Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:48 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема еднократната помощ-подпис на таткото?нови  
Автор Heмиpницa (вече мирясала)
Публикувано17.10.05 22:42



Здравейте скъпи мами,

Днес взех акта за раждане на Стефан от община Средец, София.

Искам утре да подам молба за еднократна помощ при раждане - 200 лв.
В края на бланката има:
Декларатор:
1. .......................
2. .......................

Това означава ли, че и тати трябва да се подпише на тази молба???

Знаете ли къде се намира дирекция Социално подпомагане район "Оборище"???

Преди раждането ходих в дирекция Социално подпомагане "София-град" в кв."Изток" и там любезен господин ми обясни, че РДСП "Оборище" се намира на кръстовището на бул. "Левски" и бул. "Дондуков". Сега гледам, че всъщност адреса е друг - кв.”Х.Димитър”,ул.”Васил Петлешков”№41. Има ли мами в района на Орлов мост и да знаят къде да ги подам тия пусти документи???? ....



Тема Re: еднократната помощ-подпис на таткото?нови [re: Heмиpницa]  
Автор malka s4et-ka (вече мама)
Публикувано18.10.05 00:06



а бе не мога да се сетя дали и бащата трябва да се подпише ама за всеки случай за да не те върнат нека м удари един подпис нее фатално това....макар че нямам спомени като съм попълвала декларацията да съм карала мъж ми да се подписва



Тема Re: еднократната помощ-подпис на таткото?нови [re: Heмиpницa]  
Автор mefirst (непознат)
Публикувано18.10.05 08:45



При нас искаха подпис и на бащата. че даже трябваше да нося и личната му карта



Тема Re: еднократната помощ-подпис на таткото?нови [re: Heмиpницa]  
Автор sofi226 (непознат)
Публикувано18.10.05 09:58



да, искат подпис от бащата, което според мен е доста тъпо от гледна точка на текста, тъй като се декларират данни, които изцяло изхождат от майката, но ... щом така трябва...
аз отидох в социалната служба, попълних данните, подписах се и дадох декларацията на служителката. И тя ми казва: "ооо, ама трябва да има подпис и от бащата". Аз, вече на ръба на нервна криза от чакането на безкрайната опашка от (хайде да го кажа културно) РОМКИ, грабнах декларацията, завъртях един подпис, върнах я и казах "ей ви го подписа от бащата". Тя ме погледна първо изненадано, но после с разбиране, усмихна се съучастнически и прие декларацията.





Тема Re: еднократната помощ-подпис на таткото?нови [re: Heмиpницa]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано18.10.05 13:46



Къде го гледаш тоя адрес? Аз когато родих се водех в община Оборище и от там трябваше да си взимам парите. Само дето не живеех там и ми беше много далече, та майка ми ходи, наистина беше на бул. Левски. Това преди две години.

Много е въртел и много ходене и документи има по тия пари, ако не беше майка ми тогава, едва ли щях да ги видя някога . И една служителка в общината се оплаквала, че имало страшно много бюрокрация и постоянно се налагало да връщат жени заради недоуредени документи, защото после на тях им се изсипвало на главата нещо като не е в ред. И в същото време купища, както се изрази някой по-горе ромки, идвали с по един акт за раждане и ако не си получели парите веднага, завеждали дела за расова дискриминация

Майка ми много се беше трогнала колко е изтрещяла служителката. Хем опашки от мургавелки, които видиш ли ВЕДНАГА трявба да си получат парите, хем за нормалните хора един куп глупости за утреждане, иначе санкции за служителите.. абе мамта си трака

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!


Тема Re: еднократната помощ-подпис на таткото?нови [re: Heмиpницa]  
Автор Tsvetljak ()
Публикувано18.10.05 13:58



Аз родих във Варна, но съм с постоянен адрес в Шумен. Документите ги подавахме в Шумен и то моя баща. Не са искали подпис на нашия тати. Но в София може да е различно. За всеки случай, ако ти е на лесно, накарай го да даде автограф. Големи опашки са и няма смисъл да се връщаш втори път. Късмет!



Тема Re: еднократната помощ-подпис на таткото?нови [re: Tsvetljak]  
Автор Heмиpницa (вече мирясала)
Публикувано18.10.05 14:13



Разпечатах две копия на молбата, свалена от интернет. На едната удари един автограф, а на другата - не.
За всеки случай!



Тема Re: еднократната помощ-подпис на таткото?нови [re: Heмиpницa]  
Автор milena* (Варна)
Публикувано18.10.05 14:22



Трябва подписа на таткото ,но аз отидох без и се подписах вместо него.



Тема Re: еднократната помощ-подпис на таткото?нови [re: Heмиpницa]  
Автор Bety 123 (член)
Публикувано18.10.05 15:42



от къде в интернет си ги свали?



Тема Re: еднократната помощ-подпис на таткото?нови [re: Bety 123]  
Автор The Sun /cлънчицe/ (/мама на Гери)
Публикувано18.10.05 16:43



http://asp.mlsp.government.bg/
Образци


Гери - 27.10.04

Редактирано от The Sun /cлънчицe/ на 18.10.05 16:44.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.