Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:18 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема Соя?  
Автор Fighty (член)
Публикувано08.11.05 14:40



Мами, можете ли дами кажете нещо повече за соята?
Мога ли да я давам на детенце на годинка, как я приготвяте, за какво е полезна, какво съдържа- такива неща.
Купила съм един пакет, знам ,че е много полезна и ми се иска да направя нещо от нея на бебка.

[image]http://community.webshots.com/photo/259672934/431154140kiDPdD[/image]


Тема Re: Соя?нови [re: Fighty]  
Автор coccinella (мама на Калоян)
Публикувано08.11.05 16:52



Здравей,
ще ти дам малко инфо за соята като растение. За рецепти дано се включат другите мами, че кулинарията не ми е силна страна.
Семената на соята съдържат 32-45% белтъчини , 17-26% мазнини и др. в-ва.
Протеинът на соята съдържа най-важните незаменими аминокиселини и по биологична стойност стои най-близо до белтъчините от животински произход. Подобно на казеина в млякото белтъчините на соята се пресичат под въздействието на киселини и се получават различни видове сирена и др. млечни продукти. Усвояването на соевия протеин се подобрява след термична обработка. Семената на соята са много богати на мин. соли и витамини - А,В1,В2,РР,Е,D. Семената се консумират варени, печени, консервирани.
Любопитен факт - от соя се получават пластмаси, изкусвени влакна, каучук, взривни материали.



Тема Re: Соя?нови [re: coccinella]  
Автор pre.sto (gazirana)
Публикувано08.11.05 18:12



I o6te ne6to ljubopitno- soevoto mljako se dava na deza ,razvili alergja kqm kraveto mljako.Taka 4e njama da sgre6i6 s neja.
No za rezepti e po-trudno,za6toto tja e tipi4na za aziatskata kuhnja.Trudno mi e da si predstavja pobqlgaren variant s jahnija naprimer.V aziatskata kunja se prigotvja s morkovi,praz ili zelen luk, sqs zelevi produkti,no podpravkite sa po-razli4ni i nesravnimi s na6ite.Dano njakoj ti pusne ideja kak da ja prigotvjash.Predpolagam ,4e v pjurirano sqstojanie s kartof dobre shte se kombinira...



Тема Re: Соя?нови [re: pre.sto]  
Автор biskara (новак)
Публикувано08.11.05 21:58



Dokolkoto znam v sojata se sagarzat hormoni.
Az ne bih dala soev produkt na dete na tazi vazrast, osobeno ako to e momiche.

Imash predvid mliakoto Frisosoy...ne znam kakva sastavna chast ot nego e soiata , no to e saobrazeno s iziskvaniata za bebeta i malki deca.

no soya na tolkova malko dete spored men ne e neobhodima.kakvo tochno iskash da mu zamestish s neia?Mesoto ili nesto drugo?






Тема Re: Соя?нови [re: Fighty]  
Автор Maktub (обичаща)
Публикувано08.11.05 22:29



има разни рецепти. Само това намерих, дори в книгата ми за деца вегетарианци нямаше рецепти със соя-цяла.Ти всъщност каква соя си купила?
Иначе аз давам на детето си(2г1м) соя, но от соевите кайма и парченца. Те се варят около 15-20мин и после си ги готвиш като месо. Много добре се комбинира с доматени неща. (Ако купуваш от тях е добре да гледаш да пише изрично, че не са генномодифициран продукт.) Готвя от тях около 2 пъти месечно, редувайки с други варива. Дадох и за пръв път соя около 1,6г, но по-принцип захранвам с много неща по-късно.



има препратки към сайтове с рецепти.

Редактирано от Maktub на 08.11.05 22:32.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.