Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:42 26.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор irina (Симеон & Павел)
Публикувано19.11.05 22:44



Уважаеми Доц. Кременски,

Благодаря Ви за сърдечния, бърз и ясен отговор.
Прочитайки последното Ви изречение, в главата ми изникна следният въпрос:
Имам двама сина от два различни брака. Големият е на 14 год. , а малкият - на 2 год. и 6 мес.
Снаха ми има една сестра - омъжена, но още нямат деца.
Може ли да ми ориентирате кои от нас и в какъв ред, трябва да си направим изследвания и изобщо трябва ли да ги правим?
Например в моя случай, може би трябва да си направя евентуално само аз, и ако не дай боже, съм носител - тогава да направя и на децата? Не знам дали се изразих правилно. Дано да сте ме разбрал.
Извинявайте за допълнителния въпрос и отново благодаря предварително.

С уважение.



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: irina]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано21.11.05 09:03



Уважаема Госпожо,

Няма нищо спешно в момента.
Това, което е редно да се направи е:
1) Резултатите от САЩ, за да се ориентираме, за коя форма на фукозидоза става дума и как е доказана с ДНК или чрез изследване на ензим.
2) Да се срещнем и да обсъдим проблема и евентуалните рискове за носителство при всеки член на фамилията.
3) И накрая Вие да решите трябва ли да се изследвате.

Бъдете здрава
Кременски



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор irina (Симеон & Павел)
Публикувано21.11.05 09:36



Уважаеми Доц. Кременски,

Благодаря много!
Ще се свържем с вас за уточнения.

С уважение,



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: irina]  
Автор mimoza2OO5 (непознат )
Публикувано22.11.05 11:30



Уважаеми доц.Кременски!Бихте ли ми препоръчали специалист-ехографист за фетална морфология в гр.Варна.Аз бях на нухална транслуценция при доц.Балев,където останах много доволна и всичко беше в норма.Сега ми остава измерването на гънката в 16 г.с. и феталната морфология в 18 г.с.,за която имам записан час пак при доц. Балев.Прочетох и мнения за д-р Марио Давидков и исках да Ви попитам дали е необходимо да посетя двама различни специалисти ?Какво е вашето мнение и вярно ли е ,че д-р Давидков е един от петимата ехографисти освен д-рМазнейкова,които членуват в организация/не ми стана ясно каква/ и могат да правят тези прегледи??Смятам да направя и БХС в 16 г.с..пли доц.Ангелова.Благодаря Ви!!!



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: mimoza2OO5]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано22.11.05 12:25



Уважаема Госпожо,

И двамата посочени от Вас лекари са много добри специалисти по ултразвукова диагностика. И все пак д-р Давидков е акушер-гинеколог.
Това с членството няма да го коментирам, защото много сме членове на много организации, но това не винаги е гаранция, че сме много добри.
Консултирайте се и с доц. Ангелова.

Бъдете здрава
Кременски



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор meshko1O6 (непознат)
Публикувано25.11.05 13:38



Уважаеми Доц. Кременски, имам 1 въпрос. Предстои ми БХС изследване и ме интересува кръвният серум на гладно и жадно ли трябва да бъде взет или няма значение? Благодаря Ви предварително за отделеното време.

[url=http://lilypie.com][img]http://bd.lilypie.com/FjDUp2/.png[/img][/url]


Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор savv (непознат )
Публикувано25.11.05 14:10



Здравейте доц. Кременски,
на 34 год. съм бременна в 16 седмица. Резултатът ми от БХС е 1:90 или 1:99 - не чух добре по телефона. лекарката каза да отида на място да обсъдим проблема. Знам, че ще правя амниоцинтеза - моля Ви кажете ми каква е процедурата, трябва ли ми направление, трябва ли предварително да се запиша и как? Много бих искала да я направя при д-р Димитрова в Майчин дом макар че съм от Пловдив и знам че във ВМИ също правят.
Кога най-рано може да се направи?
Благодаря Ви.



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор savv (непознат )
Публикувано25.11.05 15:19



Забравих да допълня че в 12 с. ми е измерена 0,5 мм нухална транслуценция при д-р Мазнейкова. Не знам дали това да влияе на решението ми за амниоцинтеза.



Тема Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: savv]  
Автор belerby (непознат)
Публикувано28.11.05 20:53



Моля, ако някой знае телефония номер на кабинета намиращ се на 14 ет. в МД, в който се получават резултатите от БХС, да го напише.
Благодаря!



Тема Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГ [re: meshko1O6]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано29.11.05 07:27



Уважаема Госпожо,
Нама значение времето и храната.
Най-важното е точно определена седмица + дни с ултразвук

Бъдете здрава
Кременски




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.