Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:40 24.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Как се справятенови [re: V_lady]  
Автор чaeнaтa (тиха церемония)
Публикувано11.10.05 09:27



Ами в някои дни ме боли повече, изнервям се от това, в други почти нищо не усещам....
Сега ми е много гадно, че нямам дрехи - започват да ми отесняват, а нямам финанси да си купя нови, пък и не знам какви р-ри ще ми трябват...някакво средно положение сме с корема, не се знае колко ще иска да расте...



Тема Re: Как се справятенови [re: чaeнaтa]  
Автор V_lady (усмихната)
Публикувано11.10.05 09:37



Аз съм в същото положение. Успях да си намеря някакви дънки, по - стар модел съответно и по - евтини. Гледах да са плитки, за да не ми стягат на корема. Даже си слагам и колан През пролетта бях на диета и свалих 8кг. и сега дрехите от миналата година ми стават все още. По - нататък ще му мисля.



Тема Re: Как се справятенови [re: V_lady]  
Автор чaeнaтa (тиха церемония)
Публикувано11.10.05 10:07



При мен има шкембенце, което сега съвсем хвръкна и ми е слежно, дори дънките с ниска талия ми пречат. Най-добре се чувствам с рокля, ама то пък застудя, съответно и рокля не се намира в гардероба ми. Сдобих се с пола от кадифе, която е модерна, пък и ми става сега. Но само с нея ли?
Дадоха ми гащеризон, сега ми е голям, след месец ще ми става, доста е твърд и дъгъг, ще го поправям сигурно...



Тема Re: Как се справятенови [re: чaeнaтa]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано14.10.05 11:45



За морфологията да кажа, че се прави от 16 до 18 седмица . Аз лично ще ходя другата седмица. Иначе в понеделник ходих на гинекологичен преглед за шийката - в следствие на абортите шийката ми беше много растегната и имаше вероятност за сирклаж. Но всичко е наред и няма да се наложи! Така ми олекна...
Чаена, не се притеснявай от резки спазматични болки - може да са от червата или връзките на матката.

[image]

[/image]

Тема Re: Как се справятенови [re: чaeнaтa]  
Автор avens (непозната)
Публикувано14.10.05 11:45



Знаете ли на мен какъв съвет ми дадоха за дрехите (и въобще не мисля че е лош )!
Значи ако имате някакъв стар панталон, дънки или т.н, който сте готови да попрежалите, носите го на шивач да го цепне отстрани и да му пришие някакво еластично парче плат с копчета на различно разстояние. Парчето разбира се не трябва да е много малко, че да може да се варира с копчетата. Общо взето, ако се направи както трябва , ще си имате дреха за през цялата бременност, а и ще си ви кефи, а не някаква парцалива торба !
Същото може да се направи и с някой нов гъзарски панталон, друг е въпроса дали бихме го прежалили !
Въпроса е само шивача да разбере какво се иска от него.



Тема Re: ЛЕКСИКОН НА АПРИЛСКИТЕ ЩЪРКЕЛИнови [re: avens]  
Автор iveta ()
Публикувано14.10.05 11:55



и аз ще се включа към априлските щъркели-термина ми е за 28.04

Редактирано от iveta на 14.10.05 12:11.



Тема Re: Как се справятенови [re: avens]  
Автор чaeнaтa (тиха церемония)
Публикувано14.10.05 11:55



Az sym se zaela s obikalqne po 2 ryka. Tolkowa gotin ga6terizon kupih na edna priqtelka, nqma da powqrwate prosto! Za 10 lw j wzeh ga]6terizon na firma Mama - с добра кройка, тръкнат на корема, без басти, великолепен е! Тя не може да ми го даде, защото на нея сега й става, а като роди може би само той ще й става известно време.
Ровя, търся си за мен, но не намирам...
Дадоха ми : 1 бр. малък, 1 бр. огромен с басти, 1 бр. малко ми е голям,но поне басти няма, само ластик отзад. Всички се стесняват надолу, което ме побърква. Аз ходя по-скоро като рапър, отколкото така.
Купих от 2 ръка един сукман , майка ми ще му сложи връзка под гърдите, за да има набор....
Но това не оправя положението...
Добър съвет са ти дали, само където дънките винаги имат колан и той е проблемен - прерязва корема.а от друга страна няма ли да се смъкват....???



Тема Re: ЛЕКСИКОН НА АПРИЛСКИТЕ ЩЪРКЕЛИнови [re: iveta]  
Автор avens (непозната)
Публикувано14.10.05 12:07



Добре дошла iveta !
С теб сме близко - моят термин е за 30.04, но друга лекарка ми каза 1.05, така че нищо не се знае може и по-рано и по-късно да е...... Важното е всичко да е наред !
Лека бременност и да споделяш !



Тема Re: Как се справяте [re: чaeнaтa]  
Автор avens (непозната)
Публикувано14.10.05 12:22



Ами моята кума си беше направила така 2 или 3 панталона, и така си изкара последните месеци - беше много доволна. Виж сега не мога да си спомня дали имаше и дънки - ще разпитам пак.
Абе има едни такива панталони, джинси, дънки и т.н, които нямат цип и копчета, а продължават нагоре с огромен ластик. Изглеждат страхотно, аз мерих такъв в Дания преди месец, но тогава нямах нищо (то и сега нямам още де) и незнаех какъв размер да си взема - нямам идея на какво ще заприличам! Ти не си ли засичала някъде нещо подобно, ако вече обикаляш по магазините - не ми се вярва да няма такива по магазините за бременни?



Тема Re: ЛЕКСИКОН НА АПРИЛСКИТЕ ЩЪРКЕЛИ [re: чaeнaтa]  
Автор roya (кандидат мама)
Публикувано14.10.05 13:47



Здравейте и от мен!
Моят термин е определен за 23, но тъй като таткото е роден на 27 - мо число -ми "поръча" да стискам дотогава - за да бъде бебето родено в моя месец, но на неговата дата :) Това в кръга на шегата, защото бебо едва ли ще ме чака да се наканя да раждам - като му дойде времето ще си излезе :)

До момента съм правила изследване на урина няколко пъти, микробиологично изследване и пълна кръвна картина. Все още не знам какво ме чака, но разчитам на лекарката си да ме подготви

Иначе от 9-тата седмица разбрах хубавата новина и ми започнаха бременните проблеми - гадене, драйфане (поне веднъж на ден), ранно заспиване и дремене почти през целия ден. Най-голямата изненада ми поднесоха гърдите. Знаех, че растат, но не очаквах и моите да порастнат, защото по принцип са доста големи. А най-неочаквана ми дойде болката всяка вечер. Сега като ме заболят, просто разкопчавам сутиена (при възможност го махам) и бързам да се прибера в къщи, за да полежа известно време гола - за радост на мъжа ми. Вече чакам с нетърпение и това да отшуми и да спрат болките в гърдите.
Станала съм по-капризна и много по-уморена. Липса на апетит не съм имала, но близо месец не можех да ям плодове и да пия чай. От сухарено-солетената диета качих някое и друго кило, но кой ти мисли за килограми в такъв момент
Голям проблем са ми цигарите - и преди не ги понасях, но сега направо ми иде да набия всеки пушач, който се разхожда с цигара по улицата.
Ходя на работа и пътувам поне 30 минути права докато успея да се настаня нейде. Това много ми тежи, че напоследък и гърбът ми взе да ме наболява и едвам успявам да се задържа на крака. А за капак на всичко 3 дни в седмицата ходя на разни курсове и като изляза в 7:00 от нас се прибирам към 21:00 и това допълнително ме натоварва. Определоно след нова година ще гледам поне курсовете да разредя и да имам повече време за почивка.

И един съвет от мен, ако татковците все още не са видяли бебчето, растящо във вас побързайте да ги запознаете. Мъжът ми по принцип е много внимателен, но откак ги запознах с бебо, ако може да се каже просто пърха от радост край мен. Много се развълнува като видя бебето как помръдва, а то тарикатчето дори салто направи след като го поразгледахме и снимахме, и ни показа накрая и гръбначето си. Мъжът ми разпитва лекарката за много повече неща, които аз бях пропуснала. Татковците се вълнуват повече, защото не знаят какво точно става в нашия организъм. И определено имат нужда да видят, че всичко е наред с бъдещото им отроче - особено ако е първото (както при нас).

Дано всички кандидат майчета имате лека и безпроблемна бременност.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.