Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:14 16.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема червено петно на вратлето отзад  
Автор ® (®®)
Публикувано14.10.05 18:25



Здравейте мамИ! Имам едно питане - бебчо има червено петно на вратлето отзад. Възможно ли е да от това че се е потил или от топлото? Да се претеснявам ли и да званна на педито и да я заведа да го погледне?
Някоя от вас имала ли е подобен проблем с бебчето си?



Тема Re: червено петно на вратлето отзаднови [re: ®]  
Автор kati_k (член)
Публикувано14.10.05 18:33



Това е родилно петно и двете ми деца го имат и не се получава от потене. Не си притеснявай няма страшно. Нали е на вратлето отзад под косичката?



Тема Re: червено петно на вратлето отзаднови [re: ®]  
Автор 1OOyana (непознат )
Публикувано14.10.05 18:36



I pri moeto dete e sushtoto. S rastezha se zalichava postepenno i rozovoto izblednyava. Nyamash za kakvo da se pritesnyavash.



Тема И аз си мислех така да й отговоря, но си викам...нови [re: kati_k]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано14.10.05 18:37



ами ако сега се е появило чак, не може да е родилно, нали?
И моят син Александър така си се роди - с яркорозови петна: отзад на вратлето под косичката, между двете очи на челото и над горната устна под носа. С времето все повече избледняват! Кога ли съвсем ще изчезнат, някой да знае?



Тема Re: червено петно на вратлето отзаднови [re: ®]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано14.10.05 23:04



Мдам, Бобо има(ше), не съм го гледала скоро, такова петно на тила. При него е родилно (аз съм имала такова). Нямаш повод за притеснение.


чаша бада

Тема получава се при ражданетонови [re: ®]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано15.10.05 02:08



когато акушерката помага на бебето да мине по-лесно, като му завърта главичката.

Може да го има много време.На моето изчезна след година и половина, не си спомням вече.
Абе нищо му няма на детето

by himbeer


Тема Re: получава се при ражданетонови [re: himbeer]  
Автор ® (mama na Krasi)
Публикувано15.10.05 12:07



аз го забелязах едва вчера и затова незнам кога точно се е появило. Но няма да бързам да звъна на педито ще изчакам до консултацията в четвъртък. Успокоихте ме малко!



Тема Re: червено петно на вратлето отзаднови [re: ®]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано15.10.05 13:03



Родилни петна са. И синът ми имаше такива, суга са почти изчезнали. Майка ми казва, че и сестра ми е имала. Ще изчезнат, не се притеснявай.



Тема Re: червено петно на вратлето отзаднови [re: ®]  
Автор gugu (пристрастен)
Публикувано16.10.05 03:18



И според мен е родилно петно. Това е най-често срещаното, наречено клъвнато от щъркел. По принцип изчезва до 2 години, но според нашите педиатри може и да не изчезне. А за как се получава все още има спорове и не е само от раждането.
Сега като си го забелязала по книгите пише да се наблюдава за увеличение на размера или да стане по-ярко. В такъв случай се нуждаеш от консултация с доктор.
И при нас нещата вървят към изчезване и няма страшно.



Тема Re: червено петно на вратлето отзаднови [re: ®]  
Автор malka s4et-ka (вече мама)
Публикувано16.10.05 12:27



и Виктор си има такова петно но понеже мъжа ми има такова което не е изчезнало и до сега затова не се притесних,аз също знам че трябва да изчезне ама като гледам на моя как си стои до ден днешен и може на малкия също да не се махне но не виждам място за притеснение



Тема Re: червено петно на вратлето отзаднови [re: ®]  
Автор =Eli ()
Публикувано16.10.05 17:09



Почти всеки има токова петно, дали е бебе или възрастен - все го има .
Д. Захариев говори , че това е израз на Синдром на Емоционален Срив - СЕС ,
но ..дали е така, никой незнае. Много съм чела по въпроса, ходила съм и при него за да ми го изчисти, но не успя



Тема Re: червено петно на вратлето отзаднови [re: ®]  
Автор lifejuice (минаващ)
Публикувано25.06.07 17:13



Червеното петно на тила означава ,че е заразено със мисловни вируси. Напълно сериозен съм. Дори не можете да си представите колко.За повече инфромация вижте тук:
http://esotherica.freecom-int.com

телевизия М-САТ, петък 21.00-22.00, сряда 13.30-14.30







Тема Re: червено петно на вратлето отзаднови [re: lifejuice]  
Автор e_mili_1 (щастлива)
Публикувано25.06.07 17:21



Шарлатанска работа е неговата...



Тема Re: червено петно на вратлето отзаднови [re: e_mili_1]  
Автор lifejuice (минаващ)
Публикувано25.06.07 17:24



недейте, не знаете какво правите.








Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.