Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:13 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Октомври тук е вече - пристига малкото човече!нови  
Автор lss (blue)
Публикувано06.10.05 21:48



Октомври дойде и бебетата започнаха да се появяват едно след друго Е, някои избързаха и се родиха септемврийчета Да са ни живи и здрави всичките, а неродените да се раждат лесно и бързо!

17.09. (термин 01.10.) - mam4e_mia -

Бебе Биляна, 3.150 кг, 51 см
27.09. (термин 03.10.)- rastamaster - Бебе Йоан, 3.800 кг, 52 см
28.09. (термин 07.10.) - lss - Бебе Емил, 3.500 кг, 49 см
02.10. (термин 09.10.) - klamerche - Бебе Кристина, 3.850 кг, 52 см
06.10. (термин 05.10.) - pipi_67 - Бебе момиче, 3.450 кг, 50 см

01.10. - Aeona -


01.10. - ven_y
05.10. – happy_mom -
06.10. - ® -


07.10. - dessy77
16.10. - voltage -
17.10. - siconik -
19.10. - Defi_d -
20.10. - eva77 -
20.10. – pmdown -
22.10. - svetlinkata -
22.10. - dineva -
22.10. - julll -


22.10. - asteris


25.10. - pipilota viktualia
26.10. - teddy123 -
26.10. - fani41OO -
26.10. - ma_nda_rinka -
29.10. - lilli -
04.11. - crazy_chick -


??.10. - mama gigi


??.10. – Ninichka


??.10. – Mu-shu


Предишни теми:
4.
3.
2.
1.


батко Станимир - 03.05.1997 г.

Тема Re: Октомври тук е вече - пристига малкото човече!нови [re: lss]  
Автор lss (blue)
Публикувано07.10.05 08:58



Хайде, момичета, да ни е честита новата тема!!!


батко Станимир - 03.05.1997 г.

Тема Re: Октомври тук е вече - пристига малкото човече!нови [re: lss]  
Автор crazy_chick ()
Публикувано07.10.05 10:08



Страхотен списък, Iss, браво!
Честито от мен на всички октомврийки, които вече са с бебче в ръце - да са живи и здрави и само положителни емоции!!!

Остават ми още около 20 дни до раждането и честно да си кажа, вълнувам се! Въпреки че сега, за разлика от първия път, страхът от неизвестното почти го няма, отново съм обзета от противоречиви чувства... Какво ли е да имаш момиче; как ще се почувствам, когато за първи път видя бебето; всичко наред ли ще е с него и с операцията; как ще обичам друго дете, освен сина си и изобщо, какво е с две деца - ей таквиз неща се въртят постоянно в главата ми. Отделно, че друга треска ме тресе покрай мащабния ни ремонт и последващото преместване в нова къща - и там има за мислене много, знаете...
Карат ме отсега да избирам дата за рожден ден на девойката, ама аз съм се запънала кат' магаре на мост и ще чакам до последно - искам максимално близо до естествения ход на нещата да се движим, дано се получи. Но определено ще е някъде между 23 и 30.10, стискайте ми палци!

Леко раждане на всички и доскоро!





Тема Re: Октомври тук е вече - пристига малкото човече!нови [re: crazy_chick]  
Автор mam4e_mia (минаващ)
Публикувано07.10.05 13:13



Много е сладурска новата ни тема
А за противоречивите чувства и аз бях така.Особено се притеснявах как ще мога да обичам друго дете освен сина ми а и момиче на всичкото отгореНо нещата се подредиха в мига в който видях малкото човече.Големия майтап беше като му смених за първи път памперса и като го погледнах милото в първия момент си помислих каде ли му е пацата
Не се притесняввай всичко ще бъде наред.Отдай се сега на активна почивка доколкото е възможно и се наслаждавай на спокойствието да имаш вече отгледано дете, защото в близките 3 години ще ни е доста нанагорно.Поне според мен това е възраста когато започват вече да стават по - осъзнати и изведнъж израстват.



Тема Re: Октомври тук е вече - пристига малкото човече!нови [re: mam4e_mia]  
Автор julll (за малко)
Публикувано07.10.05 16:16



lss,поздрави!!!Отново си надминала себе си!Новата ни темичка е страхотна,а пък тия бебочета,с тия сладки розови и синички гащички(направо ми идва да ги намачкотя!)........НЕ ИСКАМ вече кошчееееееее!!ИСКАМ и аз бебооооооооок!
Да ви се оплача - от няколко дни сериозно ме наболява отзад ставите.Няма значение в какво положение съм - седнала,легнала,в движение..........наболява си ме.Сигурно беба започва да слиза.А и нали таза се разширявал.....абе неприятно си е Освен това и нещо ми се подуват ръцете напоследък.По-точно дланите.Пръстите ми стават като кебапчета.не мога да слагам вече и пръстени.Вечер дори ме болят "възглавничките".Не знам що за чудо ще да е това Ама се успокоявам,че все пак е накрая и още малко ми остава.Ще потърпя Не е болка за умиране.......
А Пламен вече ме съветва да да сложа "нещо" под чаршафа,че ако изтекат водите,докато спя,да не наплескам матрака (щот ни е все още ново ложето!?).А аз си мисля,че за да тръгнат водите първо трябва тапата да падне.Права съм,нали?А тя още не е.А пък имам и още време.Надявам се ПОНЕ до 15-ти да "устискам".Правя си планова другата седмица да подготвя всичко,свързано с беба.А и климатика чакаме тия дни.А и е по-добре беба да си постои още мъничко в мама.
И понеже едва ли не можем да очакваме бебоци всеки един ден от октомври пожелавам на всички мами най-леките раждания и най-прелестните и послушни бебчовци на света



Тема Re: Октомври тук е вече - пристига малкото човече!нови [re: julll]  
Автор siconik ()
Публикувано07.10.05 17:46



jull, то не останахме много бременните дето се оплакват в темата, но и аз съм така. Нямаше болка дето да не е описана из темите и аз да не я хвана. Сега разбрах какво имат предвид другите, че ги болял таза, тазобедрените стави и срамната кост. Това от разширяването. Аз добавям и коленете, явно тежестта идва в повече. А пръстените си от м-е-е-е-е-сеци не нося. И глезените са ми подути, и такава гушка имам, че нямам търпение да слабея и да си ставам пак аз. Но и аз търпя стоически, с всичко съм се примирила, пък и не остана. А, и другото, като се завъртам от страна на страна вече ми е нужно малко да подпирам и корема, че е много тежък и изведнъж се пльосва на другата страна и е доста некомфортно.
А за матрака и мен ще ми е жал, и ние го сменихме преди 4-5 месеца. Пък е един такъв удобен и беличък. Няма никакъв шанс да оцелее, ако стане нещо инцидентно. Аз отгоре съм го облякла с един от тези хавлиените ластични чаршафи, но няма да е достатъчен да го предпази. Ще взема и аз да мушна нещо по твоя идея, въпреки че аз както ставам през 2-3 часа, няма ли да усетя и да успея да го спася?!
Хайде весело гледане на тези мами с бебетата и леко раждане на останалите!



Тема Re: Октомври тук е вече - пристига малкото човече!нови [re: siconik]  
Автор voltage (orange)
Публикувано07.10.05 18:13



Здравейте, мамчета и от мен!
Да се разпиша и аз в новата темичка
Честито на тези, които вече гушкат бебчетата си!
Засега все още сме 2 в 1. Остават ми още 8 дни до термина. Засега няма изгледи да е по-рано, но божа работа...
И аз днес имам ужасни болки в краката / чатала/, едва се движа из къщи, но така ще е!

Имам новина:
Вчера се роди чрез секцио бебе Красимир на мама R. Сладурчето е 50 см и тежи 3550. Очкаваме подробности от щастливата мама R като се прибере.

[image]http://lilypie.com/create_baby_days.php[/image]


Тема Re: Октомври тук е вече - пристига малкото човече!нови [re: voltage]  
Автор julll (за малко)
Публикувано07.10.05 18:51



Ами ето!Казах аз!Айде едно ГОЛЯЯЯЯЯЯЯЯМО ЧЕСТИТОна мама R!!!Да и е жив и здрав малкият юнак и да слушка мама и тате.А R бързичко да се възстановява и да се връща при нас!Аз пак да не остана назад -давам си предварително заявката за малкият "ерген"
siconic,аз от седмица и нещо съм "изгонила" таткото и спя сама.И така на воля си се превъртам,охкам и ахкам без притеснения,че ще го събудя,ставам си до 00,търкалям се из леглото(срам-несрам...).Нещо и безсъние започна да ме гони,а това не е добрееееееее.А беба общо взето само може да приплъзва крачета или да се протяга.Как ли ще ми липсва това след месец??????????



Тема Re: Октомври тук е вече - пристига малкото човече!нови [re: julll]  
Автор julll (за малко)
Публикувано07.10.05 19:00



Още едно бебоче се е родило от октомврийчетата - на pmdown.Девойче-септемврийче!!!Да са живи и здрави-и мама,и бебка.И много да се слушкат.
lss,между другото можеш ли по принцип да коригираш списъкът,щото като завалят едни ми ти бебоци.............????????Добре би било.



Тема Re: Октомври тук е вече - пристига малкото човече! [re: julll]  
Автор lss (blue)
Публикувано07.10.05 19:44



Честито на мами ® и pmdown! Да са им живи и здрави бебоците и много, много да слушкат! Ето че бебчетата се увеличават

julll, и аз си мислех, че списъка ще се нуждае от корекция... Обаче времето за редактиране е много кратко и вече изтече Но аз ще пускам новите списъци в самата тема Вече съм добавила новите бебоци в списъчето, но ще изчакам ден-два преди да го пусна - току-виж се появило още някое бебче

А сега да ви се похваля - падна ни пъпчето преди час Страшно съм доволна, защото много се притеснявах от проклетата щипка... Сега малкото ангелче спи спокойно, няма какво да го мъчи

Хайде, мами - настоящи и бъдещи, желая ви лека вечер!


батко Станимир - 03.05.1997 г.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.