Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:38 05.10.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Силикон или каучук?Кръгла или плоска?нови  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано09.10.05 15:21



Пак питане - става въпрос за биберон-залъгалка?Имам една на Авент-силикон и плоска.Обаче моя не я ще.Обаче си смуче юмручетата и е въпрос на време да си нацели палеца.А това е нещо,което не искам да допускам в никакъв случаи.Въпросът ми е каква е разликата в кръглите и плоските?Защо едните са плоски,а другите кръгли?Има и топчести.Каква да избера?И каква е разликата между силикона и каучука?Кое е по-доброто?Трябва ли да купя от всички видове и да го оставя да си хареса някоя?



Тема Re: Силикон или каучук?Кръгла или плоска?нови [re: Blondi]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано09.10.05 16:25



Аз купувах всякакви видове докато Бо си хареса. Спря се на кръглите силиконови - най-обикновените за 80ст. Не можахме да ги сменим с никакви други.


чаша бада

Тема Re: Силикон или каучук?Кръгла или плоска?нови [re: Чeтa]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано09.10.05 16:47



Много ми хареса това с 80-те стотинки...

Но защо все пак едните са плоски?По-добри ли са и за какво?



Тема Re: Силикон или каучук?Кръгла или плоска?нови [re: Blondi]  
Автор Xoли (мама)
Публикувано09.10.05 17:09



Ами водят се уж анатомични. Ние улучихме от първия път - силиконова, анатомична на Нук, после взехме същата на Чико, която беше изцяло силиконова (включително и това, което на другите е пластмаса). Силиконовите издържат по-дълго, по-твърди са обаче, може и затова някои бебета да не ги харесват.



Тема Re: Силикон или каучук?Кръгла или плоска?нови [re: Blondi]  
Автор gigikas ()
Публикувано09.10.05 17:50



Здравей,
и аз имам подобен проблем и се чудя какви биберони да купя. Тъй като също съм се спряла на АVENT, попитах продавачката за разликата между силиконовите и каучукувите и защо децата предпочитат едните, а не другите.
Всъщност разликата е, че силикона е изкуствен материал и се захабява много по-бавно от каучука, който пък е естествен и бибероните трябва да се сменят по-често. А относно формата, чвно бебетата предпочитат тази, която е най-близка до гърдата на майката. Но разбира се това е мое предположение, тъй като моето бебе все още не се е родило.
Надявам се да съм ти била полезна



Тема Re: Силикон или каучук?Кръгла или плоска?нови [re: gigikas]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано09.10.05 17:56



Ако каучукът (по-мекото) му се харесва повече,съм съгласна да му купувам всяка седмица нова биберонка.Не бих му пробутвала нещо,само защото издържа по-дълго.Ще пробвам тогава с каучук и кръгло.Ако не стане-пак ще сменим,все ще нацелим нещо,надявам се.
По-близко до гърдата не е ли да е по-кръгличко?Или те като засмучат и то се сплесква?Не знам,ще ида да засмуча някъде и да видя....



Тема Re: Силикон или каучук?Кръгла или плоска? [re: Blondi]  
Автор Tsvetljak ()
Публикувано09.10.05 19:13



ние взехме на авент плоска каучукова, заради естествения материал. Освен това по-близкото е плоското. Поне моите зърна след сукане са плоски и след това се оправят. Успех и дано я иска, че ние нещо, което не пуща не тачим



Тема Re: Силикон или каучук?Кръгла или плоска?нови [re: Tsvetljak]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано09.10.05 20:06



че има ли на авент от каучук?Тук не намирам такива...



Тема Re: Силикон или каучук?Кръгла или плоска?нови [re: Blondi]  
Автор Tsvetljak ()
Публикувано09.10.05 21:49



Ами нашата е такава. С капачка и мече. В бяло.



Тема Re: Силикон или каучук?Кръгла или плоска?нови [re: Blondi]  
Автор tani4ka (mama na Boris)
Публикувано09.10.05 21:50



Честно да ти кажа аз имах една одисея с бибероните-залъгалки....не е за разправяне. Купих от почти всички видове, но в края на първия месец Борис решително и категорично отказа да лапне такова нещо. Единствено признаваше двата си пръста - показалеца и средния на дясната си ръка. И така продължи докато стана на годинка. Тогава, пак изведнъж, отказа лапането на пръстите сам.
Няма да ти разказвам как съм седяла до него и упорито съм му махала пръстите от устата. И аз като теб съм категорично против лапането на пръстите и се бях зарекла НИКОГА да не го допускам. Обаче бебето не се интересува от моите желания.
А аз съм си лапала палеца като малка и дори имам спомен за това...Та като се сетих...Ама всичко премина.
Поздрави!

Борис - 03.06.2004



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.