Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:45 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: какво се чувства, когато ти спира млякотонови [re: crazy_chick]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано01.12.05 17:47



Съгласявам се с теб, с изключение на "поне 2-та часа" спокоен сън след кърмене. Това е индивидуално - зависи от силата за сукане на бебчето, обема на стомахчето, а не на последно място и от "капацитета" на майчините гърди :) Правилният критерий за достатъчност на кърмата са напишканите памперси (а през първите 6 седмици и нааканите). Ако бебето пишка поне по 6-8 пъти на ден, а през първите 6 седмици и ака поне по веднъж (най-често се случва след всяко кърмене) нормални кърмачески златисти полутечни акита, значи повод за притеснение няма. Дори бебето да виси всеки половин-един час на гърдата, трябва да му се позволява да регулира по този начин млекопроизводството на мама.



Тема Re: какво се чувства, когато ти спира млякотонови [re: little.monkey]  
Автор Julietta ()
Публикувано01.12.05 17:47



Във всички случаи е по-добре да се консултираш с лекар.Що се отнася до спирането на кърмата няма никакви усещания , но моята гинеколожка ме предупреди ,че хапчетата са препоръчителни ,защото дори да ти е спряла кърмата в каналите има остатъци,които след години могат да доведат до сериозни проблеми без да знаеш откъде ти е дошло. Аз лично реших ,че е по-добре да не рискувам здравето си за 5 лв, добре е да се консултирате и с вашите лекари, защото ако това е така можете да си спестите проблеми в бъдеще.




Тема Re: какво се чувства, когато ти спира млякотонови [re: Julietta]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано01.12.05 18:08



Не е много ясно кога си рискуваш здравето - дали като не дадеш 5 лева (а май са доста повече) за хормонален препарат или като ги дадеш. Много странно изказване на твоята гинеколожка, за пръв път го срещам. Навсякъде се препоръчва естественото отбиване като по-здравословно. Глупаво е да се пият хапчета при спряла вече естествено кърма. Защото хапчетата не резорбират "остатъците" из каналите, това си го прави сам организмът. Хапчетата са хормонални препарати, които само подтискат производството на кърма. Иначе какво ли са правили жените до преди откриването на хормоналните препарати? Определено са страдали по-малко от проблеми с гърдите. Бумът в днешно време на мамологичните проблеми много странно съвпада с бума на приемане на хормонални препарати изобщо. Но това е друга обширна тема... Исках да кажа, че е излишно пиенето на хапчета за спиране на кърмата при вече естествено спряла такава.



Тема Re: какво се чувства, когато ти спира млякотонови [re: Andrea$]  
Автор Julietta ()
Публикувано01.12.05 18:22



Мойта кърма не беше напълно спряла и ги пих защото реших, че щом лекар ми ги изписва сигурно е правилно, все пак аз не съм лекар за да реша сама, но ми е интересно дали някой друг е чувал за това!




Тема Re: какво се чувства, когато ти спира млякотонови [re: Julietta]  
Автор dropul (MishMum)
Публикувано01.12.05 18:25



Като бях на преглед, казах че естествено ми е спряла кърмата, без да пия нищо, дофтора каза - ок, едва ли не - браво - да, така е добре.

Don't Imitate, Innovate!


Тема Re: какво се чувства, когато ти спира млякотонови [re: Andrea$]  
Автор summer ()
Публикувано03.12.05 07:19



В потвърждение на написаното от Andrea$, още преди много години (1989), FDA (Food and Drug Administration) - организацията която регулира лекарствата в САЩ препоръчва да не се използват лекарства при спирането на лактацията и посочва естественото спиране на кърмата като по-добър вариант.



Редактирано от summer на 03.12.05 07:26.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.