Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:55 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: Дай инфо , моля!нови [re: poзi4ka]  
Автор вeceлo чaйничe (тиха церемония)
Публикувано29.11.05 17:35



Много ти благодаря!
Аз ще ходя при Димитрова на 8 декември. Ще ви кажа как е минало!



Тема Re: Дай инфо , моля!нови [re: вeceлo чaйничe]  
Автор roya (кандидат мама)
Публикувано29.11.05 18:50



И при мен прегледа мина като при Розичка. Д-р Мазнейкова беше много мила и обясняваше всичко, което видеше и което я питах. Не засякох, колко време продължи прегледа, но не е бил по-малко от 15 минути. След това ми направи запис на СД и ми отговори спокойно на всички въпроси. Тъй като бях с майка ми д-р Мазнейкова подробно обясняваше кое какво е, защото майка ми надничаше зад гърба и. Все пак майка ми е раждала преди повече от 30 години и такава апаратура не бе виждала, и бе интересно, и задаваше въпроси.
Доволна съм от прегледа не мога да се оплача.
И веднага след прегледа зарадвах цялата рода, че ще си имаме момченце - та вече радостта ми е споделена

Бъдете здрави и се радвайте на лека бременност



Тема Започна ли дискомфортът в таза?нови [re: чaeнaтa]  
Автор вeceлo чaйничe (тиха церемония)
Публикувано30.11.05 06:40



да ви попитам, започна ли да ви боли тазът?
Моите болки са други, понеже имам възпаление на седалищния нерв /десен/, което вече стана двустранно. Като легна ми е най-болезнено, ако реша да се въртя в леглото - олеле! Нищо не може да се направи обаче.
Чудех се като се съчетае с разтварянето на таза, тогава какво ще стане?Или е рано за него?

Редактирано от вeceлo чaйничe на 30.11.05 06:42.



Тема Re: Аз пък имам контракциинови [re: вeceлo чaйничe]  
Автор poзi4ka (огнена)
Публикувано30.11.05 09:51



За съжаление от два-три дни от умора ли-не знам, но през деня при по-интензивно движение, а главно вечер започвам да чувствам яко втвърдяване на корема, съпроводено с болки в гърба и често уриниране. Вчера ходих при моята гинеколожка да ме види и засега няма нищо опасно, но ми предписа МагнеВ6 и Ношпа, ако са по-силнички болките.

Някой от Вас има ли подобни оплаквания? Май е още рано за подготвителни контракции в 5 месец и ме е страх да не ме запрат вкъщи да лежа, както ми намекна докторицата, ако не ми мине.

Чайниче, моля те, кажи ми безопасно ли е да се пие ношпа и по колко пъти на ден? Имам спомен, че ти пиеше в началото някакви подобни лекарства срещу болки ниско долу. Имам чувството, че този магнезий не ми помага и докато вечер не пия една ношпа, не ме отпуска корема.

Моля и другите да споделят, пият ли нещо подобно срещу контракции и кое помага най-много?




Koko - 06.05.2001


Тема Re: За Мазнейкованови [re: roya]  
Автор poзi4ka (огнена)
Публикувано30.11.05 10:27



Roya, като прочетох и твоето мнение, а и се сетих за някои сходни на тема Мазнейкова, взех да се чудя: бе не й ли се привиждат на Мазнейкова нещо пишки? Нещо все момчета вижда, не мислиш ли? Или целият април ще се раждат само синчета, да са ни живи и здрави?

Това горното е в рамките на шегата, понеже аз много се надявах този път на дъщеричка и още преживявам прегледа при Мазнейкова.




Koko - 06.05.2001

Редактирано от poзi4ka на 30.11.05 10:28.



Тема Re: Аз пък имам контракциинови [re: poзi4ka]  
Автор V_lady (усмихната)
Публикувано30.11.05 11:04



Аз Нош-па съм пила при първата ми бременност и мисля, че не е опасно.
Относно контракциите, нямам спомен никакъв от първия път и не мога да ти кажа нищо по този въпрос. Ако лекарката обаче прецени, че е по - добре да си седиш вкъщи и да си почиваш, послушай я и не се ядосвай.



Тема Re: За Мазнейкованови [re: poзi4ka]  
Автор roya (кандидат мама)
Публикувано30.11.05 14:06



Розичке, много се надявах на момченце и на мен ми хареса, че Мазнейкова му видя пишлето и бе 100% сигурна за пола. От друга страна в рода на мъжа ми не са се раждали момичета от поколения и бях убедена, че и аз няма да се цепя от колектива (или по-точно той няма да направи изключение в родата). Остава да се надявам на второто да е момиченце и да прекъсна изцяло мъжката линия на рода на съпруга ми. Ама то и фамилията ни Момчеви - та момиченце не бях предвидила



Тема Re: За Мазнейкованови [re: roya]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано30.11.05 14:22



С нош-па-то няма проблеми, пий и Магнезий. Аз също имам болки от време на време, тогава полягвам и глътвам по едно-две хапчета от горе изброените. Вчера ходих на ехо при моята док и всичко е наред. Иначе бях при Тачева на фетална през 19 седмица и се видя, че е момоче, а вчера моята док потвърди.



Тема честит м. декември, колко качихте до сеганови [re: чaeнaтa]  
Автор tusana (новак)
Публикувано01.12.05 08:15



добро утро, как сте в този дъждовен ден, а и честит м. декември.
искам да ви питам колко ви порасна коремчето, колко ви личи и колко кг. качихте до този момент. аз 3 кг., в началото бях отслабнала и все още не ми е голям корема, но ходя със специален панталаон за бременни. иначе съм в 20 г.с. при вас как е

Редактирано от tusana на 01.12.05 08:18.



Тема Re: честит м. декември, колко качихте до сеганови [re: tusana]  
Автор вeceлo чaйничe (тиха церемония)
Публикувано01.12.05 19:14



Здравейте и от мен!
Коремът ми бая стърчи, бебчо рита, върти се, прави балончета!
Килограмите...3-4, някъде там. Лошото е, че в болницата ме мерят с дрехи и не знам колко съм качила точно.
Не забелязвам стрии, но сигурно е рано да ги видя още, после да му мисля!
Уморявам се, задъхвам се, на моменти имам колики, по-често имам проблеми с ходенето до тоалетна. По-скоро като не отида да "тропкам" и денят ми е ужасен!
Будя се нощем, усещам понякога да мърда, може и той да ме буди.
Така засега.
Утре съм на ЖК:)))




Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.