Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:25 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Къде са всички маминови [re: pimpim]  
Автор maia_22 (минаващ)
Публикувано04.01.06 18:28



Къде сте всички бъдещи и настоящи мами?народиха ли се декемврииските бебенца ? Как се справяме ноемврииките ? Време е и за нова темичка.Айде на отчет





Тема Re: НАЙ-НАКРАЯ - ИМАМЕ СИ СИН!нови [re: maia_22]  
Автор kadrokosa (слънчева)
Публикувано05.01.06 11:06



Здравейте, мили мамчета?
Най-накрая да намеря време да седна на компа - толкова много ми липсва, че не мога да съм по цял ден на него. Да не се оплаквам, ами направо да ви съобщя хубавата новина - на 28,12 в 11,45 се роди нашият малък-голям син - Борис - 4,250 кг и 52 см. Наложи се спешно секцио и ме оперираха, но важното е, че и двамата сме добре. Секциото се наложи, защото когато ми спукаха мехура с водите, те бяха зелени /сиреч - преносвам/ и започнохо тоновете на бебо да се колебаят. Та, така - постояхме в болницата 5 дни и на 6 ми извадиха конците и ни изписаха. Сега сме си в къщи и се опитваме да свикнем един с друг. За сега се кърмими, но все си мисля, че кърмата не ми стига и днес даже му дадох да цоца и от двете гърди на едно хранене по 10 мин. на всяка. Не знам още съм ошашавена и ми е доста трудно, защото той е постоянно с ръцете в устата, заради което си мисля, че е гладен. Доста е лаком и суче много. Зърната ми се поразраниха, ама с Гармастана се справям.
Ами, това е за сега от нас. Някои друг път ще разправям подробно за раждането.
Весел и спокоен ден на всички!



Тема Re: Къде са всички маминови [re: maia_22]  
Автор buba_sf (непознат)
Публикувано05.01.06 12:48



Зравейте майчета,
да ви се отчета как върви нашия растеж. Вчера бяхме на предварителна консултация. За 20 дена сме наддали 460гр. и сме пораснали с 2,5см.
Момичета кажете ми някаква рецепта за повишаване на лактацията, кармата ми намалява и това не ме харесва.



Тема Re: Къде са всички маминови [re: buba_sf]  
Автор buba_sf (непознат)
Публикувано05.01.06 13:32



Честито! Да ти е живо и здраво синчето и много да те радва, а на теб бързо възстановяване.



Тема Re: Къде са всички маминови [re: buba_sf]  
Автор kristti (malko cvetence)
Публикувано09.01.06 09:10



чак сега и аз сядам на компютъра.Причината се казва Александър.Роди се на 28.12 в 17.10ч.Тежи 2,850 :48 см.Раждането беше много тежко,но слава богу сега и двамата сме добре.



Тема Re: Къде са всички маминови [re: kristti]  
Автор pimpim (новак)
Публикувано09.01.06 19:29



Днес бяхме на консултация. Тежим 5,500, 60 см, 37 обиколка на главата. Биха ни ДТК и полиомиелит-на капки.
Ми не се сещам за друго. Много ми е послушничка. Спинка, папка, сега мисля да и дам 1 лъжичка сокче от ябълка. Но няма да бързам със захранването. Сега сме само на кърма, не давам добавка, въпреки че тя е доста лакома.
Е ЧЧЗС (чао, чао за сега)



Тема Re: Къде са всички маминови [re: pimpim]  
Автор maia_22 (минаващ)
Публикувано10.01.06 10:28



Честито на къдрокоска и кристи !!
Да са им живи и здрави бебенцата и много да ги радват .





Тема Re: Мами гушкат ноемврийчета и съветват декемврийчетанови [re: simba]  
Автор gigikas (мама на Алекс)
Публикувано10.01.06 10:53



Ето ни и нас.
Днес сме на консултация и ще ни правят втората ваксина за хепатит Б. Пораснали сме с 3 см и с около 700-800гр. Сега се дохранваме, защото кърмата ми намаля заради престоя на бебчо в болницата, но правя всичко възможно пак да се кърмим изцяло. По бузките има някакъв обрив, така го изписаха от педиатрията преди 5дни. Дали е опасен , незнам. Когато спи- избледнява. Това е за сега, ще пища след консултацията днес.



Тема Re: Мами гушкат ноемврийчета и съветват декемврийчнови [re: gigikas]  
Автор pimpim (новак)
Публикувано10.01.06 11:43



а защо сте били в болница? Да не сте хванали някое вирусче?



Тема Re: Мами гушкат ноемврийчета и съветват декемврийчетанови [re: simba]  
Автор desytka_i (непознат)
Публикувано10.01.06 15:53



здравейте мили мами виждам че съм във списъка но отдавна не съм се разписвала тук затова ще ви разкажа за нас моята бебка се роди на 28.10.05 3250гр. и 51см. казва се Ема и малко избърза с раждането защото термина ми беше за 22.11.05 но всичко е наред при нас и раждането мина сравнително бърво роди се нормално с епизотомия до момента сме сама на кърма и смятам да я захраня късно кам 6м
на всички родили мами желая много щастие със своите бебчета а на всички очакващи мами желая безпроблемно раждане
темата е много хубава и се надявам да прескачам по-често




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.