Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:39 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: За раждането на няколко деца в по-късна възраснови [re: klemy]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано11.11.05 10:56



А,остави ги такива,за тях няма и място за обсъждане.Това не го разбирам и приемам,такива хора за мен са егоисти и гледат предимно себе и и така и ще си остане винаги,дори и да се решат на едно дете.Има го и факторът,че има много жени,които са много големи претенции спрямо Принца и пак закъсняват много.Някои заради фигурата или заради това,че няма да могат да си спят събота и неделя до обяд,никога не раждат деца,не искат.Познавам такива.После съжаляват,но вече е късно.И аз съм поизчакала,но така стана.Сега съм на 31,но като четох всички теми тук,мисля,че има време и за още едно евентуално.Тук имам три познати,които са на 38 две и на 40 третата,коитоса без деца и сега,представи си,май искали,но изчакват,защото искат да уцелят специална зодия.И ако не стане-догодина пак.Какво да кажеш на такива откачалки,дето си мислят,че на 40 така става по желание за един ден и готово.Всякакви ги има.



Тема Re: За раждането на няколко деца в по-късна възраснови [re: mama reni]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано11.11.05 11:00



Директорът на Шейново е мой много близък приятел и когато сестра ми роди второто си дете ме попита на колко е години и аз казах "на 34",тя беше точно на толкова и той каза-"това е идеалната възраст да роди една жена".Не знам дали е вярно,така каза.Не съм чела иначе кога е добре.Знам само,че не е хубаво да е под 21,защото растежът на тялото не е приключил и не е препоръчително да е над 38,заради генетичните проблеми,които евентуално вече имат по-голяма вероятност да настъпят.Разбира се,че дори 34 да е идеалната възраст,това не е повод да се чака да станеш на 34 и тогава да родиш.Но е хубаво за поизчакалите,за да си бременеят спокойно втори,трети или първи път.



Тема Re: За раждането на няколко деца в по-късна възраснови [re: Blondi]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано11.11.05 11:03



Ееее Блонди, такива модели до сега не бях чувала....zодията...а иначе леля ми (67ми набор е) сега се гласят zа бебок с гаджето и...Тя има един син на 22 от предиШният и брак и братовчеда много се е нахъсал zа сестричка...Пък ти си имаШ време бол zа оЩе бебоци...Както клеми е писала важно е желанието...Пък на Версаче и Диор_майната им.



Тема Re: За раждането на няколко деца в по-късна възраснови [re: pipi_67]  
Автор klemy (mama na Nikol)
Публикувано11.11.05 11:05



А всъщност първо искам да кажа,че не съм протв късното раждане на дете,а само против съвсем съзнателното отлагане на първото дете за неопределено време, поради "по-важни" неща-кариера примерно. Защото,както всички знаем,тези които сме мами ,по-важно от децата няма. Вярвам ще се съгласите. И пред вероятността,колкото и на някой да му се струва малка,да имам усложнения с бременността и бебето в по-късна възраст, предпочитам да не съм кариеристка на първо място,а да си износя и родя здрави деца. Въпреки че никой не е застархован. Но все пак за това след 35 годишна възраст се препоръчва амниоцентеза,а не на 20.

А относно магистратурата, не се тревожи. Аз направих дипломно ревю,написах дипломна работа и в понеделник защитавам бакалавърска теза с бебе и без баби. Да,на юруш съм,както казваш,ама хич не ми тежи,напротив,така се чувствам супер. Аз съм от хората,които не могат да стоиат на едно място .Даже на кино ходя рядко по същата причина,не мога да стоя 2-3 часа на едно място. Таа че...това не е проблем.
А всъщност,по въпросър за подмладяващото действие на едно късно бебе,с мъжа ми сме решили,като мина 30те /защото той ги е минал/ ако имаме желание+ финансова възможност да си родиме трето! Ама забележи-трето,а не сме оставили първото за тогава!
И в добавка ще каже само това:"Който има желание,намира начин, койтоняма намира основания!"



Тема Re: За раждането на няколко деца в по-късна възраснови [re: Blondi]  
Автор klemy (mama na Nikol)
Публикувано11.11.05 11:11



Наистина има такива хора и много им се чудя...като че ли става ей така,хоп,по поръчка. Е, има и такива щастивци, ама...Имам една приятелка, която с първото дете така го планираха,по зодия и стана!!! Ама сега с второто им се закучи работата, та зодиите им отидоха по дяволите! Човек трябва да мисли и за това,че понякога има неподозирани проблеми и никога не знаеш,дали когато решиш,че най-накрая всичко ти е наред и всичко ти е ОК,съдбата няма да е решила друго...Хората са казали,че за раждане и за смърт никога няма подходящ момент. И е вярно. Винаги има пичини,поради които можеш да отагаш детето,ама винаги. нямаш сигурна работа, собствен дом, много са. Но начин винаги се намира,ако имаш желание за това.



Тема Re: За раждането на няколко деца в по-късна възраснови [re: klemy]  
Автор biskara (новак)
Публикувано11.11.05 12:01



Moito mnenie e che vseki gleda ot sobstvenata si kambanaria.Koito kogato mogal , togava se reshil za parvo dete.Ne moga da priema che na decata rodeni ot roditeli na vazrast nad 28-30 godini triabva da im se vtalpiava che imat stari roditeli.

Za karierata - naistina e po dobre roditelite da sa finansovo osigureni za da mogat da poemat takava otgovornost kakvoto e deteto.V chuzbina razdat kasno zastoto zenite iskat da se dokazvat che mogat i drugo da praviat osven da smeniat peleni.Az gi razbiram do niakade, vednaz kato imat profesia sled tova i tri deca da imat te mogat da ia praktikuvat, a ako niamat profesia pak sa s tri deca i nisto ne mogat da praktikuvat zastoto sa stoiali 10 godini v kasti.

Ne smiatam sasto che v chuzbina decata zapochvat da ziveiat otdelno ot roditeleite si na vsiaka cena kato navarshat 18.Da, te otivat v drug grad da sledvat naprimer, no roditeleite gi osiguriavat materialno , pone v parvite 3-4 godini , dokato si stapait na krakata.

Az sam s goliamo uvazenie kam mladite maiki nezavisimo che az ne spadam kam tazi kategoria..zastoto na tiah im e po trudno ot tezi na 30 naprimer.No za savsem rannoto razdane...niakak si mislia chje ne vsiaka zena e podgotvena.naprimer imam nabludenia varzu momiche porasnoalo s 5 sm na visochina v parvata godina na sledvaneto , 19-20 godishna, taka che iavno na vseki biologichniat chasovnik mu traka razlichno i ne moze da se slozi vsichko pod edin znamenatel:da razdash mlad e dobre , a ako e nad 30 e mnogo zle.Vsichko e strogo individualno i na koi kogato mu doide vremeto .Vaznoto e decata da sa zdravi.
[namigam

Редактирано от biskara на 11.11.05 13:22.



Тема Re: За раждането на няколко деца в по-късна възрастнови [re: Blondi]  
Автор flicka_an ((Flicka))
Публикувано11.11.05 12:01



1) Не знам откъде са ти наблЮденията но 38 дори и в чужбина е малко късно за първо раждане. Обикновено жените родили в тази възраст си остават с 1-2...Естествено е да ги раждат по-набързо, защото "времето им за раждане" изтича....

Масовото според мен е 34-36 години и гледат към 40 да "приклЮчат", след 36 се увеличава шанса детето да се роди със синдром на Даун и се правят повече тестове...

Раждат ги едно след друго, защото често остават вкъщи да си ги гледат. Това е според мен и причината за по-късното раждане, т.е. първо се изгражда кариера, а после се застопорява за известно време. Просто да се прати дете на детска градина е лудост, защото изяжда по една средна заплата за 1 постоянно място...Не е логично да работиш и да тичаш като луд, когато нищо не ти остава накрая, та 1ния от родителите просто си остава вкъщи, докато децата не станат на възраст за училище или работи по 1-2 дена в седмицата, колкото да се разнообразява.

2) Относно гледането: аз съм далеч от тази възраст, но мисля че е до нагласа...Според мен детето не утежнява, а подмладява родителя. Писала съм го и преди, ще се повторя: напр. родителите на най-добрия приятел на сина ми (8 г) са с 3 години по млади от моите...Разликата между тях като манталитет е от земята до небето- то си е в културата. Продължавам да считам, че в БГ хората накак си по-бързо 'израстват'...Дали е добре или не, няма да коментирам...

Струва ми се обаче (много грубо казано), че човек на 20 може да гледа точно толкова колкото и на 40, просто часовника върви по друг начин и приоритетите с други. Примерно, аз (27г.) ще си поканя гости посред седмицата вкъщи и ще стоим до ранни зори, щото не мога да си оставя детето само и да ходя по заведенията, приятелката ми (46) няма да си покани гости- ще се наспи понеже такова нещо не може да издържи...Сутринта и 2те ще си приготвяме децата за училище...Познай, коя ще е в по-добро състояние?

Или пък, аз за да заведа детето до Центр. парк, обикалям през целия град с него, докато не оплезя език. Приятелката ми се качва на колата и е там за 10 мин. без да се мори. Резултатът, един и същ: децата са доволни и играят...

Такива се предимствата на късното майчинство...



Тема Re: За раждането на няколко деца в по-късна възраснови [re: surfline]  
Автор steffy (познат)
Публикувано11.11.05 12:17



И аз не съм на 34, отговорих принципно на въпроса, защото се изписаха прекалено големи глупости, относно възрастта. Естествено всеки си има право на избор, никъде не съм писала, че не трябва да се ражда в тинейджърска възраст, разни хора, разни идеали... :)))
Но 34 г. наистина е идеалната възраст, казвам го не защото аз съм на толкова, в интерес на истината не съм, а защото това е медицински доказано. :)



Тема Re: Не съм съгласнанови [re: biskara]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано11.11.05 12:31



,че над 30 е много зле.

Защо така смяташ?

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Blondi на 11.11.05 13:05.</EM></FONT></P>

Редактирано от Blondi на 11.11.05 13:07.



Тема Re: За раждането на няколко деца в по-късна възраснови [re: surfline]  
Автор steffy (познат)
Публикувано11.11.05 12:33



Не съм и отричала, че след 35г. забременяването например може да стане по-трудно, но не е задължително и непременно да има проблеми. Скоро в една от темите се коментираше кой колко време е пробвал, докато стане бебето. В интерес наистината имаше мами, които бяха писали, че са пробвали по 6 месеца и до една година дори, а са значително по-малки от мен. Аз съм на 30 г. и ние пробвахме точно пет дни и стана! Така че това е строго индивидуално и изобщо не съм съгласна, че задължително има връзка с възрастта. :)
В сайтовете, които си посочила, никъде не прочетох, че се препоръчва бременост особено на 18-20 г., нека не се заблуждаваме, ама това си е тинейджърска възраст. :)))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.