Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:45 21.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Разкажете за изтичането на водитенови  
Автор ssi ()
Публикувано22.11.05 12:41



Моля раждалите майчета да разкажат за изтичането на водите. Как се разбира например, че са ти изтекли водите, а не бебчо те е ритнал по пикочния мехур и си се изпуснала? Какво количество изтича? Ако например съм седнала на тоалетната чиния и тогава изтекат, ще разбера ли? Извинявам се ако въпросите ви се струват смешни и нелепи, но ми се иска да знам



Тема Re: Разкажете за изтичането на водитенови [re: ssi]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано22.11.05 12:47



Ще разбереш,не бой се.Много са топли и са почти литър,може и повече,как няма да разбреш?Плисват рязко и корема ти омеква и леко спада.Поне при мен беше така.Ако си права някъде-внимавай!- много са хлъзгави.



Тема Re: Разкажете за изтичането на водитенови [re: ssi]  
Автор Mama_Vili (нетърпелива)
Публикувано22.11.05 12:48



Абе те мойте води ги спукаха, но определено чувството е като напикаване ( с извинение). Защо питаш, да не се съмняваш, че раждаш? Защото ако си сигурна, че са ти изтекли водите трябва да отиваш в болницата.




Тема Re: Разкажете за изтичането на водитенови [re: ssi]  
Автор flicka_an ((Flicka))
Публикувано22.11.05 12:52



няма начин да го изпуснеш, то си е цяла "локва" леко розова вода, дори и да си на тоалетната чиния (моите там изтекоха)...

Научих преди известно време, че в някои случаи може да текат по малко, което не значи че ще раждаш. Просто трябва да го следиш (евентуално с лекар). Признак е, че наближава момента. Моя приятелка роди около 3-4 дена след първото "прокапване"...



Тема Re: Разкажете за изтичането на водитенови [re: ssi]  
Автор Bubule (новак)
Публикувано22.11.05 13:47



Наистина няма как да се объркаш. Те наистина са много и топли и продължава доста. Поне при мене. Преоблякох се веднъж, но докато стигна до болницата бях цялата във вода пак.След това си продължиха да изтичат. Виж това със падането на тапата аз лично не го разбрах много кога и как стана, но беше непосредствено преди изтичането на водите ми май!




Тема Re: Разкажете за изтичането на водитенови [re: ssi]  
Автор Klee (мама на Бобо)
Публикувано22.11.05 14:20



Ами при мен това стана докато си спях през нощта. Изобщто не съм видяла предишните дни да пада някаква запушалка. Просто все едно някой ме поля с леген топла вода. После отидох да се изкъпя, а водите продължаваха да се леят и това продължи докато не леганах в предродилната зала. Имам чувството, че бяха повече от 2-3 литра. (като река). Ама ти не се шашкай! Няма как да не разбереш! Успех!



Тема Re: Разкажете за изтичането на водитенови [re: ssi]  
Автор hope_bg (мама на Марти)
Публикувано22.11.05 14:29



Аз бях в болница за пренасяне.През ноща все едно се напишках.Учудих се понеже стана спонтано.Не ми се беше случвало да се изпускам.Викнах акушерката и тя ми каза, че са водите.След 20 минути продължиха да изтичат.И така през периди от време изтичаха. Течността беше бледорозова.Ако ти изтечат в къщи виж какви са на цвят, ако са зелени предупреди лекарите!Гадно е, че като ти изтекат водите преди раждането те заковават за едно легло и мърдане няма.Следят тоновете на бебето и не ти дават да ходиш:(
Леко раждане!!!



Тема Re: Разкажете за изтичането на водитенови [re: ssi]  
Автор V_lady (усмихната)
Публикувано22.11.05 14:31



Не се притеснявай изобщо, въпроса ти не е тъп. И аз при първата бременност не знаех как ще разбера, че ми изтичат водите, но като дойде момента веднага разбрах. Както са ти казали другите, те са доста като количество и топли. Моите изтекоха на няколко пъти, но още при първия път разбрах, че това са водите.
За тапата - тя ми падна през деня, през нощта ми изтекоха водите. Приличаше ми на съвсем леко прокървяване, еднократно. Не съм усетила нищо, просто като отидох до тоалетната видях.



Тема Re: Разкажете за изтичането на водитенови [re: ssi]  
Автор happy_mama (непознат )
Публикувано22.11.05 14:43



Здравей!

При мен и двата пъти се случи рано сутрин при ходене до тоалетна. Усетих падането на "тапата". Топла, леко слузеста течност, нямаше цвят.

Първия път не течеше, ами капеше - както при по-обилен мензис. Сложих си превръзка и отидох в болницата. контракциите ми започнаха малко след полунощ. Родих на следващия ден на обяд. Казаха ми, че пробива е бил по-високо и затова не е течало силно.

Втория път беше по-обилно и родих след няма и три часа.

При всички случаи те съветвам да отидеш в болницата. Там лекарите ще преценят дали да ти бият нещо и изобщо какво е необходимо...

Не се притеснявай и леко раждане!









Тема Re: Разкажете за изтичането на водитенови [re: ssi]  
Автор Miggle ()
Публикувано22.11.05 14:46



Значи, ако се чудиШ дали са водите или просто се напиШкваШ, опитай да "стиснеШ". Ако се напиШкваШ, и да не спреШ, струята леко Ще намалее, а ако са водите, "стискането" няма да има ефект. МириЗмата на урината е остра, а на околоплодните води е сладникава, на мен ми напомняШе на мириЗмата от варена млада царевица или липов чай.

Но не е речено, че водите Задължително иЗтичат преди раждането. Даже обикновено иЗтичат при самото раждане, непосредствено преди да се появи бебо. Затова не раЗчитай иЗцяло на тях като предупредителен сигнал.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.