Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:17 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема От каква възраст помните?нови  
Автор jana (бебе Ния)
Публикувано02.12.05 22:28



Скоро в разговор се възроди спора от каква възраст имат спомени децата. Едни спореха, че след 5-тата година, други след 3-тата, е да ама аз имам един запаметен момент някъде от 1-2-рата си годишнина, когато майка ми учеше в стаята за специализацията си и мен не ме пускаха при нея. Само вечер когато баба й носеше храна аз се промъквах и се сгушвах в нея
Споделете от кога са вашите първи детски спомени



Тема Re: От каква възраст помните?нови [re: jana]  
Автор Meme lndiankata ()
Публикувано02.12.05 23:30



Аз си спомням чичо ми. Той е починал когато съм била на 2г и 2мес. Помня,че веднъж му носих чантата ми с Пинокио да ми я сложи, защото не можех сама, и той беше много хубав и усмихнат. Леля ми мислеше, че се бъркам нещо, но аз и описах как са били мебеите в хола, и къде е седял чичо ми, и тя зяпна. Според нея, съдейки по моето описание трябва да съм била към 1 и половина години. Друг спомен имам с леля ми - някъде от към 2 годишна възраст: Дадох и моята дъвка, защото братовчедка ми не си даваше нейната. А леля каза, че ще си веме само половинката. Тогава имаше дълга коса, и също беше много красива. А аз я питах може ли мама като я няма, тя да ми бъде мама (майка ми е била стюардеса, и с нея нямам толкова ранни спомени). Така че кажи на спорещите, че е напълно възможно, само че някои хора имат първите си спомени от по-късна възраст.



Тема Re: От каква възраст помните?нови [re: Meme lndiankata]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано02.12.05 23:46



Аз помня смътно дясо ми (на баща ми баща му). Той почина, когато бях на 4 години.


чаша бада

Тема Re: От каква възраст помните?нови [re: jana]  
Автор ironic_ (нечия)
Публикувано03.12.05 00:07



Имам множество объркани и смътни спомени от детството, но първия със сигурност потвърден е от 3,5 години, когато взимахме сестричката ми от родилното отделение.



Тема Re: От каква възраст помните?нови [re: ironic_]  
Автор milamia ()
Публикувано03.12.05 00:32



Помня от около 3 годишната си възраст как по Великден запалих пердето ни в кухнята с кандилото на баба ми.
Друг въпрос е, че сега забравям разни ангажименти, поети вчера или оня ден



Тема забравянетонови [re: milamia]  
Автор Meme lndiankata ()
Публикувано03.12.05 00:49



Ааааааа, това със забравянето е от възрастта И аз го имам същото заболяване



Тема Re: От каква възраст помните?нови [re: jana]  
Автор medusa (Мамино Меде)
Публикувано03.12.05 01:02



Аз помня откакто само съм лежала в леглото като бебе. Имаше едно куче от тия дето се дърпа връвчица отдолу и то свири и си мърда очите. Помня как се надвесваше мама над леглото, а аз само си лежах и гледах. Имам спомен за съзнание, като сегашното си, в смисъл, самоусещане като за мен си, същата.
Помня и след това как ме возеха в една жълта количка, и много други неща, за които майка ми казваше, че не е възможно да си спомням, но този с лежането и кучето ми е най-ранен.
Така че, децата си помнят, трябва да се внимава какво виждат от нас :). И винаги ми е било много странно как определени неща, без никакъв особен смисъл и по неясен признак се набиват в съзнанието от ония детски години. Какво ли ще запомнят моите деца от мен...?



Тема Re: От каква възраст помните?нови [re: jana]  
Автор gugu (пристрастен)
Публикувано03.12.05 02:59



1-2 години. Майка ми я учудих като през пубертета и описах сграда с детайли, която е била разрушена преди 3тата ми годишнина.
Отделно си спомням все едно е филм дето преди малко съм гледала, как майка ми едвам ми облича рокля за гостито за 3тия ми рожден ден. Мъжко момиче



Тема Re: От каква възраст помните? [re: gugu]  
Автор blizna4e (мартенска мама)
Публикувано03.12.05 08:15



Ако искате вярвайте,но аз имам спомени от преди годинка.Спомням си
стълбите ни в блока.Татко ме държи,аз съм облечена в оранжево костюмче - ританки и блузка.Бях с темепература и ме водеха в болницата.Помня как беше облечен и татко.Когато го попитах,той каза че е точно така ,и каза че съм била на не повече от 10 месеца.От това време си спомням и как майка ни буташе в двойната количка за близнаци и разни начервосани лелички се спираха да ни мачкат...бррррррр !Иначе от две-три годишна възраст имам доста спомени.Но най-яркия е когато дядо ми даде да пия компот а аз реших да сипя вътре веро.Слава богу нищо ми нямаше след това,но помня как дядо си изкара акъла





Тема Re: От каква възраст помните? [re: jana]  
Автор The Sun /cлънчицe/ (/мама на Гери)
Публикувано03.12.05 09:56



Аз също имам спомени от времето между втората и третата година и нащите също не ми вярваха и като им казах какво помня - имах едно зайче, което след преместването, когато съм била вече на 3 след това никога не го е имало - просто си остана на старото място - и така ....помня си го, както и разположението на старият ни дом...а имам случай от него, когато брата на баба ми /мир на праха му, отдавна си отиде човекът/ ни беще на гости и са седнали на масата всички, а аз ходя и обикалям и тоя човек /а с него страшно много се имахме, много добър човек беше/ по едно време става леко от стола за да се пресегне да вземе нещо от масата, аз му дърпам стола назад, без да ме види , той понечва да седне обратно и туп! - на земята и аз ухиленка до ушите му се радвам " Ха, дядо Тошо падна като мека КУША !" /което трябваше да значи КРУША/ естествено всички се смяха и години след това той ме бъзикваше, а нашите досега го правят "мека куша" и ми го напомнят


Гери - 27.10.04


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.