Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:37 06.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Шишета и биберони Нукнови  
Автор mishlentze ()
Публикувано18.11.05 13:24



Момичета, една позната зъболекарка ми препоръча биберони и шишета Нук, защото формата на биберона била много добра и после нямало проблеми със захапката и с криви зъби. Въпроса ми е пластмасово или стъклено шише и каква е разликата точно и също силиконови или каучукови биберони? Нещо ми се върти в главата, че съм чела, че каучука повече прилича на зърното на гърдата и затова е за предпочитане, но не съм сигурна. Моля, помогнете със съвет

Още нещо - знаете ли къде, освен в Била, се продават продукти на Нук, все пак искам някоя продавачка да ме консултира при избора, а не да взема каквото хвана? И коя марка електрическа помпа за кърма ще ми препоръчате?

Мерси предварително за отговорите

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от mishlentze на 18.11.05 13:29.</EM></FONT></P>

Редактирано от mishlentze на 18.11.05 13:35.



Тема Re: Шишета и биберони Нукнови [re: mishlentze]  
Автор shnapy ()
Публикувано18.11.05 14:12



Аz иzполzвах zа сина ми такива ШиШета и биберони и съм доволна.Захапката си му е наред и zъбките съЩо.Аz лично предпочитам пластмасовите ШиШета,zаЩото са леки и детето може само по късно да си го държи.А и не се чупят.За бибероните-полzвах силиконови и сега пак такива съм вzела.По иzдържливи са,а zа другите съм чувала ,е бърzо се раzвалят (не съм полzвала от тях).Единственото в бибероните което ме притесняваШе е че ми се струва че дупките са им малки.Моя син и беz това беШе и е zлояд,а и това мисля ,е го zатрудняваШе. Като купуваШ бибероните гледай zа какви месеци са дадени (от 0 до 6м, от 6 до 12м.) и zа какво са (мляко или чай).
Това е което аz мога да кажа.Не съм в БГ и неzнам къде се продават.



Тема Re: Шишета и биберони Нукнови [re: mishlentze]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано18.11.05 14:12



За помпата-питай тук artexa,тя продаваше ел.помпа на Нук,мисля,че е хубава и е на една трета от цената,нова.Може да не я е продала още.Иначе не съм ползвала и не мога да ти препоръчам.Откъде пък ги измисли тези криви зъби и захапки от бибероните?Е,сигурно,ако има майки,както тук правят,да дават до втрои клас на децата си да пият от биберон...тогава и шише на Нук няма да те спаси от криви зъби,но иначе няма такива проблеми с никое шише.Аз ползвам на Авент и съм супер доволна,не ги сменям за нищо на света.
Силиконовите биби са малко по-твърди,но по-бавно се износват.Каучукът е естевтен материал,по-мек,но налага доста по-честа смяна.Иначе което си избереш.
Казано честно,нищо не може да замени зърното на гърдата,най-добре ще е да кърмиш,ако можеш.Не искаш ли?
Стъклените шишета за мен са излишно тежки и чупливи,но пък пластмасовите се драскат и стават мътни,не са приятно прозрачни,както в началото,но това не мисля,че е важно,доста по-удобни са.Стъклото пък се мие по-лесно и най-вероятно е една идея по-чисто и хигиенично,но няма проблеми и с пластмасовите.Някои фирми вече изобщо не произваждат стъклени,рядко някой ги предпочита.

Редактирано от Blondi на 18.11.05 14:15.



Тема Re: Шишета и биберони Нукнови [re: Blondi]  
Автор mishlentze ()
Публикувано18.11.05 14:28



Мерси и на двете ви за инфото, почвам да издирвам артекса. Иначе имам огромното желание да кърмя, ама ще ми бъдат 2 бебчетата, живот и здраве и нищо чудно да не ми стига кърмата и за двете Май и аз ще се спра на пластмасови шишета. И без това съм много сръчна и изпочупих 1 сервиз вече, та повече парчета от стъкла не ми се събират

Мерси много!



Тема а на моя бебонови [re: mishlentze]  
Автор DreamsComeTrue (videnie)
Публикувано18.11.05 15:07



бибероната на HUK никак не му харесва. Иначе на Chicco и Pigeon го устройват и не протестира. И аз не вярвам ако се ползва разумно и с мярка шише с биберон да му се увреди захапката



Тема Re: Шишета и биберони Нукнови [re: mishlentze]  
Автор Miggle ()
Публикувано18.11.05 15:25



Значи, по ред на номерата. Пластмасовите ШиШета са по_леки, по_беЗопасни, могат да се стерилиЗират в апарат, преваряват в тенджера и мият в миялна маШина. Направо не виждам предимства при стъклените.
Силиконовите биби не губят форма и цвят при иЗваряване, За раЗлика от каучуковите, които се раЗтягат и помътняват. Освен това каучукът става един такъв порест и малко лепкав. Ние само една имахме в началото и като видях на какъв парцал стана след две иЗварявания, иЗхвърлих я и минах на силиконови, които сменям на около 8 седмици (4 при каучуковите).
За какво точно ти е помпа За кърма, като скоро Ще получиШ две, при това съвсем беЗплатно? Не, сериоЗно, това с тия помпи така и не можах да го раЗбера. Кога се препоръчва иЗпомпване иЗобЩо? И За какво/среЩу какво помага? Живот и Здраве да се появят малчовците, те самички Ще си подердят всичко, кърмиШ ги на поискване и това е. Кърмата ти от само себе си Ще се нагоди към търсенето и Ще стане толкова, колкото на бебоците им трябва. Не се набутвай предварително За помпа, чакай да видиШ как са. Ако са много слабосилни и не могат да сучат (Щото то това си е тежък фиЗически труд ), чак тогава има смисъл да се цедиШ и да даваШ от ШиШе.
Приятно бременеене и леко раждане.



Тема Re: Шишета и биберони Нукнови [re: Miggle]  
Автор biskara (новак)
Публикувано18.11.05 15:35



sega moga da si navleka nechii gniav.....
otnosno shishetata: ako mozesh izpolzvai stakleni.Naistina sa po tezki , po chuplivi , poneudobni..no ako govorim ot gledna tochka na koe e polezno , tova sa staklenite shisheta.Plastmasovi mogat da se izpolzvat za napitki , koito ne se zagriavat dopalnitelno..kato sok, voda.
No za mliako , koeto ste sipvash toplo v tiah e po bezopasno za bebetata, zastoto plastmasovite vlizat v reakcia s toplata voda/mliako v sledstvie na koeto se otdelia edin hormon, koito ne e mnogo polezen za bebeta i malki deca.Tova ot gledna tochka na koe e polezno i koe ne.No ot gledna tochka na udobstvoto ti sama ste si precenish.




Тема Re: Шишета и биберони Нукнови [re: biskara]  
Автор Miggle ()
Публикувано18.11.05 15:43



Що гняв, бе, стана ми интересно. Я раЗкажи повечко, какъв е тоЗи хормон. Това не бях го чувала досега. Вече така или иначе полЗвам ШиШета само За вода и сок, но все пак ...

П.П. Като отговаряШ на някого, Закачвай се За неговото съобЩение (в тоЗи случай За най_горното на миШленце), За да получи питаЩия иЗвестие За твоя отговор. Щото на мен и да ми препоръчваШ ШиШета, и да не ми, все тая, аЗ почти не полЗвам.



Тема Re: Шишета и биберони Нукнови [re: Miggle]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано18.11.05 15:52



Хормон?
Хормони не се ли отделят само от живи същества?



Тема Re: Шишета и биберони Нук [re: Blondi]  
Автор Miggle ()
Публикувано18.11.05 16:26



Бе и аЗ така си мислех, ама ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.