Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:35 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Изследвания за антитела рубеола и токсоплазмозанови  
Автор чaeнaтa (тиха церемония)
Публикувано03.10.05 15:37



Мили майки,
от миналата седмица съм на тръни заради случай на рубеола в яслената ни група. Аз нямам кой знае какъв контакт с децата там, но все пак изпаднах в паника и излезнах в неплатен.
Утре ще си взема направление за изследване в ХЕИ - за антитела на рубеола, както и за токсоплазмоза. Говорих със Здравната каса, както и с ХЕИ, от двете места получих подтвърждение за поемане на изследването. Все пак здравно осигурена съм.
Най-неприятно ми е , да споделя, че първоначално бях отпратена от акушерката с думите, че направления за това няма, да си отида и да си ги искам, платено естествено. Оказва се, че направление има, и то не за едното, а за двете!
Споделям с вас, за да си знаете в случай , че не сте се уверили вече, че е най-добре да звъните в здравната каса на тел
080014800 или 9656746 и да си питате за всичко - кое се поема и кое не, за да не се набутвате излишно. И без това всичко е толкова скъпо!
Като ме боцнат ще ви уведомя, че не е имало засечки, а после се надявам да се похваля, че съм здрава!



Тема Re: Изследвания за антитела рубеола и токсоплазмозанови [re: чaeнaтa]  
Автор kleo_8O (минаващ)
Публикувано04.10.05 08:17



Мерси за инфото, стискам палци, сигурна съм че всичко ще е наред



Тема За яслите,детските и заразитенови [re: kleo_8O]  
Автор чaeнaтa (тиха церемония)
Публикувано04.10.05 10:15



Нещо дира пак не работи...
Та да напиша отново, дано не го изтрие или изгуби.
Бъдете взискателни към ръководството на детската градина или яслата. Не се спазват изискванията на ХЕИ, няма бележка за карантина, няма информация за родителите. Случай на висока Т и червено гърло е шарка, а лекарите дават антибиотик! Защото майката не знае, че има рубеола или варицела в градината!
Мили майки, търсете сметка за всичко! Недейте да вярвате на персонала, който е притиснат от обстоятелствата и шефовете, и който дава инфо с половин уста.
Има бременни майки, с новородени, които не подозират, че има съмнения за шарка!
Сезонът е такъв, шарките тръгнаха!

Направо съм бясна! Не съм спала цяла нощ след рева и нервната криза снощи! Мъжът ми е супер притеснен за изследванията, които трябва да ми се правят!
Ами ако ми открият заболяване? Какво ще правя тогава и кой ще ми помогне!?



Тема Re: За яслите,детските и заразите [re: чaeнaтa]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано04.10.05 12:08



Миличка всичко Ще е наред и на бебето ниЩо няма да му има...Ще видиШ...Ще си го родиШ живо, zдраво, хубаво бебче...не си мисли лоШи неЩа и не се притеснявай, zаЩото това е най_лоШото zа малкото...мисли си само хубави неЩа и Ще видиШ, че всичко Ще е наред...Успех и се успокой...спи и яж много не мисли раzни гадости.
п.п.Поzдравления zа всички неЩа, които си написала...ако работех в някоя медия Щях да те поканя zа интервЮ, zаЩото това са неЩа, които много малко хора zнаят, а ако раzберат е леко късничко...zа съжаление немога да го направя, но все пак ПОЗДРАВЛЕНИЯ...и не се беzпокой всичко Ще е ОК.



Тема Абе и аз съм скатавка, какво си мисля?нови [re: surfline]  
Автор чaeнaтa (тиха церемония)
Публикувано04.10.05 12:20



Не ми стиска да повдигна публично въпроса....ако бях човек на място щях да кажа на ХЕИ да направи проверка за липсваща карантина и да праснат глоба на градината...
А родителите...те не са виновни, но някои от тях хич не си дават зор! Едно време когато боледувах от шарка ми слагаха бележка на входната врата и по 20 дни едва ли не стоях вкъщи, а сега ги пускат на градина на 1 седмица..не, 5 дни след обрив!!! Просто нито родителите разбирам, нито лекарите...
Но и аз не искам да имам неприятности в работата. Предупредих си една от майките защото е бременна, тя е предупредила съответно нейното джипи и гинеколог, те са й казали, че щом е боледувала няма страшно. Но поне на нея трябваше да кажа.
Няма морал, туй то си е!
Благодаря ти за хубавите думи!
Желая ти леко бременеене!!!



Тема Кажете ми как да разбера, ченови [re: чaeнaтa]  
Автор cchery ()
Публикувано04.10.05 14:14



в детсвото си съм я прекарала тази шарка, защото моята майка не помни какви шарки съм карала, а в картона ми пише, и то на едно медицинско свидетелство за постъпване в детска градина, че съм карала едра шарка и скарлатина. Има ли някаква специална страница от медицинския картон, на който ги отбелязват тези болести?



Тема до 16 ГСнови [re: cchery]  
Автор чaeнaтa (тиха церемония)
Публикувано04.10.05 14:52



Аз на една от страниците видях РУБЕОЛА, лекарката погледна и каза, че това пише. Обаче това нямало май значение в крайна сметка. Ето, пускат ми болничен лист!
Акушерката предупреди, че до 16 ГС е лошо ако те хване....
И аз се обърках съвсем....

Редактирано от чaeнaтa на 04.10.05 14:54.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.