s (Angel)
Публикувано12.01.06 08:34



Мисля че нямате нужда от дохранване щом спинка 2-3часа значи му стига. За наддаването минимума е приблизително 125-150гр на седмица така че бъди спокойна бебчето си е добре.
Ако започнете хранене с шише може и да се отбие което няма да е добре за него така че моят съвет е да си се кърмите без добавки и ако е спокоен и наддава значи е добре.






Тема снимки на Кали и Бояннови [re: simba]  
Автор pimpim (новак)
Публикувано16.01.06 13:29



ехххх
много сме заети покрай бебоците. я вижте малко снимки от нас
http://community.webshots.com/user/elenachakarova




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.