Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:06 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Да се оплачанови  
Автор karlaa ()
Публикувано26.11.05 13:49



Понеже няма на кой друг и след като изнервих мъжа ми, реших да се оплача тука :)))
Та, оня ден бях на преглед и доктора поне 30 минути ме гледа на тъпия видеозон. Казвам ви, залепнах на леглото просто. Още предишния път ми беше казал, че бебето било по-малко на размер от това, което трябвало да бъде на тоя етап (вече влязох в 9 м., датата за раждане ми е 20 дек.). Това ми го каза преди 2 седмици. Тогава бебето беше 2 кг. И аз си викам, има още над месец, ще качи ПОНЕ още 750-800 гр, така че няма да е чаак толкова зле, макар че, разбира се, е желателно да е поне 3 кг, ама какво да се направи... Но оня ден вече доктора направо ме притесни (което в крайна сметка не е добре за бебето, нали така? Щом майката е притеснена и изнервена, шансът да се роди преди датата е по-голям, а аз имам нужда да го износя това дете до края!!) първо с това гледане над половин час на видеозона, след което заяви, че следващата седмица трябва да отида да ме видел на доплер. Аз се оцъклих, защото, както се досещате, не знам какво е доплер. Обяснено ми беше, че е пак вид видеозон, но се гледа кръвния поток, който достигал до детето. Не ми беше обяснено, ако се окаже, че нещо не е както трябва, какво ще ме правят. А бебето при онзиденшния преглед с видеозона беше 2,300, т.е. за 2 седмици е качило 300 гр. Сега, искам да поясня пак, че още от преди ми беше казано, че бебето е дребно, но всяка акушерка, с която говорих каза, че няма страшно - щяла съм даже да го родя по-лесно, щом не е голямо и едро. Второ, аз попитах майка ми веднага аз колко кг съм се родила. Отговорът беше: 2,750. А пък съм станала човек и половина. Ми така де. След това мислих, мислих, викам си, бе все до 2,750 кг това бебе ще го докара, все пак има поне още 20 дена. Обаче на, доктора с тоя доплер ми разказа играта - така се притесних, че вечерта в нас направо се разревах. Не знам, стана ми притеснено, нервно, в стил "ами, ако нещо не му е наред?" и изобщо кофти ситуация. Сега очаквам срещата с доплера с ужас, да не говорим за допълнителните пари, които ще се дават за този преглед. Но мисълта, че нещо може да не е наред ме побърква... Да не споменавам, че с наближаването на деня Х се изнервям отделно от мисълта за самото раждане, та вече ми идва в повече. А иначе, правиха запис на бебето на тоновете - идеални били. Гледат го като цяло - съразмерно. Само дето е дребничко... А аз се притеснявам и да не го родя по-рано, искам да си изкара поне до 15 декември, а ако може и дори до датата на термина. Ама нали не зависи само от мен това... Акушерката, която ми прави записа на тоновете, ми говори през цялото време как не било от такова значение дали ядеш много или не за размера на бебето, как тая Матерна, дето се давала последните години не била подходяща за нас, защото е правена за африканските майки, дето умират от глад и т.н., как било добре, че бебето не е едро, по-лесно съм щяла да го родя и незнам си какво... Да, добре, ама тогава защо е този доплер?!



Тема Re: Да се оплачанови [re: karlaa]  
Автор Acя ()
Публикувано26.11.05 14:09



миличка успокой се малко!
докторите нямат навик да обясняват защо се прави това или онова и какво следва след това, и може би по-добре, това може да те стресира допълнително! не знам за какво точно иска да те гледа на доплер, но помни че е за добро!
успех ти желая!и само спокойствие!мисли по следния начин, ако не дай боже има нещо нередно(което принципно изключвам с тези чудесни детски тонове) ще сте наясно и ще оправят нещата, а ако всичко е наред и просто носиш малко бебенце само ще си се притеснявала а скъсаните нерви няма кой да ти ги върне!така че спокойно и да кажеш после какво е станало на доплера!



Тема Re: Да се оплачанови [re: karlaa]  
Автор bubulina (минаващ)
Публикувано26.11.05 15:41



Ей я по-спокойно! Знам, че не е лесно но се опитай. Мен така ме бяха наплашили с втората ми бременност т.е. бебето е малко за седмиците в които съм (и въобще според доктора беше дребничка) но аз родих една седмица преди термина съвсем нормално бебе 3300! И всичко си и беше наред. Имам приятелки на които бяха казали, че носят едри бебета а се оказа, че са си съвсем нормални абе не знам откъде се получават тези разминавания но СПОКО! Защото това е важно за бебо и ще видиш, че всичко ще е наред. Аз стискам палци! Успех!



Тема Re: Да се оплачанови [re: karlaa]  
Автор cveti_3 (член)
Публикувано26.11.05 17:12



Не се притеснявай предварително,мила!! Аз ходих добривилно на доплер за да проверят дали бебо се храни добре. Това колко ще е голямо детето не зависи наистина от теб в смисъл какво ядеш. Успокой се и вярвай , че всичко ще е наред.
Имай пред вид , че видеозона дава грешка +-500гр. Това не ти ли го казаха?? Както се шашкаш че бебо бил малък туко родиш едно бебе 3-4 кг .Спокойно, не се притеснявай предварително.
Стискам палци!!Всички да сте живи и здрави и много щастливи !
Успех



Тема Re: Да се оплачанови [re: karlaa]  
Автор Tandoori (veche mama)
Публикувано26.11.05 17:29



Ох тези "разговорливи доктори"...и нищо да няма пак могат да ти изкарат акъла с недомлъвки, особено като носиш бебе, за което не можеш лично да се увериш храни ли се или не . Не се притеснявай, няма нищо страшно в доплера, ще те видят, всичко ще е наред и не само че няма да родиш преди термина ами и ще преносиш няколко дена. Както са ти казали другите момичета грешки стават, но важното е ти да си спокойна. На майка ми са и казали като съм била бебе, че "тя този огромния плод" не може да го роди и ще се наложи секцио. Ами смятай..родих се 2.750кг.Всичко ще е наред, мисли положително и се настройвай че всичко ще е наред при раждането. Прави си упражнения за отпускане и дишане и не се тормози с глупости!
Здраво бебе и леко рраждане ти пожелавам!



Тема Re: Да се оплачанови [re: karlaa]  
Автор milena* (Варна)
Публикувано26.11.05 17:46



С доплера ще определят дали се храни добре бебо. Няма за какво да се притесняваш! Бебо не е толкова малък - ~2кг в началото на 9-ия месец,спокойно може да стигне 3 кг. Освен това измерванията не са точни. Винаги има известно отклонение. Така ,че се успокой и се наслаждвай на последните дни от бременността.
Желая ти леко раждане и непременно да се похвалиш след това!

Златко - 16.03.2003 г.
Стоян - 24.09.2005 г.


Тема Re: Да се оплачанови [re: karlaa]  
Автор Meme lndiankata ()
Публикувано26.11.05 17:59



Може на доктора да му харесва уреда. не се притеснявай. Нали и ти си била дребничка, а пък не си имала проблеми. Много е вероятно да си като майка ти. Не го мисли толкова тоя доплер. То и аз се притеснявам за същото,ама мойта иска да излиза-а и остава още месец. Още повече, това с "нещо не му е наред на бебето", го бях чела в една книга - пише, че много майки си го мислят, някои даже сънуват разни глупости, и да не се обръща внимание. За реването - това също го разбирам - съдя по себе си - в състояние съм да изплача 2 кофи на денонощие за на най-различни неща. Пример: В четвъртък си наумих сутринта до отида на фризьор и маникюр. Салона - затворен (Деня на Благодарността). Едвам се добрах в къщи, седнах на леглото и ревнах с глас. Горкия ми мъж дотърча от хола - не може да разбере за кво ревем, а аз толкова много рева, че не мога да кажа. Накраяа карто можех да вържа едно изречение му казах че ми е тъжно, защото съм грозна. . така че... А, чях да забравя - за размерите си бебето си наддава нормално според мене. Смятй ги по 150 гр. на седмица и ще видиш, че ще го докараш като майка си- поне. Изобщо мисли си, че си като майка ти и не се тревожи. Важното е бебето да си седи вътре на топлои да си плува, защото сега му с доизгражда имунната система. Това е всичко

П.с - за доплера - абе незнам кой му е измислил името, ама звучи като иред за мъчения от средновековието

Редактирано от Meme lndiankata на 26.11.05 18:03.



Тема Re: Да се оплачанови [re: karlaa]  
Автор medusa (Мамино Меде)
Публикувано26.11.05 18:01



Ами аз се нагледах на идиоти и съм малко скептична - може да иска просто да ти вземе парите за доплер. На мен така ми взеха 50 лв. щот на бебето ми не му била съразмерна главата и трябвало да ме гледат на още един видеозон и да ми правят доплер, след което ме докторката ме изпрати при една нейна "приятелка" в частна клиника, а аз патица - шашната че бебето с малка глава отивам и си давам последните 50 лв. като последния балък. И мойто уж беше 3 кг по мнение на две лекарки, пък се роди 3 700 което е огромна разлика.



Тема Re: Да се оплачанови [re: karlaa]  
Автор tani4ka (mama na Boris)
Публикувано26.11.05 21:15



Оооо, я се успокой! Добре са ти казали момичетата, тези доктори само гледат как да ни наплашат. А сега това е крайно нежелателно за теб и за бебчо.

Борис се роди 2.680 кг, 2 седмици преди термина. И на мен ми казаха, че ще е малък, но никой не ме е плашил или нещо такова. Не знам от какво зависи големината на плода. Аз съм си мъничка, слабичка. А съм се родила 3.500 кг. Мъжът ми е едър, но бебчо май не е взел неговия ген.

Спокойно и после ще чакаме разказ за доплера

Борис - 03.06.2004


Тема Re: Да се оплача [re: karlaa]  
Автор Bubule (новак)
Публикувано26.11.05 22:49



Всичко което са могли да ти кажат майките за да те успокоят са ти го казали.Аз мога само да добавя, че лекрите като че ли са претръпнали по някакъв начин и си говорят директно без да се замислят.Моят само ми разправяшекак детето било малко, несъразмерно, краката му били къси. Верно е-роди се 2.730, ама 12 дена по-рано, а за късите му крака какво да кажа- 51 см бебе си е нормално.Хем при мене случая беше , че имаше вързан на възел пъп и малко по-малко се хранеше. Да ми е жив и здрав доктора, много си го уважавам, ама добре че не му се връзвах на всичко! Така че- важното е , че бебто расте и е живо!А това, че като е по-малко по-лесно се ражда има нещо вярно или поне при мене беше така! Успех! Не ти остава много да се тервожиш!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.