Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:03 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Посъветвайте ме - Св. Софиянови  
Автор sun_shining (непознат)
Публикувано04.10.05 16:17



Много се чудя!

Ще раждам секцио в Св. София. В болницата принципно съм стояла преди 4 години за задържане около 7 дни и имам някакви впечатлиния /все пак/.

Въпросът ми е дали да си взимам двойна ВИП стая или пък да съм в нормалните стаи. Много ми се ще да не оставам самичка - тук везните се накланят към нормалните стаи, но пък много ми се иска и да няма големи ограничения при посещенията на близките - тук везните се накланят към Вип- а. Кажете ми, майчета, минали от там.

Целувки!



Тема Re: Посъветвайте ме - Св. Софиянови [re: sun_shining]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано04.10.05 16:24



ВИП стаите са 2 вида, в едните ще си сама със самостоятелна баня/тоалетна, в другата ще сте по 2 жени+бебетата като на 2 стаи, т.е. 4 жени се пада една баня/тоалетна. Аз бих избрала ВИП двойката, въпреки, че дори 4 родилки са много за една тоалетна, за нормалните стаи да не говорим.


София 16.08.2004г.

Тема Re: Посъветвайте ме - Св. Софиянови [re: sun_shining]  
Автор Bono (пацифистка)
Публикувано04.10.05 22:52



Доколкото знам от израждаща там лекарка и във ВИП стая има ограничение за времето на посещения - м/у 13 и 18 часа. Провери, ако това е важно за теб.



Тема Re: Посъветвайте ме - Св. Софиянови [re: Bono]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано04.10.05 23:06



Може и да има ограничение за посещанията, не знам, но знам, че в обикновените стаи въобще НЯМАТ право на посещения.


София 16.08.2004г.

Тема Re: Посъветвайте ме - Св. Софиянови [re: sun_shining]  
Автор lesna (непознат)
Публикувано05.10.05 09:21



Здравей, sun_shining, нова съм във клуба, и не познавам никого, за сега де...
Искам да те питам за Св.София - при кои лекар ще раждаш, и секциото ти по желание ли е или се налага?

[url=http://lilypie.com][img]http://bd.lilypie.com/bWrrp3/.png[/img][/url]


Тема Re: Посъветвайте ме - Св. Софиянови [re: nikol78]  
Автор mishe (нетърпеливка)
Публикувано05.10.05 09:28



Аз ползвах двоен вип при раждането на второто ми дете през 2003 и тази година, когато родих третото си дете юни месец. ВИП е много силно казано (все пак 30 лв. е нощувката в един доста приличен хотел например), единственото е че има телевизор, хладилник, банята се ползва от две стаи, но естествено е по-нормално, отколкото на етажа. Иначе ми направи впечатление, че нещата се влошават, относно хигиената. Преди две години постоянно миеха подовете, забърсваха, а сега единия ден изобщо не измиха пода, а вътре идват роднини и кой сложил калцуни, кой не сложил. Е, поне всеки ден ти сменят бельото и чаршафите и бебчето си е при теб, а ако искаш да си починеш можеш да го дадеш за през нощта при акушерките.
Имаше ограничения в часовете за посещения, но това мисля че е заради някои родилки, които нямат мярка. Жената, с която бяхме в една стая преди две години, постоянно имаше посещения, нонстоп, даже един следобед в стаята ни имаше накуп 13 роднини, а аз се опитвах да накърмя детето си. А и тогава беше ноември месец, точно сезона на гриповете.


22.11.2003

Тема Re: Посъветвайте ме - Св. Софиянови [re: lesna]  
Автор sun_shining (непознат)
Публикувано05.10.05 10:44



Привет!!!

От самото начало бях решила, че искам секцио. Тук няма да излагам за и пртив /чудо някакво се изписа/ - всеки сам за себе си преценява. До началото на седмия месец ме следеше доктор, от който съм доволна, но с който щяхме да спорим за секциото /сигурна съм/. Аз и имам и нямам индикации за секцио - от една страна: 32 години, 1 спонтанен аборт, пробелмно забременяване, а от друга - нормална бременност, бебето се е обърнало на където трябва и т.н. Та реших да си намеря доктор, който ... да кажем предпочита секциото като метод. И го намерих - сега всъщност ходя при него.

Може би като приключи всичко ще мога по-обективно и коректно да ти разкажа. Като цяло и аз съм в невидение, а ме е затресло и шубето ...

Целувки и леко носене.



Тема Re: Посъветвайте ме - Св. Софиянови [re: sun_shining]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано05.10.05 15:02



Аз бях в единичен ВИП и съм много доволна. Имах възможност да си почина добре. Гледах по тв, каквото си исках. Можеха да ме посещават по всяко време. Когато исках спях, когато исках будувах. Тоалетната е много по-луксозна и беше на мое разположение по всяко време. Общуване с други не ми е липсвало, защото аз така или иначе се запознах с други майки и им ходех на гости по стаите. Пък и да ти кажа в такъв момент най- важно е общуването с близките и с бебчето. Никак не ми беше скучно, много добре се чувствах. Като имаш предвид, че съм адски общителна.

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Re: Посъветвайте ме - Св. Софиянови [re: sun_shining]  
Автор klarbis ()
Публикувано05.10.05 15:58



Аз родих преди малко повече от месец със секцио в "Св.София"и не ползвах "ВИП" услугите им.От една страна е много добре в стаята да има и други жени-все пак това си е операция и е хубаво да има някой при теб!Колкото до посещенията-ще има моменти когато ще умираш за сън, а роднините прииждат ли, прииждат.В обикновените стаи също можеш да си взимаш бебчето при теб, дори и за цяла нощ, ако имаш желание.А и когато родиш, последното, което ще те интересува е дали тоалетната я ползваш само ти или още 3 жени!Пожелавам ти всичко да мине леко!



Тема Re: Посъветвайте ме - Св. Софиянови [re: sun_shining]  
Автор enigma_gold (непознат )
Публикувано05.10.05 15:59



Здравей
кой лекар ще ти прави секциото?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.