Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:40 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема За раждането на няколко деца в по-късна възрастнови  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано05.11.05 11:13



Питам ви за мнението ви по две причини:

1. Забелязала съм,че в чужбина започват да раждат доста късно - примерно към 38 и ги изсипват 3 с по една година разлика помежду им.

2. Аз сега съм на 31,а мъжа ми на 35.Не съм мислила за второ,защото си мислех,че няма да ми стигне времето,докато поотрасне малко Криско.Но....може и да не съм права.

Та питам аз-как се справят тези мами с 3 зверчета на почти еднаква възраст,като на мен едно ми тежи?И как се гледа бебе да речем на 35,38,40???Как един "по-зрял" организъм се справя с недоспиването,умората,нервите?Струва ми се трудно.От друга страна може би е жалко да си нямаш повече от едно дете,но откъде сили?



Тема Re: За раждането на няколко деца в по-късна възрастнови [re: Blondi]  
Автор coccinella (мама на Калоян)
Публикувано05.11.05 16:22



Не съм достатъчно "зряла", за да отговоря на въпроса ти, но все пак мога да кажа моето лично мнение. Аз не съм в първа младост, а от как се помня все съм си поспалива. Късно срещнах "мъжа на моя живот" на 30 год. бях. Оженихме се почти веднага и на 31 родих Коко. Случи ни се изключително кротко дете /поне за сега/ и за това се решихме на второ. Мъжът ми иска три деца, но за сега сме се спрели на две. За щастие до сега не съм имала безсънни нощи. Трябва да кажа, че си гледаме детето абсолютно сами - без баби, гледачки. По някога се налагат невероятни каскади, за да ида на лекар например. Изобщо не искам да попадам в графата "майка-героиня", просто зрелите ми разбирания са такива - жениш се когато можеш да си направиш сам сватбата без да искаш нищо от родителите, раждаш дете, когато си подготвен психически, физически и икономически да го гледаш и възпитаваш, а не да го хвърлиш на баби и прабаби и да хукнеш по живот. Раждаш второ дете, когато намериш нужното равновесие в живота - да бъдеш жена, съпруга, майка, домакиня и не на последно място професионалист в работата. Може би трябва повечко време докато намерим това равновесие, за това тенденцията е към късни бременности.
Не знам, това по-горе е скромното ми мнение.



Тема Re: За раждането на няколко деца в по-късна възрастнови [re: Blondi]  
Автор jana (бебе Ния)
Публикувано05.11.05 17:01



За мен това е доста късна бременност за деца, да не годорим за първородна рожба. Организма ти става с всяка изминала година все "по-стар" в смисъл не годинките, а самият организъм се износва. Бременността е доста по-трудна, рисковете по-големи, от друга страна по един начин би си възпитавал децата като си на 25-30, отколкото на 35-40. Да не говорим колко сили ще имаш на такава възраст да си отглеждаш детето , да му обръщаш достатъчно внимание.



Тема Re: За раждането на няколко деца в по-късна възраснови [re: jana]  
Автор belerby (непознат )
Публикувано05.11.05 20:05



Mislq 4e tova da rodi6 v po kysna vyzrast e predimstvo, za6toto se predpolaga 4e si ve4e ulegnal i ne izpada6 v isterii vseki pyt kogato deteto se e izcapalo ili ne6to podobno. 4ovek ve4e e naqsno sys stoinostnite i vajni ne6ta v jivota i obiknovenno po statistika decata rodeni ot po-zreli roditeli nadminavat po intelekt tehnite vrystnici rodeni ot roditeli na 18-23 godini. A 6to se otnasq do zdravoslovnoto systoqnie mislq 4e, to ne zavisi ot vyzrystta. Ima dale4 po-bolni mladi hora ot 80 godi6ni starci - naprimer. Jenata trqbva da rajda togava kogato e gotova za tova,a ne togava kogato taka se e slu4ilo i nqma nakkyde.



Тема Re: За раждането на няколко деца в по-късна възрас [re: belerby]  
Автор jana (бебе Ния)
Публикувано05.11.05 21:19



Не съм сигурна, че като детето ти е нацапано или нещо друго не е наред с него ти няма да изпадаш в истерия (особено ако ти е първородно) Знаеш ли сега се връщам години назад и се сещам как се гордеех, че моята мама е млада (родила ме е на 24г.) като идваше на родителки срещи или когато вършеехме заведенията по морето с нея рамо до рамо. Интересно ми е ако майка ме е родила на 40 г., в пубертета ми тя ще е някъде на 56-57г. и какво ще ми даде - интелект, може би ... друго? Нито е близо до мен по акъл, все едно баба ми да ме гледа .
А 80% първите бременности са непланирани, не нежелани, а непланирани и не е, че няма на къде. Ако не искаш едно дете медицината е достатъчно напреднала, за да може да ти помогне в случая.
П.П. Не съм нещо съгласна с това, изключвам случаите когато се касае за забавяне на детето по медицински причини. Но не мога да оправдая жени, които не искат деца на млада възраст заради кариера или подобни неща.

Редактирано от jana на 05.11.05 21:22.



Тема Re: За раждането на няколко деца в по-късна възраснови [re: jana]  
Автор 3te...ki (трите точки :))
Публикувано05.11.05 22:20



jana, извинявай, но какви са тия глупости??? Майка ми ме е родила на 36г., а майката на мъжа ми го е родила на 42г. Мога да ти кажа, че винаги съм била горда със своите родители, които и досега са хора със съвременни разбирания и на които и досега се възхищавам! Никога не са ме лишавали от нищо, никога не са ми забранявали нещо, никога не съм била наказвана. Родителите на мъжа ми също! Мисля, че възрастта не е определяща за нещата, които ти си описала (пенсионерката, която да те възпитава в тийнейджърските ти години и т.н.)
Мисля, че всеки решава сам за себе си, но възрастта не трябва да е ПСИХОЛОГИЧЕСКА пречка



Тема Re: За раждането на няколко деца в по-късна възраснови [re: 3te...ki]  
Автор naranjas (nepoznata)
Публикувано05.11.05 23:14



аз съм дете на млади родители, но със сигурност аз няма да съм млада маика. По друго е усещането и маи4инството в една зряла възраст. Да и ние с маика ми и баща ми варшеехме дискотеките, но предпо4итам да не сме...те са ми родители, не приятели...и аз ги искам именно родители...и си ги оби4ам много, но 4есто незнам аз ли съм детето или те?!?Неизживени неща има при ранното родителство...



Тема Re: За раждането на няколко деца в по-късна възрастнови [re: Blondi]  
Автор didi3 (благодарна)
Публикувано06.11.05 04:22



Вече съм писала в подобна тема, но ще кажа пак - първото си дете родих на 28, второто - на 31, а третото - на 39. Мисля. че не бива да се робува на разни предразсъдъци, че еди си какво си трябва да се прави до еди си каква си възраст. Всичко е инивидуално, а и не може да програмириме живота според нашите си идеали. Аз лично не съжалявам, че така се стекоха обстоятелствата в моя живот - малкия ми сега е на 3 (а аз - на 42) и страшно много му се радвам, не го бързам да порастне, както правех с по-големите. Е, не е лесно, и двамата с мъжа ми работим, така че се налага добре да се организирам и да подредя приоритетите си. Но сега се чувствам по-мъдра, не се връзвам за глупости, по толерантна съм и се опитвам да предам това на децата си. Физически не се чувствам много по-различно, децата ме зареждат с енергия и знам, че трябва да се грижа за себе си, а да не се превръщам в оплакваща се и мърмореща майка. В крайна сметка всеки решава за себе си, според разбиранията си и според това кое е важно за да бъде щастлив. Но съм против сами да се налагаме ограничения - живота достатъчно ни притиска!
Блонди, страхотна уеб страничка!



Тема Re: За раждането на няколко деца в по-късна възраснови [re: jana]  
Автор Cygnus (уверена)
Публикувано06.11.05 08:00



jana, извинявай ама точно за възпитанието на едно дете от по-зряла майка твърденията ти са абсолютно неоснователни. И кой ти каза, че жена на 38 е стара или старомодна??? Има доста по-похабени и емоционално и интелектуално и физически доста по-млади жени. Никога не бих се срамувала от майка си на колкото години да е тя! Помисли малко !!!




Тема Re: За раждането на няколко деца в по-късна възрастнови [re: Blondi]  
Автор GoldenEyeful (just mom)
Публикувано06.11.05 09:42



Blondi, ето

е подобна тема. Можеш да погледнеш!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.