Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:43 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Вредни ли са водите за бебета Девин и Тр.банкя?  
Автор пyxчe (меко)
Публикувано21.10.05 11:24



Приятелка ме информира, че по телевизията е гледала предаване, в което именита докторка е говорила за изворните води подходящи за бебета на Девин и Трънска банкя. Ставало въпрос, че са вредни за бебетата и че нямат разрешение от МЗ. Няой гледал ли е това? Ако действително е така, защо нищо не се прави по въпроса!?



Тема Re: Вредни ли са водите за бебета Девин и Тр.банкя?нови [re: пyxчe]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано21.10.05 12:38



Девин е с високо съдържание на флуор...според Европейските норми...Моето мнение, е че понеже официално България не иzполzва 100% европейските стандарти, а всичко се стандартиzира по полунаШи, полуевро норми , а лекари, инженери и пр. се опитват да zапочнат работа по евростандартите и това води до такива конфликтни ситуации_уж по zакон е ОК, но персона Х или Y докаzва, че не е...просто моментът е преходен и никой ниЩо не може да направи по въпросът, zаЩото всичко е zаконно...ако имаШ въzможност си наливайте от някъде иzворна вода и я преварявай zа бебчето...Успех.



Тема Re: Вредни ли са водите за бебета Девин и Тр.банкя?нови [re: surfline]  
Автор Aлa-Бaлa (хитруша)
Публикувано21.10.05 12:46



Ами розовата Девин и тази на Трънска банкя (пак розово шише) е точно изворна вода и ги дават подходящи за кърмачета.



Тема Re: Вредни ли са водите за бебета Девин и Тр.банкя?нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано21.10.05 13:12



Написала съм каквото zнам...Флуорът от скоро се спряга като канцероген...неzнам така ли е не е ли, в училиЩе и аz съм пила флуорни таблетки...По Бг нормите водата може да е годна zа кърмачета, а по ЕН да не е и това да е имала в предвид въпросната лекарка, не съм гледала предаването, чух zа него от друга бременелка...това с иzворната вода го написах като виzирах, да е вода от иzвор, която после да се иzвари_в началото на ВитоШа има доста чеШмички с иzворна вода. Ако ви е хубава водата от тръбопровода и нея като я иzварите си мисля, че Ще става...



Тема Re: Вредни ли са водите за бебета Девин и Тр.банкянови [re: пyxчe]  
Автор Lorenca (Mish)
Публикувано21.10.05 13:19



И аз споделям само чуто. Моя приятелка имаше проблемно раждане и бебе 1 месец беше в болница. Педиатърката й е казала, че може да му дава Девин, но той така е пищял от нея, че преустановила.
Аз още давам преварена от чешмата. Не смятам да експериментирам до годинката с друга (освен с преварена изворна, както написаха - но нея някой трябва да иде да я налее )





Тема Re: Вредни ли са водите за бебета Девин и Тр.банкя?нови [re: surfline]  
Автор Aлa-Бaлa (хитруша)
Публикувано21.10.05 13:49



Няма проблем аз просто се закачих за теб и също написах това което зная За пръв път чувам че флуорът е канцерогенен и се питам защо тогава стоматолозите препоръчват даването на такива таблетки за зъбките. Аз лично съм давала преварена вода в началото, но детето ми беше бебе преди 7г.

***
"Изворна вода" - вода, която произхожда от подземен воден обект, който не е находище на минерална вода, добива се от един или повече естествени извори или изкуствено изградени водовземни съоръжения, по микробиологични, физико-химични, химични и радиологични показатели е подходяща за питейна употреба в нейното натурално състояние, при производството й са спазени изискванията на наредбата и се бутилира в района на водоизточника в предприятие, свързано с директна тръбопроводна връзка с водоизточника;



Тема Re: Вредни ли са водите за бебета Девин и Тр.банкянови [re: пyxчe]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано21.10.05 15:16



Не съм гледала въпросния репортаж, но това, което знам е, че всяка минерална вода става вредна, ако се пие само и единствено от нея. Просто всяка има специфични съставки, които в определени количества са ок, но ако се пие само това, се натрупват за сметка на други, които липсват в конкретния вид и се получава дисбаланс.
Ако на кърмаче се дава минерална вода, видът й тярбва често да се сменя.

Но държа да отбележа, че не говоря от опит, тъй като моят син категорично отказваше да пие вода дакто го кърмех.

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!


Тема Re: Вредни ли са водите за бебета Девин и Тр.банкянови [re: lady Marian]  
Автор miroslava (мама на Димана)
Публикувано21.10.05 15:56



а как разбирате дали водата от чешмичката в полите на Витоша не съдържа флуор и въобще какво съдържа.....



Тема Re: Вредни ли са водите за бебета Девин и Тр.банкянови [re: miroslava]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано21.10.05 16:15



Ами като се иzвари и става годна zа употреба zа бебоци_под иzворна вода имах предвид, че е доста по_чиста от таzи, която тече пр. от тръбите в ЛЮлин....Иначе аz не бих рискувала да дам каквато и да е вода на бебчето преди да е минала преz котлонът...Таzи, която се продава бутилирана е уж под доста по_строг контрол, ама аz съм си Тома Неверни...а това zа флуорът скоро го чух от zъболекарката ми тук...след няколко седмици и една друга бременелка от януарките го каzа...моята zъболекарка е тук (Германия), а нейната е в София...
п.п. Честно каzано това ми zвучи малко като таzи психоzата преди половин година, че всички бебеШки пЮрета (готови) не били подходяЩи zа бебета...А бе паника и смут.



Тема Re: Вредни ли са водите за бебета Девин и Тр.банкянови [re: пyxчe]  
Автор rosito_mama ()
Публикувано22.10.05 05:26



Здравейте, майчета!
Родих бебчето си в Щатите и оттогава сме на формула, която педиатрите ми казаха да приготвям именно с Вода с добавен флуорид. И аз съм чувала, че в Германия са спрели да дават флуоридни таблетки на децата, но факта, че тук всички ползват такава вода ми говори, че едва ли е вредна. Самата аз не претендирам, че имам познания по въпроса, просто исках да внеса малко успокоение. Използвам тази марка http://nursery.elwellinc.com/ , произвежда се от 1948година, но магазините има и други подобни.
А що се отнася до въпросния розов етикет на Девин и аз ще се замисля дали да го използвам, когато се приберем догодина...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.