Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:35 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема ООООООООООООООООООнови [re: poзi4ka]  
Автор вeceлo чaйничe (тиха церемония)
Публикувано01.12.05 19:28



Магнерода 3 по 2 го пиеш, нали?
Той не е вреден, започни с такава доза по-добре, пък после ако тя каже го намали. Аз от него се чувствах много добре.
Но-шпа също е добре да пиеш, дори превантивно през деня - 3 по 1, ако те боли по 2, за да отпуска гладката мускулатура.
Не се прави на силна, ами като имаш оплаквания си налягай парцалите, както казва мама.
И не се притеснявай, нормално е щом бебо расте да имаш смущения, важното е да са незастрашаващи здравето ви.
Хайде, и повече да почиваш!



Тема Re: честит м. декември, колко качихте до сеганови [re: вeceлo чaйничe]  
Автор roya (кандидат мама)
Публикувано01.12.05 23:17



Здравейте и от мен,
за килограмите няма да споменавам, че не искам да ви плаша - много са. Но иначе забелязах, че когато съм изнервена или настинала повръщам като за световно - правя нещо като гърч и докато не повърна всичко не ми минава. Напоследък често се ядосвам за глупости и си взех една седмица отпуск, че положението беше меко казано зле: или съм настила или изнервена и резултатът винаги бе - Драйфус и след това съм като парцал. И ми се спи...
Утре любимият ще ме води из троянския балкан- да сменя климата, че аз като запалена планинарка от 3-4 месеца не съм си показвала носа извън София и това е една от причините да съм с опънати нервички - чувствам се като затворник и имам нужда от чист планински въздух.
Весел уикенд ви желая и бъдете здрави!



Тема Подуват ли ви се пръстите на ръцете?нови [re: roya]  
Автор roya (кандидат мама)
Публикувано05.12.05 12:10



От известно време констатирам, че са ми се подули пръстите и не мога да си сваля пръстените. Дано да бъде само някакво временно състояние, че се притеснявам как ще додрапам до края. Как сте вие?



Тема Re: Подуват ли ви се пръстите на ръцете?нови [re: roya]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано06.12.05 13:01



Здравейте! От два дни ме боли кръст и ме скъсва - така и не разбрах от какво. Не съм стояла на течение, ходих до вилата, но там беше топло. При вас как е кръста? За килограмите - аз качих тоя път повечко, ама...това да е пробрема. Кога ще се видим с тези от вас, които са в София?



Тема Re: Подуват ли ви се пръстите на ръцете?нови [re: Beни]  
Автор poзi4ka (огнена)
Публикувано06.12.05 14:18



И мен ме понаболява кръстът, но той ми е слабото място от първата бременност. Явно трябва да си купя от тези колани за бременни, дето уж придържали кръста и матката. Поне продавачките много ги хвалят.

Аз също много искам да се видим и съм също от София, но не съм достатъчно инициативна. Ако някой предложи ден за среща - по възможност събота и неделя, и час, ще направя всичко възможно да се отзова.




Koko - 06.05.2001


Тема Re: Подуват ли ви се пръстите на ръцете?нови [re: Beни]  
Автор вeceлo чaйничe (тиха церемония)
Публикувано06.12.05 17:41



Давай час и дата!
Аз съм в София, само ако може да е след 10-ти, за да имам пари, че сега са кът.



Тема За феталната, при Димитрованови [re: чaeнaтa]  
Автор вeceлo чaйничe (тиха церемония)
Публикувано09.12.05 07:15



Вчера бях на фетална морфология, бебчо е добре! Момче ще е ! Стърчи с пълна сила!
Точно си тръгвах и попитах колко ще ми струва, 40 лв, и се зачудих защо 40 като мислех 50, стана въпрос за Доплер, върна ме и...каза, че имам склонност към високо кръвно. И при положение, че съм се родила с увеличена сърдечна сянка+нискочестотен шум на едната камера, то трябва да ми се направи сърдечна ехография, както и на бебето. И да се следи кръвното+ феталното р-е на бебчо. Това било наследствено, но не значи, че ще се прояви, естествено. Всичко си имаме - ръце, крака, бъбреци, преклъщаше нещо и много шаваше.
Термин 24 април, Великден. Не обичам разпването+ възкресението, но се води за светъл празник. Просто сме дребни и съразмерни.



Тема Re: За феталната, при Димитрованови [re: вeceлo чaйничe]  
Автор tusana (новак)
Публикувано09.12.05 08:32



честито за момченцето и че мина и това изследване и всичко е наред. добре де защо само 40 лв. взе, а направи ли снимки и запис и в цветно ли се виждаше бебока.



Тема Re: За феталната, при Димитрованови [re: tusana]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано09.12.05 13:14



Ти, чаена, къде ходи на морфологията? Аз при Томова или Тачева - все бъркам, но тя е специалист по сърцата и затова те питам. В з-та градска също са такива специалисти.
За срещата - какво ще кажете за другата събота или неделя? И трябва да измислим място, където да не е много опушено. Което е трудна задача по принцип. Ако някой се сеща за такова място, където да не се пуши да казва. Или да има място за непушачи, от което да не излизаш опушен.



Тема Re: За феталната, при Димитрованови [re: вeceлo чaйничe]  
Автор roya (кандидат мама)
Публикувано09.12.05 19:41



Поздравления, че сте добре :) На сърдечна морфология беше ли, че Вили ме засили и мен, но като и показах резултатите от Мазнейкова каза, че може и да не ходя.
Аз съм вдигнала кръвно, албумин и кръвната захар. Имам отоци и май най-накрая ще изляза болничен. Кардиоложката ме уплаши, че може да си докарам токсикоза и да пострада бебето и сега ще си почина известно време в къщи.
Малко късно разбрах как се докарах до тук. Не яжте трушии и кисело зеле. Майка като дойде ми донесе от нейните няколко буркана и тъй като аз не съм правила тази година зимнина много им се радвах. А съм фен на киселото зеле, което мъжът ми прави страхотно и всяка сутрин преди работа си пийвах по малко залев сок, а вечер по повечко. Само за няколко дни подпухнах и вдигах кръвно. Сега хапвам само плодове и зеленчуци и очаквам с нетърпение да поспаднат отоците, че пръстите са ми станали като кебапчета и не мога да си помръдна пръстените. Халката ми се е срастнала с кожата.

За срещата съм ЗА, само да открием заведение, където не се пуши. МРАЗЯ ЦИГАРИТЕ!




Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.