Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:36 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема Нощно напикаваненови  
Автор taipe (непознат)
Публикувано30.11.05 10:14



Здравейте момичета!!!
Аз съм с малко по-голямо детенце - на 5г. и 3 м. Все още обаче, нощно време се напишква. Процеса е неконтролируем - не мога да хвана час на изпишкване, понякога издържа 4 часа суха, понякога за 2 часа е мокра. На обяд го няма този проблем. Не сме имали "сухи нощни" периоди.
Споделих с личната лекарка - назначи изследване на урина - стерилна и нормална. Все още не съм й пуснала изследванията.
Моля, споделете подобен опит!!!



Тема Re: Нощно напикаваненови [re: taipe]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано30.11.05 11:17



Трябва да изчакаш още няколко годинки
Засега е достатъчно само да се убедиш, че проблема не е медицински(заболяване)
Малко ти е детето още. Ако детето е здраво се предприемат мерки след 8-9та година.

Aз ще ти пиша от личен опит с такова детенце

Първо се гледа дали това не се дължи на някакъв вид стрес. Обикновенно ако детето е било сухо и е почнало да се мокри след това. Ако е така причината се лекува с психотерапевт.
После се гледа здраво ли е детето - при 98% от тези деца заболявания няма, но може и да има.

Предполагам, че сте случая на моя син - здраво дете, което никога преди 7 годишна възраст не е оставало сухо нощем.

Хубавата новина е, че до "казармата" всички от тези деца се оправят от самосебе си. Има разбира се неща които могат да се направят за да им се помогне и по-рано. Не се навивай на терапия с транквиланти - многолекари го препоръчват, но ефекта е съмнителен. Обикновенно като се спрат лекарствата и проблема възобновява.

Аз какво правих (след консултация с лекар), което спря напикаването само за около месец "терапия"(но сина ми беше доста по-голям - трябва да станете поне на 8 годинки:

Според доктора ми това не дължи основно на това, че мехура не е научен "да стиска" - в момента в който се понапълни и се изпразва. За това сме виновни и ние майките- ти го изпишкваш постоянно, ограничаваш течности, вдигаш го нощем и т.н.

та "лечението беше" да пие МНОГО течности през целия ден, и да стиска - нека мехура е постоянно под напрежение. Да отива в тоалетната в последния момент. Не се ограничават течностите вечер- детето пие колкото му се пие. Преди сън - в тоалетната. После не го будиш. Сутринта ако е сух лепим звезда на специално подготвеното табло. За да има и психологическа атака малко Laughing
През деня като се сети да прави упражнения да се стиска - все едно задържа урина и после все едно задържа по голяма нужда по 20тина пъти. Аз го карах моя сладур да го прави докато седи пред телевизора, докато пише домашните и т.н. Вечер преди да заспи в леглото отново.
при нас това помогна за около месец и забравихме за мокрите чаршафи!

Сега се случва веднъж на месеца най-много да се изпусне и то рано сутрин чак. Предполагам като е понастинал или като му е студено да отиде в тоалетната. Все по-рядко се случва обаче.

Ако до 14-16 години проблема не се реши може да се предприеме терапия със диуретичен хормон (не се препоръчва обаче на по-малки деца). Ефекта с това лечение е почти 100%тов, лечението продължава 3 месеца, но не се прилага преди това, понеже детето може несъзнателно да получи водна интоксикация(да изпие толкова много вода, че да се натрови и да застраши живота си).



Тема Re: Нощно напикаваненови [re: [desi]]  
Автор mimoza2OO5 (непознат )
Публикувано30.11.05 12:15



Ние също имахме такъв проблем да се надяваме,че сме го решили.Само,че при нас беше друго първо беше сух като стана на год.и половина махнахме памперса и нямаше проблеми.Но на 2г. и 7м. му правиха операция и 6м. по-късно явно от стреса започна проблема.Известно време опитвахме с този диуретичен хормон,който се капе в носа/скъпе доста/ .Отначало помогна,но после спря да действа и се принудихме да го спрем.Доста време почивка после опитахме с хормона пак така и го оставихме на мира.На 6г. се оправи от само себе си за известно време.После пак почна..На 8г. ни казаха да пие Дриптан той укрепва мускула на мехура ..Почти веднага подейства и сега в момента не се напишква,много рядко и ние спираме Дриптана по схема.Дано всичко да е наред.Но първо вижте изследванията..



Тема Re: Нощно напикаваненови [re: taipe]  
Автор TE_DDA (ЪкУшерката!Опс!)
Публикувано30.11.05 12:59



Най-важното е да се разбере медицински или психологичен е проблема, т.к лечението както се досещаш в двата варианта е абсолютно различно.

Най лесния начин ТИ ЗА СЕБЕ СИ да направиш някаква преценка е следния - ако детето след махане на памперсите е имало дълго време, в което не се е напишквало нощем и това напишкване почне изведнъж на някаква възраст, то най-често причината е психологична, ако това напишкване е откакто се е родило,тогава може би се касае за медицински проблем и трябва да му се направи изследване във връзка с гръбначния стълб и прешлените.

Това мое мнение не значи че диагнозата е лесна,просто се опитвам да те насоча към нещо важно около проблема

Извинете за правописа - немам нерви за тирета и запетайки


Тема Re: Нощно напикаваненови [re: taipe]  
Автор nurika (непознат)
Публикувано30.11.05 15:23



значи моита братовчедка имаше този проблем до 4 клас всичко и беше в ред по урината и какво ли не правиха и си отшумя само. много случаи знам и отшумяват до определен момент. на работа съм затова пиша бързо. чао



Тема Re: Нощно напикаваненови [re: nurika]  
Автор taipe (непознат)
Публикувано01.12.05 13:48



Сърдечно ви благодаря момичета!!!!
Около мен всички деца на приблизатително тази възраст нямат този проблем/всъщност проблема е за майките или си го приемаме като проблем/ и започвам да се притеснявам..същевременно зная, че наистина това отшумява с времето, но пък...уж е голяма. И наистина май я травмирам с това постоянно изпишкване, коментарите сутрин и бонбоните за награда, ако сме устискали сухи. Не е имала сухи периоди. На 3 год. и половина махнах памперсите - една колежка ми каза да оставя детето на мира - само ще престане...Аз обаче все още опитвам. Съветите са ви много ценни!!! Наистина тренинга май ще е по-добре като вариант...дано не стигаме до лекарства!!



Тема Re: Нощно напикаваненови [re: taipe]  
Автор миз (шест...)
Публикувано01.12.05 23:45



някои деца просто по-късно узряват. често е наследствено. вие с баща и имали ли сте такъв проблем? моята голяма дъщеря се напикаваше нощем до петгодишна, една от братовчедките и - до към осемгодишна, зълва ми си спомня, че и тя е била ученичка(значи поне седемгодишна) когато е спряла да мокри чаршафите. аз не съм правила нищо по-специално, за да привиквам дъщеря си, в един момент просто спря. до този момент вечер я слагах да спи с pull-ups, за да не се травмира. а племенницата ми имаше дълги сухи периоди и определено в моменти на стрес започваше да се напикава. за това си мисля, че най-добре е да не показваш, че това те притеснява или дразни.



Тема Re: Нощно напикаване [re: миз]  
Автор taipe (непознат)
Публикувано02.12.05 10:26



Извинявай за невежеството ми....какво е pull-ups? Благодаря за споделеното мнение ...определено ставам по-спокойна по въпроса!!



Тема Re: Нощно напикаваненови [re: taipe]  
Автор миз (шест...)
Публикувано03.12.05 09:00



pull-ups са памперси не с лепенки, а като гащички, за да може детето само да ги сваля и слага когато се усети, че му се пика, а ако не се усети, да не мокри панталоните и чаршафите :)




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.