Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:11 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема "Движение на българските майки"нови  
Автор lavender (старо куче)
Публикувано14.10.05 08:37



Пускам нова тема и се надявям модераторита да добавят линкове от старите
Стана дълга старата и вече е трудно за писане.
така.......започвам с представянето от сряда-12.10 с това как протече,като за начало ще копирам няколко постинга от бг-мамма,за да не пиша ферман сега, а ще помоля момичетата от тук които дойдоха да пишат

Таня:
"Вчера беше хубаво. Като за 1ва голяма проява мина доста добре. Имаше малки неуредици, но мисля, че някои от присъстващите не разбраха.
Роси нормално е да си била панирана, и аз преди хич не обичах да говоря пред хора.

За децата си беше празник, хубав празник Децата от Доганово ни изнесоха цял рецитал, а малчуганите от Перник попяха. Ама хубаво пяха дребчовците Само да видят свободен микрофон и веднага го окупират. Хлапетата от Доганово като ги видеха пред микрофона и казваха "хайде пак Катерино моме, че не сме я чували"
Най интересно им беше да гледат клиповете от посещенията по домовете. Веско веднага ме информира, че момчетата от Доганово по0хубаво танцували (това беше по повод на хубавите танци на децата от Калотина - мисля, че и аз бях пускала линк към тези клипчета).

Елка и Гинка като пристигнаха веднага ме питаха "Пак я няма нали?" (демек що Дияна я няма) Вечерта като гледахме снимките в къщи Дияна каза "мамо айде градината да почива утре, и да ходим до Доганово". Ми ... ще отидем ... само малко да се оправя.

Благодаря на всички мами, които осигориха кетъринга. Ние с Дуци бяхме купили 4кг сладки, имаше и още много неща ... и нищо не остана Аз само тичах след децата и ги питах дали са яли

И се запознах с Мамица Тя милата оставила врабчо навън на някаква съседка, че да може да дойде до Интерпред

Пускам малко снимки от снощи (от моя апарат) и лягам.

Жалко, че нямаше медии. На децата им трябва повече гласност. Ние ходим по домовете, виждаме какво е, разказваме на вас, понякога показваме и снимки. Явно за медиите не сме атрактивни.""""
eto snimkite:



MAMICA:
"Само да кажа, че бях пред нервна криза. цял ден помагам на една приятелка да подрежда апартамента си, че щяла да има гости от чужбинско....
Имах спукана гума гума. Моя взе да я оправя предния ден, но не я направил ( мъжка му работа).
После малкия легна да спи късно на обяд и се събуди в 5, а аз трябваше да занеса сладките в 5:30 най-късно.
Та накрая го грабнах спящ, сложих му обувките и го метнах на улицата . Карах със спукана гума до Интепред, не можах да намеря паркинг 15 мин. Абе инфаркта ми беше сигурен.
Нямаше как да остана, защото :
1. детето ми на произвола на съседката беше
2. бях по домашни чехли
3. бях спряла така, че бях запушила 2 коли....
Оххх добре,че не се изложих и да ви вържа тенекия. И добре че направих сладките предната нощ.
Следващият път, ще се постарая да присъствам, въпреки че и без мен може да мине."""

MATZINKA:
"Искам да кажа, че аз лично за първи път се срещнах с децата и ... цяла нощ след срещата... плаках. Разберете ме, не от съжаление, не защото съм лигла, а защото са толкова толкова толкова ...абе едни страхотни сладури, красиви, искрени, сърдечни, талантливи, весели, любопитни...точно като нашите деца и изведнъж почувствах, че докато не си контактувал с тях даваш пари, памперси, дрехи и какво ли още не просто за да направиш добро, но всъщност това, което прави децата най-щастливи е вниманието, близостта, контакта...Не, че нямат нужда от горе изброеното, но от моя кратък личен контакт с децата разбрах колко важно е и второто. Както е казала и Ан те все питат "Кога ще се видим пак?"...""""""

i tuk sam veche az:

Вчера за съжаление не можах да кажа това,което толкова време си репетирах,но нищо
Както каза Танчето за децата беше най-весело, а ние се радвахме .Искам да помоля и и другите момичета да кажат как беше от страни
Мисля че се справихме отлично като първо такова голямо и важно мероприятие.
Искам да благодаря на Линда за невероятната работа която свърши ,свързана с ПР-а,както и на Силвето,за тичането и цялото отделено време.На момичетата които разнесоха поканите,на тези,които тичаха с нас по цялата организация,на Мерилин, Мира,Мамица,Фукла,Краси,Танчето,Ради,Елси, които донесоха какво ли не за да спасим положението с кетеринга .


Благодарим и на всички момичета които дойдоха .Хайде,чакам Спаска,Dodo =Lenny i drugite da kajat kak beshe ......

Имаше и доста хора от поканените с които занапред ще се виждаме пак и ще умуваме как да помагаме заедно на децата.
eto i moite snimki.......


po-kasno pak shte pisham,che malkia mranka





Редактирано от Чeтa на 14.10.05 12:42.



Тема Re: "Движение на българските майки"нови [re: lavender]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано14.10.05 11:04



Какво да кажа Роси!!!
Освен едно толямо "Хвала Ви" друго просто не мога да кажа!!!
Организацията Ви беше много добра, бяхте се постарали и имаше всичко което трябва да има на такова парти. И серозни думи и весели песни и усмивки от малчуганите!
Аз мойта болка си я изплаках още на другия ден в БГ-Мамма и понеже нямам сили да го напиша пак ще пусна линк тука, ако някой иска да чете!

.
За медиите - трябваше да кажете/ не помня вече дали съм ти споменавала щото и аз съм напоследък все на метлата / ама имам някои контакти из разни медии.
Това събитие трябваше да бъде отразено!!!
Това което правите трябва да се популяризира с всички сили и средства!!!
Сигурно и другите ще добавят по нещо така че от мен толкоз - ще гледаме да се сработваме все по-добре за в бъдеще!!!
А вие давайте все така - защото това което правите е несравнимо и невероятно!!!



Тема Re: "Движение на българските майки"нови [re: lenny]  
Автор lavender (старо куче)
Публикувано14.10.05 11:49



Lenny, na mediite sme zanesli na raka lichno pokani 10 dni po-rano.
po 3-4 pokani na vsiaka televizia......E,MSat i BTK doidoha........
vsichki ostanali ne bili razbrali.Da be,izvinenia kolkoto iskash ,kato ne mu iznasia na chovek nali znaesh kak e.......
mnogo im zdrave,veche mi mina sradniata ,no da kajat,che ne bili razbraliaide molia ne na nas........

lichno ,do konkretnia chovek na raka!!!!!!



Тема Re: "Движение на българските майки"нови [re: lavender]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано14.10.05 14:24



ми верно е че има къде, къде "по-важни репортажи" като това примерно коя точно мутра са гръмнали и по какъв начин или пък за цените на еди си кво си които продължават да се покачват - що пък да покажат някакви си дечица при това ничии
Точно затова и ми е болно и ме е яд и затова и си мисля да прилагаме разни лични контакти и прятелства разбираш ли за да можем на повече хора да разгласим нещата.
Пак ще ги приказваме тези работи де, но просто е грехота такива събития да не се отразяват.



Тема Специални благодарностинови [re: lenny]  
Автор lavender (старо куче)
Публикувано14.10.05 16:57



Искам сега да благодаря на от името на всички нас на:

Интерпед- като ни предостави безплатно залата и всичко по приготвянето й.
" Девин "-за не малкото количество вода и безалкохолно.
ресторант Регал -за хапките,които приготвиха за коктейла.
"Дамяница" -за виното
"Black and White" за календарите които напечатаха.
издат.къща "Имидж Дизайн" за брошурите и визитките.

Аргента Медиа, както и на всички момичета,които просто дойдоха и уважиха нас и децата

Тук сме и продължаваме заедно напред



Тема Re: "Движение на българските майки"нови [re: lavender]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано14.10.05 21:54



Какво да ви кажа, имам си две нови любимки: малката Петя и Марияна(нали така се казваше сладката бузанка?), първокласнички от Доганово. Не съм много по писането, трудно изразявам чувствата си и едва ли ще разберете какво изживях онази вечер. Всички са страхотни, всички. На няколко пъти аааха да се разплача, но децата не трябва да виждат такива неща, нали? Сълзите запазих за после, когато направих и мъжа си съпричастен

За медиите не ми се коментира, грозна работа

На края на празника раздадох на всички маски(домино май е точната дума) и гърмящи ленти, оставени от фирмата, направила окрасата. Няма да описвам радостта на децата, защото просто няма как да го направя

Лени, не знаех, че и ти си била там. Разпознах само Додо, а много ми се иска да познавам всички "стари кучета" от клуба. Надявам се, че на следващи събития...





Тема Re: "Движение на българските майки"нови [re: Duci]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано14.10.05 22:02



ми Дуци русата рошла дето дойде с Додо всъщност бях аз.
И аз не познавах повечето мами наживо, а само по никове - запознах се само със Силвита и Спаска наживо, но аз вече те познавам така че другия път ще се обадя непременно!
Този път обаче повода за тържеството беше толкова мил и всеобхватен че просто не ми идеше от вътре да търся нови контакти!!!
Дано се срещаме повечко покрай дечицата и ще се опознаем повече!!



Тема Re: "Движение на българските майки"нови [re: lenny]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано14.10.05 22:11



A, сещам се! Нищо, де.
Другия път ще те позная
Спаска обаче и нея не съм я видяла. Аз нали седях зад онова бюро и пропуснах повечето от гостите



Тема Вижте това - от блога на в. Пари [re: lavender]  
Автор Silvita (лежерна)
Публикувано15.10.05 13:30



Доброволци и деца

Имах възможността един път да спомена, че ако през живота си всеки човек направи поне едно добро нещо за обществото, то света ще бъде по-добър. Наскоро се запознах с дейността на едно движение, това на българските майки (http://dbm.bg-mamma.com/index.htm). Със сигурност тяхната дейност не е нова за обществото. Няколко десетки жени, които имат по-големи сърца, отколкото портмонета работят за деца, които те дори не познават.

Дали въоръжените с перо и камери журналисти познават достатъчно добре проблемите на тези деца, дали и обикновения българин познава техните неволи. И тук има драма, но тяхната драма не е създадена и манипулирана от режисьора на Big Brother. Там, където живеят тези деца, няма режисьори, а камерите влизат рядко и проблемите са различни от тези на триъгълника Миро, Елена и Мъро.

Били ли сте в такъв дом, виждали ли сте как светят очите на децата в очакване да намерят във всеки новодошъл тяхната майка или баща. Прегръщало ли ви е едно осиротяло дете с думите, изречени към непознат …“Обичам те”.

Ако някой има нужда от риалити, но не шоу, нека да отиде един ден в най-близкия дом. Там неподправени артисти, част от децата на България, полузабравени от обществото ви очакват. И ако някой, някога изпраща SMS, за да изгони следващият от съквартирантите, нека в този момент да се сети за това, че там, някъде в този момент има деца, които се нуждаят повече от този един лев, отколкото всеки един от съквартирантите.

За съдбата на българските деца е необходимо да се направи малко повече, от това да изпратим SMS чрез своя мобилен телефон. Нуждаем се да се събудим за реалността, в която живеем. За това, да няма деца, които растат в мизерия и без грижи. И когато се намират такива млади хора, като тези от Движението на българските майки, нека да се поклоним пред тях и да им помогнем. Дори и тогава, когато сме забързани в ежедневните ни проблеми, да не забравяме за тези, които са в безизходица. Защото те имат нужда от нас ежедневно, и не само на Коледа. И нека всеки от нас, поне един път в живота си да направи едно добро…

Рей




Рая

Тема Re: Вижте това - от блога на в. Пари [re: Silvita]  
Автор lavender (старо куче)
Публикувано15.10.05 15:40



da,vijdah go.
pisal go e na Linda bashta i ,sled kato tia mu razkazvala za nas i toi e vidial saita.

vse zabraviam da ia pitam koi e bashta i





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.