Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:09 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Моето момиче!нови [re: deni_beni]  
Автор maia_22 (минаващ)
Публикувано12.12.05 20:22



Честито на всички нови мами
Желая им много здраве и радост

http://b1.lilypie.com/dezem8/.png



Тема Re: moeto sakrovi6te!нови [re: delphin]  
Автор buba_sf (непознат)
Публикувано12.12.05 20:44



Честито!
Дати е живо и здраво малкото слънчице, а на тебе бързо възстановяване.



Тема Ноемврийчета на 1 месецнови [re: deni_beni]  
Автор pimpim (новак)
Публикувано13.12.05 10:31



Първо честито на вси4ки нови мами. Да сте живи и здрави, вие и бебоците. Много да слушкат и да ви радват.
Ние бяхме на първа консултация. Наддали сме 1,300 и сме пораснали с 4см. А сме само на кърма, дори вода не иска да пие. Биха ни ваксина и ни дадоха направление за ортопед. Това последното, защото имаме малък проблем със стъпалцата. Надявам се да не е нищо опасно и да се отървем само с лечебна гимнастика. Поне така казаха докторите, които я видяха. Но за всеки случай ще ида в Горна Баня на детски ортопед, че там са най-добрите.
Е това е от нас.
Мами на едномесечните, хайде дайте отчет.



Тема Re: Ноемврийчета на 1 месецнови [re: pimpim]  
Автор maia_22 (минаващ)
Публикувано13.12.05 16:35



Здравей pimpim ,ние вече ходихме вече на една консултация на 30.11 и бяхме качили 600гр. и 3см. а утре сме на втора консултация и ще ни бият ваксина,ще видим дали всичко е наред.За съжеление минахме на смесено хранене Много зор виждаме с това хранене вече в смисъл неразбирам колко изяжда но сега ми дадоха канар и е опитвам да разбера колко изяжда.И в тези книги все различни неща пише не разбирам колко гр. трябва да изяжда .Освен това има едни пъпчици по лицето от доста време ту се зачервяват,ту избледняват а не се махат,на всичко отгоре и главичката и се бели.
Е това е от нас





Тема Re: Ноемврийчета на 1 месецнови [re: maia_22]  
Автор delphin (минаващ)
Публикувано14.12.05 15:32



Privet momi4eta,
Blagodaria vi za pozelaniata!
Naistina e prekrasno da si mama! Niki ve4e e na 7 dena, mnogo mi e milo pilenceto.V4era mu padna pap4eto i ve4e si go kapim bez pretisnenia. No Dnes pak ima6e zapek i napravo mi se skasa sarceto da go gledam kak se ma4i,no za 6tastie ve4e se poopravi.
Oh tezi dni pla4a hem ot 6tastie,hem ot pretisnenie ....kato halca,kato go bole6e korem4eto,predi tova kato go kapahme ot strah da ne napravim ne6to na pap4eto-toi mnogo se marda6e i pi6te6e-ohhhhhhhh niama kak adski si gi obi4ame malkite beboci i stradame kogato te stradat!
A az sam dobre, sled operaciata bole6e zverski silno,no az stanah ot legloto 5 4asa sled operaciata.Posle o6te 1-2 dena be6e dosta bolezneno,no sled tova se poopravih. Vaznoto e da se ambicira 4ovek,4e iska po-barzo da se grizi za beb4o i vazstanoviavaneto stava barzo!

Skoro 6te sloja snimki!
Uspeh na vsi4ki!





Тема Re: Моето момиче!нови [re: maia_22]  
Автор kadrokosa (слънчева)
Публикувано14.12.05 15:42



И аз искам да честитя на всички мами, които вече си гушкат бебоците от 01,12 до сега, защото не можех да влизам в клуба до вчера и съм нямала възможност да ги поздравя!
ЧЕСТИТО МОМИЧЕТА И ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ БЕБОЦИТЕ И МНОГО ДА ВИ РАДВАТ И НОСЯТ ЩАСТИЕ НА ЦЯЛОТО СЕМЕЙСТВО!



Тема Re: Ноемврийчета на 1 месецнови [re: maia_22]  
Автор pimpim (новак)
Публикувано14.12.05 21:50



За храненето....
Ако има нещо гадно на кърменето, то това е че не знаеш колко изяжда бебето. Но трябва да си наложиш да не се вманиячаваш. Ама и аз какво те съветвам като щом заплаче първо се чудя дали е яла достаътчно. Общо взето тя стои постоянно на гърдите ми.
Ако даваш добавка, много скоро ще се отбиете. Аз лично не мога да си представя, че няма да кърмя. Малко егоистично - само сега съм незаменима. Но много бебета не са кърмени, включително аз, а я ме виж каква хубавица съм.
Важното е да се радвате едина на друга. А иначе децата оцеляват, въпреки нашите грижи.
Е това от мен, че отивам да сложа баткото да спи.



Тема Re: Мами гушкат ноемврийчета и съветват декемврийчета [re: simba]  
Автор r_aqua (член)
Публикувано15.12.05 11:11



Здравейте милички!Нямам много време да пиша, прочетох отгоре-отгоре новостите...Нашия милия има ужасни колики и въобще докато се завъртя, от сутрин до вечер не усещам кога минава деня и времето изобщо!
ЧЕСТИТО на всички нови мами!Сега започва веселбата!
Накратко:ражданети мина леко, дори аз се бях подготвила за по-големи гадории. В 7:30 на 6.12. ми изтекоха водите (ама точно като по филмите!)- добре, че ни тече радиатора та висях 15 мин. над тавичката, че не можех да мръдна, щеше да се надуе паркета после...
От 8:30 в болницата (Св.София) до 13:30 ни дадоха с таткото да се разхождаме по коридора да се получи разкритието-бях отишла там с 4-5 см., които станали през нощта. В 13:30 ми включиха система, в 14 вече акушерката тичаше за докторката, защото щях да родя в леглото и в 14:30 бубчо се роди. Имам 1 вътрешен шев и епизотомия (която в последствие се оказа, че се е инфектирала и не са разбрали в болницата като ни изписаха,ама ще го разказвам друг път) и така...Сега сме се видяли в приключение с тати, добре, че има кой да ни помага и готви, че ще умрем от глад.
От цялата работа стигнах до извода, че е много добре таткото да е до теб когато раждаш и моя съвет за ВИПовете-също си заслужава (отношението е много по различно!)Имах възможност да сравня...
Много, много целувки...И не знам кога пак ще се включа, но вие ме разбирате, нали?
На всички още чакащи-леко раждане!ХХХ



Тема Re: Мами гушкат ноемврийчета и съветват декемврийчета [re: r_aqua]  
Автор Queen_of_wind (волна)
Публикувано15.12.05 15:00



Първо да честитя на всички мами появата на сладките им бебенца!

Да са ви живи и здрави, послушни и да ви носят повече радости, отколкото грижи!

Аз не съм писала дълго, защото не ми позволява да публикувам мнения от компа, който ползвам обикновено. Сега съм на друг, затова се възползвам.
Моето раждане позакъснява и вероятно утре ще ме приемат в болница, за да ме следят и евентуално да го предизвикат. Вече ми омръзна да чакам момента, макар да знам, че няма къде да ходи, ще се появи госпожицата .
Стискайте палци!



Тема Re: Ноемврийчета на 1 месец [re: pimpim]  
Автор maia_22 (минаващ)
Публикувано15.12.05 16:44



Опитвам се да не се вманиячавам,но ми е трудно,и аз не изкам да я дохранвам нито още по-малко да престана да кърмя но не и стига яденето и то е видно






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.