Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:36 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: За раждането на няколко деца в по-късна възраснови [re: Blondi]  
Автор klemy (mama na Nikol)
Публикувано10.11.05 11:22



Може би темата се е поизчерпала вече,ама аз сега я виждам и няма как да не се включа. Не знам защо нападнахте jana... Аз мисля по същия начин. винаги съм искала да си родя рано децата,да си ги отгледам ,доакто сме млади,а не на късни години. Слава Богу,първи номер вече е роден,дано и второто детенце да дойде скоро при нас. Освен от друга,от медецинска гледна точка е много по-добре жената да роди,докато е млада. И няма смисъл да се спори по този въпрос,защото това е истината. За първо дете-от 18 до 24. Така пише в учебниците по акушеро-гинекология. Е,18 може би е раничко,ама пък от 20 нататък си е съвсем в реда на нещата. Аз на 19 бях напълно готова психически за това. Сега съм на 23 и се чувствам супер като мама,съпруга,студентка. Е,липсва ми понякога безгрижието,ама то на всяка възраст ще ми лиспсва,така че...
И аз никога не съм разбирала жените кариеристки. Честно. Как може да со отлагам раждането на детето за да гоня някаква длъжност,по-висок пост,или напредък в работата? Еми не го разбирам. Което не значи,че съм жената домакиня и точка. Напротив,записала съм магистратура и правя какви ли не комбинации,за да върви нормално,покрай всички други задължения. Обаче това никак не ми тежи, ама никак! Не съм по-изнервена от лятото,когато само гледах малката,да не кажа напротив. И живот и здраве,се надявам след година,година и половина,като позавърша магистратурата да се радвам на още едно бебе. А след това имам жял живот пред мене,за да градя кариера. Но младостта и здравият организъм никой няма да ми ги върне ,за да си раждам и гледам децата ,когато съм на 40 и...



Тема Re: За раждането на няколко деца в по-късна възраснови [re: klemy]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано10.11.05 12:06



Евала

...Напълни ми сърцето с това иzкаzване...



Тема Re: А трябва ли да се осигурятнови [re: simna]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано10.11.05 13:34



Това за мен ли беше ?!?!?!

немога да ти разбера тона.... а за природата - аз все пак чакам 3тото си дете сега... ако реши да не ми дава още няма да си остана без деца
и определено смятам да стана не само на 40 ами и на 80 години!!!



Тема Re: За раждането на няколко деца в по-късна възраснови [re: klemy]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано10.11.05 13:43



А в тези учебници пише ли как до 24 годишна възраст да се изучим,да си намерим половинката в живота и апартамент,където да свием гнездо???И средства,за да си гледаме децата?На мен ми се вижда малко раничко.Не,че не може и не е правилно,но малко жени са готови за такава крачка (и психически,и материално) до 24-тата си годишнина.



Тема Re: За раждането на няколко деца в по-късна възраснови [re: Blondi]  
Автор Bety 123 (член)
Публикувано10.11.05 15:13



Абсолютно съм съгласна с теб....Поздравления....

....И аз щях да попитам същото, ...не че съм против ранното майчинство, но впредвид тези неща, които ти си изброила по-горе...бих се замислила, честно казано....

Редактирано от Bety 123 на 10.11.05 15:17.



Тема Re: За раждането на няколко деца в по-късна възраснови [re: klemy]  
Автор maiche ()
Публикувано10.11.05 15:20



Евала, klemy, браво! Да живеят отличниците! Все така да ти върви и занапред!



Тема Re: За раждането на няколко деца в по-късна възраснови [re: klemy]  
Автор steffy (познат)
Публикувано10.11.05 17:05



Друг път - 18-24г... :))) Тия учебници по бай Тошово време ли са писани... :))) Идеалната възраст за първо дете е 34 години, медицински доказано е, информацията ти е много остаряла.



Тема Re: За раждането на няколко деца в по-късна възраснови [re: Blondi]  
Автор steffy (познат)
Публикувано10.11.05 17:08



Не знам какви са тия учебници, но няма такова нещо - идеалната възраст е 34 години, мога да се хвана на бас, ама за повечко пари...



Тема Re: За раждането на няколко деца в по-късна възраснови [re: steffy]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано10.11.05 17:33




...и......и повече няма да се вклЮчвам в темата...Всеки си има право на иzбор.Аz Ще родя на 26 и хич не ме е яд, че не съм чакала да стана на 34...Имаме достатъчно, голяма работа, че няма да си купувам на детето дънки от Есприт и ЕсОливер. Имам си супер мъж, работа, много добро обраzование, и сладурест апартаментче на приятно място.Млади сме, да сме живи и zдрави Ще си направим оЩе едно бебе ОТНОВО преди да съм на 30, и нататък Ще се радваме на живота.

Редактирано от surfline на 10.11.05 17:36.



Тема Re: За раждането на няколко деца в по-късна възрастнови [re: Blondi]  
Автор deni_beni (traveller)
Публикувано10.11.05 17:42



Здравей,
аз родих преди 5 дни (със секцио), а след 16 дни ставам на 41. Днес бях за час по магазините, че бебчо се роди 18 дни по-рано и не бях купила някои неща. Мисля, че всичко зависи от нагласата на човек и желанието му да се справи. Аз съм много положителен човек, не обичам да се оплаквам и така лесно се справям с всякакви изпитания. Живот и здраве до меасец се връщам на работа - в началото по 2-3 часа, постепенно ще увеличавам, ако и бебчо се чувства добре.
Мисля, че можеш спокойно да си родиш третото дете на 40 - щастието е голямо, повярвай ми






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.