Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:44 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема безопасна ли е епилацията?нови  
Автор didi_s4et (непознат )
Публикувано05.11.05 14:56



Здравейте мами,
От доста време чета този форум и ето, че сега вече ми се налага да задам и въпрос, който може би е дискутиран, но не можах да намеря отговори за него в търсачката. Съвсем в началото на бременноста съм - 5 г.с. и мисля, че някъде бях чела, че епилатора е вреден за бременните. Моля ви изкажете становища и споделете опит, защото вече съм се окосмила много, а не смея да се епилирам за да не навредя на бебчо.
Предварително благодаря за всички отговори.



Тема Re: безопасна ли е епилацията?нови [re: didi_s4et]  
Автор balerinkata (lu)
Публикувано05.11.05 18:57



здравей>и добре дошла при нас.Епилацията е опасна в последните месеци.Може да си предизвикаш контракции.Аз лично си се епилирах до скоро но в първите месеци защото и мен ме беше страх и си ползвах бръсначка за отдолу а краката и ръцете си ги епилирах.



Тема Re: безопасна ли е епилацията?нови [re: balerinkata]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано05.11.05 19:03



Аз си се ипилирах до последно,поне докато можех да се стигам и виждм,де...,но казват,че можело да се предизвикат контракции.То и сексът може да предизвика,но е е забранен,така че кое и колко е правилно...май точна рецепта няма.Преценяваш и действаш.



Тема Re: безопасна ли е епилацията?нови [re: didi_s4et]  
Автор coccinella (мама на Калоян)
Публикувано05.11.05 19:03



Моят епилатор е на philips - satinelle sensitive. Ползвала съм го преди, по време и след първата бременност без никакви проблеми. Миналата седмица пак го ползвах, а според гинеколога съм в 7 г.с. Нямам проблеми. Мисля си, че дори епилатора е по-безопасен от горещата кола маска. Депилатоарни кремове не ти препоръчвам, защото много гадно миришат. Ако се притесняваш от епилатора ти остава крайното средство - бръснича.



Тема Re: безопасна ли е епилацията?нови [re: coccinella]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано05.11.05 19:09



Това с "бръснича" много ми хареса....

И моят епилатор е същият.



Тема Re: безопасна ли е епилацията?нови [re: didi_s4et]  
Автор gigikas ()
Публикувано05.11.05 19:29



И аз се епилирам. За сега нищо ми няма :))



Тема Re: безопасна ли е епилацията?нови [re: Blondi]  
Автор coccinella (мама на Калоян)
Публикувано05.11.05 19:37



Най-големия майтап беше някъде 5-6 мес. Епилирам си се аз и след като приключвам установявам, че не усещам бебето да мърда. Да поясня, че Коко беше много активно бебе, непрекъснато риташе, заспиваше вечер след мен и се будеше сутрин преди мен, будеше и баща си с шутове по бъбреците както той казва. Вечерта мъжа ми се връща от работа и аз споделям, че след като съм се епилирала не чувствам бебето цял ден. Той започва да крещи - какви са тези инквизиции????, защо тормозиш бебчо????, че като не си епилирана какво???? и още от този сорт. Лягаме вечерта и той започва да милва корема ми и да говори - на тати бебчето, тати няма да дава на майка ти да прави повече така, обещавам, ако излезеш кьосе заради приумиците на майка ти ще види тя и т.н. В този момент последва такъв шут, че тати чак подскочи от уплаха и вика - ето на, на едно мнение сме, сигурно е, че си мъж



Тема Re: безопасна ли е епилацията?нови [re: didi_s4et]  
Автор malka s4et-ka (вече мама)
Публикувано05.11.05 19:41



аз също съм се епилирала по време на бремеността с машинка и на кола съм ходила при козмети, даже си спомням в 9-я месец бях като отидох на козметик и исках да ми изчисти крака слабини за да мога зда съм в приличен вид като отида да раждам.Така че няма страшно особено пък както си в самото начало още



Тема Re: безопасна ли е епилацията?нови [re: malka s4et-ka]  
Автор didi_s4et (непознат )
Публикувано05.11.05 20:24



Благодаря ви много на всички. След като прочетох мненията ви ще съм по-спокойна да се епилирам



Тема Re: безопасна ли е епилацията?нови [re: didi_s4et]  
Автор jana (бебе Ния)
Публикувано05.11.05 22:04



Категорична съм в отговора си - Не епилатора не е опасен! Епилирах се от началото до края на бременността си, ти представяш ли си да се оставя така ... щях да съм като човека от джунглата




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.