Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:32 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: давате ли мед,на деца над 1година?нови [re: blizna4e]  
Автор Tandoori (veche mama)
Публикувано31.10.05 22:40



Ей това същото дето го разказваш бабата на мъжа ми ( която го е гледала като малъК) го е правила за него...Познай какви зъби е имал! Като го видях на снимки-ужасна работа! Не зъби, черни основи само останали. Стигнал е до положение, в което не е можел да се храни докато не са му поникнали новите зъби.



Тема Re: давате ли мед,на деца над 1година?нови [re: Pipito]  
Автор gugu (пристрастен)
Публикувано02.11.05 02:21



Допитах се до наличната литература + Инет - не се дава мед до годинка заради алергия и ботулизм. Ако има притеснения за алергии препоръчват до 2 г въздържание.
Аз лично давам мед от годинка и нещо без да прекалявам с количествата /по детските години преядох много и сега хич не го обичам с изключение на моменти/. Според мен бедата е в количествата като за всяко нещо.
Но все пак меда си има своите + пред захарта.

За зъбите - дали е виждал четка за зъби при бабата?! И аз ваканциите бях при баби и знам как изобщо не те подканват



Тема Re: давате ли мед,на деца над 1година?нови [re: Pipito]  
Автор 3лaBeщицa (член)
Публикувано02.11.05 11:36



Момичета, нека не изпадаме в крайности - като се каже, че нещо е вредно и дай да не го даваме с години. Докато четях най-напред се сетих за топинето на биберона в мед, което се прилагаше още от раждането на детето. Сигурна съм, че половината от вас са били гледани по този начин. Всичко е абсолютно индивидуално и при всеки човек действа по различен начин. И бебоците ни са хора и при тях действа различно. Лично на мен ми казаха още за първото дете, че не е добре да се дава заради алергите и аз лично не давам. Но честно казано може би не давам, защото аз не обичам мед. И донякъде съжалявам, защото и децата ми сякаш не го обичат и дори когато са болни не искат чая с мед, а си го пият без захар. Но мисля, че след като детето навърши 10 месеца може да му се дава вече всичко:) А алегии има много - вие сами знаете , и никога не се знае към какво точно всеки е алергичен.



Тема Re: давате ли мед,на деца над 1година?нови [re: 3лaBeщицa]  
Автор Bubule (непознат)
Публикувано02.11.05 12:16



Моят свекър е пчелар и гледа пчели във едно варненско село.Прави хубав мед и съм сигурна,че го прави както трябва без много захар.Въпреки всичко, когато синът ми навърши годинка, той ми донесе специален мед за него, но аз му казах че няма да му го давам.Вече сме над 2 години и му давам на филийка и той много го обича.Аз ям всяка сутрин мед, а мъжа ми пие всичко с мед, дори кафе.По принцип меда е доказано полезен, почти за всичко, но все пак с децата трябва да се внимава, защото на днешно време алергиите са доста повече, а от меда е възможно да се развие алергия.




Тема Re: давате ли мед,на деца над 1година?нови [re: Pipito]  
Автор SesilO1 (new)
Публикувано02.11.05 13:37



Теди е на 2 г и 3 месеца. Досега не съм й давала мед. Педиатърката ме предупреди за всеки случай да не й давам преди да навърши годинка. Миналата зима опитах да й дам на филийка - не й хареса. Сега обаче след като пихме Стодал за кашлицата, много й хареса /едната от съставките му е мед/ и всяка вечер се напъва да кашля и ми вика - бебо кашля, дай Дал /Стодал/. Е, не съм привърженичка да се дават лекарства било то и хомеопатични без да има защо и затова обърках мед със сока на половин лимон, сложих го в шишето от Стодал и вечер й давам като поиска по една лъжичка.

Дали от това или от имуностимулатора, но не ни се налага да посещаваме докторката /дано да продължи това през цялия сезон/, въпреки сополивите деца в яслата.

Иначе аз самата много обичам мед, баща й също и си хапваме на закуска, но така изобщо не предявява претенции да го яде и досега, затова и не я насилвам.



Тема Re: давате ли мед,на деца над 1година?нови [re: Pipito]  
Автор nurika (непознат)
Публикувано03.11.05 13:50



ТАКА. СПОРЕД МЕН НЕ Е НУЖНО ДА СЛАГАШ МЕД В МЛЯКОТО. МЕД СЕ ДАВА ПО ЕДНА ЛЪЖИЧКА НА ДЕН НО НЕ Е НУЖНО ДА Я СМЕСВАШ С МЛЯКОТО ЗА ПРЪВ ПЪТ ЧУВАМ ТАКОВА НЕЩО. ПРОСТО СУТРИН МУ ДАВАЙ ДА СИ КУСНЕ 1 ЛЪЖИЧКА. А АЗ ИМАМ ДЕТЕ НА 2 Г. И СЪМ МУ ДАВАЛА МЕД ОЩЕ БЕШЕ НА 3 МЕСЕЦА И ТОПЕХ БИБИЕРОНАТА В МЕДА ЗАЩОТО РЕВЕШЕ ПО ЦЯЛА НОЩ. НЕИСКАМ ДА ТИ КАЗВАМ КАКВИ КОЛИЧЕСТВА МЕД Е ИЗЯЛ ЗА ЕДНА ГОДИНА. ОТ МЕД НА ДЕТЕТО НЯМА ДА МУ СТАНЕ НИЩО. ОСВЕН ЗЪБИТЕ!!!! НО В ГОЛЕМИ КОЛИЧЕСТВА КАКТО Е ПРИ НАС.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.