Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:20 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема така ме е страх от този птичи грип  
Автор actinia (momiche)
Публикувано17.10.05 11:11



Мами, извинявам се може би за тъпия постинг, но такъв ужас изпитвам от този птичи грип ( къде се появи, да му се не види)....Страх ме е разбира се, за малката. И стоя и си мисля, че аз, както и много от вас, предполагам, и давам храна от детската кухня, а там почти винаги готвят пилешко месо. Ами ако са сготвили някое заразено пиле? Оффф.....сигурно ви изглеждам напълно превъртяла, но въпреки че зная, че не трябва до таква степен да се поддавам на паниката, не мога да се спра...При вас как е? Храните ли и ще храните ли малчовците от детска кухня?
Още веднъж ме извинете за тревогата, но вие сте най-подходящия събеседни и най-добре ще ме разберете в случая....



Тема Re: така ме е страх от този птичи грипнови [re: actinia]  
Автор _sv_ (новак)
Публикувано17.10.05 11:49



Вирусът доказано умира при температура над 70 градуса. Няма никакъв риск, ако месото е сварено. Аз мисля, че в детските храни месото не може да не е сварено, така че няма място за притеснения в тази посока.



Тема Re: така ме е страх от този птичи грипнови [re: actinia]  
Автор mishlentze ()
Публикувано17.10.05 11:58



Мен също ме гони параноята Нито пиле ям, нито яйца, даже вече бял хляб не купувам. И на мъжа ми изрично съм забранила да се изкушава.
Как пък никой не каза ясно по медиите какви са симптомите и защо са умрели онези 60 души в Азия Ще чакат пак да плъзне вируса и да се напълнят болниците и тогава ще кажат истината и то пак все едно са открили Америка току-що



Тема Re: така ме е страх от този птичи грипнови [re: actinia]  
Автор Tedulina (мама на Хриси)
Публикувано17.10.05 12:26



Най-добрата профилактика според мен е миенето на ръцете и да не се ходи у дома с обувки. Поне за сега. Този вирус се разнася с фекалиите на птиците и чрез носните и очните им секрети. При температурна обработка на месото и яйцата вируса умира. Никога не може да сме застраховани, че в даден колбас няма птиче месо. Просто Господ да ни пази.
Иначе и аз се притеснявам, но готвя пилешко след като преди това съм го сварила добре. И яйца консумираме, но след 15мин варене.



Тема аз за по сигурнонови [re: actinia]  
Автор DreamsComeTrue (videnie)
Публикувано17.10.05 12:34



бих отказала детската кухня. Нещо неам вера на никой вече.



Тема Re: аз за по сигурнонови [re: DreamsComeTrue]  
Автор actinia (momiche)
Публикувано17.10.05 12:44



И аз за този вариант си мисля. Макар, че тъкмо започнах да взимам храна, и като че ли малката злоядка тъкмо почна да прояжда и хайде пак да спирам...Но, все пак тя е по-важна....



Тема Re: така ме е страх от този птичи грипнови [re: Tedulina]  
Автор asinka ()
Публикувано17.10.05 12:45



ей тази информация, как се разпространява птичия грип беше много ценна!



Тема Re: аз за по сигурнонови [re: actinia]  
Автор asinka ()
Публикувано17.10.05 12:48



стига пък ти!
то по тази логика какво пиле ще му готвиш на детето за да си сигурна че не е заразено?
а и както са ти написали по-горе вируса умира при 70 градуса, а те го готвят на 200 градуса!
не му се притеснявай толкова, още повече че в България до момента няма случай на животно заразено с птичи грип!



Тема Re: аз за по сигурнонови [re: asinka]  
Автор snich (Renina mama)
Публикувано17.10.05 13:09



И мен ме е страх,но гледам да поддържам добра хигиена и съм по-спокойна.Все още ядем пилешко и не смятам да го спирам.
Обаче си мисля,че и в България има вирус.Няма логика навсякъде около нас да има вирус,само тук да няма.Просто тук ще го открият по-късно,както обикновено.Има села,в които няма никакви медии и жителите им сигурно нямат идея какво става.Като едното нищо им измират кокошките и те си мислят,че годината не е добра.,а ветеринар не викат,защото няма как да му платят.
Така че по-добре спазвайте инструкциите и да си стискаме палци да ни се размине.


1.fevruari.2004

Тема Re: така ме е страх от този птичи грипнови [re: actinia]  
Автор carpe_noctem (goblin)
Публикувано17.10.05 13:11



аз също се замислям, въпреки 4е се намирам дале4 от България. преди месец имах лека анемия, понеже съм бременна, а съм по рождение вегетариянец. сега даже и яйца не смея да купувам, дори да пише, 4е са биологи4но 4исти.

а и имаме 11 домашни лЮбимци птици, параноя хванах да не би те да се разболеят и да ни заразят...

I'm so happy, I can't stop crying.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.