Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:42 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Ясла и боледуваненови  
Автор gus_gus (минаващ)
Публикувано27.11.05 23:31



Здравейте!
Кажете има ли шанс да разреша следния проблем?: пуснах детето си за първи път на ясла от септември - на 2г. и 7 мес. До този момент не беше боледувало! Но за мой ужас оттогава досега сме ходили 3 пъти за по 3 дни, след което се тръшваме болни за около месец с температура, кашлица, сополи, подути до безобразие сливици и лимфни възли + гнойна ангина /нея я прихванахме на второто пускане на ясла след третия ден!/ Аз съм от съвестните майки /не го възприемайте като хвалба!/, които не си пускат детето на ясла, докато не е напълно оздравяло /смятам, че не е редно да го пращам болно и да заразява другите деца, защото знам аз как се нервирам от такива, които нехаят и си пращат децата със сополи, потекли до брадата и раздираща кашлица, твърдейки, че било я от зъби, я от алергии и тем подобни оправдания, а след това ги виждам как се шмугват с приятелки в първото кафене! Дано не обидя някого, но дори и да го обидя, ми е все едно! Знам, че повечето родители работят и няма накъде да мърдат, но и ние с мъжа ми работим и на нас работодателят ни оказва психически тормоз, щом му споменем, че детето е болно и няма кой да го гледа и какво ни коства всичко в тези моменти ние си знаем! Но и през ум не ми минава да си зарежа детето болно в градината, пък майната им на другите деца!/
Малко се отклоних от темата, за което се извинявам, но съм бясна от непрекъснато повтарящата се от три месеца ситуация - 3 дни на ясла, 1 месец болни.
Кажете и при вас ли е така? Разбирам, че детето има нужда да преболедува, така да се каже, този период, но смятам, че ако в яслите не се допускат болни деца, ситуацията би била по-различна! Или съм напълно заблудена, а?Споделете вашия опит и дайте мнение за някои читави детски градини, където според вас има стриктен контрол и безкомпромисност от страна на персонала по отношение допускането на болни деца. ще съм много благодарна, ако ми препоръчате подобна ясла или градина /държавна, т.к. частна не можем да си позволим/, защото ние вече сме почти за градина. Живеем в Студентски град и ходим в 16 ОДЗ, но вече съм склонна да го дам и някъде по-далече, стига да има гаранции, че няма да се налага да го тровя повече с антибиотици! Благодаря предварително на всички! И дано никой не ми се обиди за гореизказанаото мнение!

Редактирано от gus_gus на 28.11.05 01:28.



Тема Re: Ясла и боледуваненови [re: gus_gus]  
Автор вeceлo чaйничe (тиха церемония)
Публикувано28.11.05 06:09



Просто не вярвам другаде да е различно.



Тема Re: Ясла и боледуваненови [re: gus_gus]  
Автор Julietta ()
Публикувано28.11.05 09:10



И ние бяхме в абсолютно същата ситуация и няма никакво преболедуване-отравяш си детето от лекарства и това е. На всичкото отгоре се водят болни деца и се подават направо с лекарствата през вратата-няма оправия. В крайна сметка спряхме яслата с надежда ,че в детската градина е по-добре ,но уви същата работа. Не ги водят с лекарства, но пак си боледува нон стоп и третата сливица вече се е въэпалила от яслата и 3 дни градина 2 седмици в къщи. Сега ни предстои вадене на 3 сливица и после ще я пробвам пак на градина и ако не се оправи ще стоим в къщи-здравето на детето е най-важно. Пробвай с имуностимулиращи лекарства може да му помогнат малко.Успех




Тема Re: Ясла и боледуваненови [re: gus_gus]  
Автор kati_k (член)
Публикувано28.11.05 10:00



Значи, с родителите няма да се пребориш, трябва да се бори персонала. Аз вдигах няколко скандала след като видях, 4е децата се водят със сиропа за кашлица и се обяснява на госпожата как да го дава. Второто което е, 4е е по-добре ако се дава дете за първи път на детска или ясла е по-добре да стане от пролетта, защото тогава има по-малко вируси и детето се адаптира по-лесно, но това сигурно ти го е казала и личната лекарка, проблема е, 4е като няма кой да ти го гледа с тези неща трудно се съобразяваш. Други съвети темога да дам и аз съм бясна за болните деца, но това е. Когато вдигнах сканадала първия път майката се опита да ме излъже, 4е била алергична кашлица и т.н., но и това са подробности. Мисля, 4е ако сестрата отказва да взима такива деца в детската няма да има проблем. Какво да ти кажа, 4е се сблъсках и с детска градина със стафилококова инфекция от години и никой не взима мерки и родителите си траят. Е успех в борбата с безотговорните.



Тема Re: Ясла и боледуваненови [re: kati_k]  
Автор DarkCat ()
Публикувано28.11.05 10:13



наистина има деца които кашлят от алергия - малкият ни син е така. абсолютно е здрав, няма течащ нос, няма червено гърло или възпалени сливици обаче 6 месеца в годината се стича един секрет по гърлото му и той постоянно се опитва да се изкашля.

спряхме всякакви противоалергични лекарства защото нищо не помага, да му съсипвам организма няма смисъл

и много се нервирам като мамите в яслата ме гледат накриво, вече се изтощих да обяснявам че детето е здраво. да ама нкой не вярва. и само мърморят пред мен и на мен ми идва да ги тресна с нещо тежко по главите



Тема Re: Ясла и боледуваненови [re: gus_gus]  
Автор mama reni (минаващ)
Публикувано28.11.05 10:16



При нас е същото, само че в детската градина, на ясла не сме ходили. Разболее се, държа я в къщи докато оздравее (това означава, че ангажирам някой да я гледа, защото ние работим и е немислимо да отсъстваме), пускам я в градината и какво да видя - на високо на шкафа наредени 10 (десет) сиропа за кашлица. Разбира се вдигам бесен скандал и какъв е мислиш резултата - хабя си нервите и най-много след седмица сме си пак в къщи болни. Иначе на врата на градината има заповед да не се допускат деца на антибиотично и симптоматично лечение. Ама кой ти спазва, що да се тормозят да си гледат децата или пък да ангажират друг човек, къде е по-лесно да го тирнеш на градина, пък да му мисли който иска.
Много се увлякох. Най -накрая мога само да ти кажа, че напълно те разбирам, но не мисли, че можеш да промениш нещо или пък, че има някъде да е по-различно положението.



Тема Re: Ясла и боледуваненови [re: gus_gus]  
Автор ProBily (nP06u|\u)
Публикувано28.11.05 10:34



В нашата градина всяка сутрин преглеждат гърлата на всички деца. Сестрите се справят напълно добре и не виждам това да пречи по някакъв начин на организацията в градината. Сигурно можете да предложите и обсъдите това с директорката.
И аз не мисля, че е правилно да се водят болни деца в градините. Боледуването на малките е такъв кошмар, а като се случва и често причинява голям стрес на родителите.



Тема Re: Ясла и боледуваненови [re: DarkCat]  
Автор kati_k (член)
Публикувано28.11.05 10:34



Виж, аз също съм с алергична кашлица и зная какво е, но при нея не се дава "Хустагил", нали? Едното и другото са различни неща.



Тема много не ги разбирам яслитенови [re: gus_gus]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано28.11.05 10:59



но според мен не е проблема само в това, че някои родители си пращат децата болни на ясла. Мисля, че детето от раждането си е свикнало на едни бактерии, които са били с него от самото начали на жизнения му път. Като постъпи в яслата понеже са много деца всяко с неговите си бактерии, непознати на нашето и вече почват да му действат по един или друг начин. Според мен спасение от болестите няма. Ако искаш ясла просто трябва да се примириш с тях.



Тема Re: Ясла и боледуваненови [re: gus_gus]  
Автор tinta (мама)
Публикувано28.11.05 11:02



за съжаление на тая ясла точно такава и е славата,
ако това те успокоява и моя като почна ясла беше точно така в 69, ходи и почна доста малък и ние с доста нерви си оставахме и го гледаме вкъщи и комбинации дето само болен мозък може да роди, но болен не съм го водила, докато моята приятелка си го води, сега децата ни са в една група и меко казано си поразвалихме отношенията, защото аз и казвам и тя се дразни, но може ли сутринта детето ти да повърне и през ноща също и да го заведеш а моя и нейния и креватчетата им са едон до друго направо и аз полудявам ама до съвест си е
лятото малкия ходи във 16 ОДЗ за 3 дни и вдигна температура, повечето дечица там ходят болни и с който съм говорила е така 3 дни ходи 3 седвици вкъщи явно си ги приемат доста болни
почти навсякъде е така, вземи му витамини и други такива и се моли повечето майки да мислят като нас в клуба
по късно пак ще се включа че сега съм офф




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.