Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:57 20.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема какво се чувства, когато ти спира млякотонови  
Автор little.monkey (новак)
Публикувано01.12.05 12:45



По принцип аз съм с много мляко и ако не го изстисквам гърдите ми стават като камък. Но когато спира или намалява млякото, гърдите меки ли си остават или се втвърдяват от външната страна към ръката? Въобще какво се усеща ако въобще някак се усеща




Тема Re: какво се чувства, когато ти спира млякотонови [re: little.monkey]  
Автор dropul (MishMum)
Публикувано01.12.05 12:54



Аз нямах изобилие , но когато са се препълвали - да, като камък :(
Започнах работа, малката нямаше и 5 месеца, и разредих кърменията на сутрин и вечер, после само вечер, докато една вечер беше много гладна и в бързината дадох направо бутилката.
Не съм пила хапове, просто спря. Нищо не съм усещала, но е нямало втвърдявания.

Don't Imitate, Innovate!


Тема Re: какво се чувства, когато ти спира млякотонови [re: little.monkey]  
Автор jana (бебе Ния)
Публикувано01.12.05 13:01



Аз лично нищо не усетих, простоспряха да отделят мляко постепенно (не че някога съм имала много де по 30 мл. от двете едвам изцеждах), не бяха на камък както преди кърмене, постепенно си останаха меки както преди



Тема Re: какво се чувства, когато ти спира млякотонови [re: little.monkey]  
Автор Miggle ()
Публикувано01.12.05 13:11



Когато спира млякото, ниЩо не се усеЩа. Просто гърдите ти си стават на пипане като преди. Ако раЗреждаШ кърменията постепенно и едно по едно ги ЗаместваШ с други храни, отбиването Ще си стане по естествен път и няма да имаШ нужда от хапчета и др.под. Но като гледам, първо Ще трябва постепенно да спреШ цеденето, че от него само повече мляко се обраЗува. Детенце ти е на четири месеца и половина, иЗчакай поне да стане на пет преди да почнеШ да го ЗахранваШ. Тогава неЩата Ще си се наредят сами.



Тема Re: какво се чувства, когато ти спира млякото [re: jana]  
Автор little.monkey (новак)
Публикувано01.12.05 13:12



Благодаря ви
Май пак ще ми правят проблем проклетиите, нещо си остават твърди отстрани където са жлезите, но няма вече мляко като стискам
Затова предпочитах просто да ми намалява млякото




Тема Re: какво се чувства, когато ти спира млякотонови [re: little.monkey]  
Автор Mama Svetla ()
Публикувано01.12.05 13:19



Моята кърма в момента спира и гърдите ми остават меки даже, когато не съм кърмила цяло денонощие. Иначе нищо друго не се усеща, освен, че след кърмене бебето огладнява много бързо, разбира се.






Тема Re: какво се чувства, когато ти спира млякотонови [re: Miggle]  
Автор little.monkey (новак)
Публикувано01.12.05 13:20



Знаеш ли мила.....разредила съм го колкото мога цеденето, но как да изстисквам по-малко като те не омекват с по-малко...сутрин стискам едната около 180 мл от другата яде. На обяд пак така, само че по-малко само 100 мах......и те просто не спират да образуват, а съм с тесни канали и вече 2 пъти съм на път да направя мастит и затова ме е страх да намаля изстискването. А за замяна на повече от едно кърмене не мога да мисля..заменя ли едно от 4те хранения, трябва да взимам помпата
Този номер с намалянето на кърменията незнам как успявате да го направите




Тема Re: какво се чувства, когато ти спира млякотонови [re: little.monkey]  
Автор Mama Svetla ()
Публикувано01.12.05 13:21



На твое място за всеки случай бих попитала лекаря си.



Тема Re: какво се чувства, когато ти спира млякотонови [re: little.monkey]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано01.12.05 13:44



На теб не ти спира кърмата, напротив, имаш хиперлактация. Трябва да спреш постепенно цеденето, а не да го разреждаш. Няма начин да се реши проблема докато продължаваш да стимулираш така жлезите. Изцеждай не до омекване, а само до облекчение. И постепенно намалявай количеството на изцеденото. Гърдите за наколко дни ще се нагодят да произвеждат по-малко като спреш изцеждането. Няма такова понятие като тесни канали. Има хиперлактация причинена от излишно цедена, както и твърде богата на наситени мастни киселини диета. При теб проблемъ очевидно е предизвиканата хиперлактация.

Относно спирането на млякото - държа да не се създава погрешно впечатление, че меки гърди означават липса на достатъчно мляко. Напротив. При кърмене според нуждите на бебето (при поискване) за 2-4 седмици обикновено производството на мляко се нагажда според нуждите на бебето и гърдите "омекват". В началото са твърди поради презастраховането на организма с повече мляко, понеже не се знае предварително от колко ще има нужда бебето. На мен например от третата седмица след раждането гърдите ми са си меки, но вече близо 2 години кърмя и адаптиарно мляко не съм давала. Изобщо липсата на информация по тези въпроси сред майките, а и сред лекарите, често води до излишни притеснения и преждевременно отбиване. А порочната практика на "изцеждане до капка" влошава допълнително положението с предизвикване на хиперлактация и рецидивиращи запушвания и мастити. Тя също кара майките да мислят, че ако гърдите им не са "на камък", значи млякото намалява. А истината е, че част от млякото дори се произвежда и по време на сукане.... А, и още нещо, изцеденото количество НЕ Е показател за наличието на кърма. Бебето винаги може д аизсуче много повече. И до сега не мога да изцедя повече от 20-30мл на ден, но не го и правя, защото е излишно.

Отплеснах се нещо, но тази тема ми е слабост . Иначе нищо не се чувства при спиране на млякото. Просто детето естествено почва да разрежда интервалите на сукане и гърдите се нагаждат според неговите нужди. И един ден като спре съвсем да суче и гърдите спират да произвеждат. Малкото мляко в тях се резорбира от организма. Това е естественото отбиване. За другото нещата не винаги са толкова гладки. Но ако се подходи и там без бързане, пак могат да се избегнат хаповете.

Това е



Тема Re: какво се чувства, когато ти спира млякотонови [re: Andrea$]  
Автор crazy_chick ()
Публикувано01.12.05 17:23



Наистина е безкрайно подвеждащо да се съди за количеството кърма по твърдостта на гърдите или по грамажа изцедено мляко!
Кърмя второто си дете от месец насам и гърдите ми са от меки, по-меки. Да не говорим, че не мога да изцедя от тях и 20 грама! Но малката си се храни отлично - изцоква по 120-140 грама на ядене.
И при двете ми кърмения гърдите ми са били на камък само по няколко дни след раждането, след което всичко си идва на мястото. С първото дете се цедих повече, отколкото беше необходимо, сега изобщо не го правя - оставила съм всичко в ръцете на бебето :)
Аз лично бих препоръчала на кърмещите мами по-малко изцеждания, по-малко помпи и по-малко пробни кърмения - ако е възможно, разбира се. Няма нужда от излишни притеснения, при условие, че бебето спи спокойно поне по 2 часа след кърмене и изглежда доволно и честито.






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.