Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:23 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За пътя до работа  
Автор ol4eto (непознат )
Публикувано30.09.05 09:45



Здравейте на всички бъдещи и настоящи мами!
Много ми е приятно да пребивавам тук, особено откакто разбрах НЕВЕРОЯТНАТА новина, че и аз нося живот в себе си. Чувствам се безкрайно изненадана, щастлива, благословена, но и изпълнена със страхове и въпроси.
И тъй като съм в началото на това си "състояние" (1 - 2 месец), моля по - опитните и информирани от вас за съвет и успокоение.
Проблемът се състои в ежедневното ми пътуване до работа, което си е направо пътешествие. Живея МНОГО далеч от настоящата ми работа и пътувам с маршрутка около час, като притесненията ми са свързани с чудовищната тъпканица, безразсъдно шофиране и най - вече ДРУСАНЕТО, което е наистина непоносимо и за хора в нормално състояние, какво остава за такива като мен... На всичкото отгоре работя 6 дни в седмицата и ми се събира доста "возене", като часове и "изпадане на пломби"
Страхувам се да не стане нещо ЛОШО, да не изгубя бебето, особено като се има предвид че ми предстои такова пътуване почти до края, защото ми се налага да работя.
Моля всички за съвет и ви благодаря, че ви има!

Редактирано от ol4eto на 30.09.05 10:24.



Тема Re: За пътя до работанови [re: ol4eto]  
Автор kadrokosa (слънчева)
Публикувано30.09.05 10:30



Здравей!
Първо едно голямо ЧЕСТИТО и добре дошла в клуба!!!
Страховете ти са напълно нормално нещо в това състояние и да ти кажа/от опит:-((((/ са си основателни точно в този случай. Не искам да те плаша или нещо такова - при всеки е различно, но да ти кажа какво се случи с мен. На мен също ми се налагаше да пътувам по 90 мин. на ден до работа с маршрутка и знам какво е друскането и всичко останало. Когато бях в нач. на третия месец, прокървих. Веднага отидох на лекар и ми казаха, че имам страхотни контракции и ако не спра с това пътуване рискувам за бебето. Уплахата ми беше голяма, но с медикаменти и много почивка/1мес./ само на легло нещата се оправиха/да чукам на дърво/ Та, още веднъж ти казвам не е задължително и при теб да се случи така, просто ти споделям при мен как беше!
Успех ти желая и лека и безпроблемна бременност!



Тема Re: За пътя до работанови [re: ol4eto]  
Автор coccinella (мама на Калоян)
Публикувано30.09.05 11:01



Аз пътувах до работа със служебен автобус, който също беше и е страшно претъпкан. Освен това година преди да забременея пътувах в другия служебен автобус, който се запали по време на движение и изгоря до основи. След дълбок размисъл за плюсовете и минусите да работя докато съм бременна, реших да говоря с моя гинеколог и да му поискам болничен. На прегледа, тъкмо преди да отворя дума по въпроса, той ме пита къде работя и като разбра, отсече - никакво пътуване повече, излизаш в болнични. Изкарах цялата бременност в болнични, в къщи, което не ми попречи да получа огромен кръвоизлив през третия месец. Успяхме да спасим бебчо, но ако бях на работа ...... При мен нямаше голямо разлика между болничния и заплатата, защото ме осигуряват на реалната заплата, а 80% от брутната заплата, но без данъци е горе-долу колкото нетната заплата.
Желая ти лека бременност.



Тема Re: За пътя до работанови [re: coccinella]  
Автор French_Affair (шемет:Р)
Публикувано30.09.05 11:50



Мила Олинка,
Въпросът,който си поставила,е много основателен. По тази и друга причини аз си изкарах почти цялата бременност в болничен.Миналата година по това време вече бях излязла в такъв,та докрая.Убедена съм твърдо,че ако не бях постъпила така,бебос нямаше да го има въобще!
За справка само:имам иССтребител на почти 7 месеца,който струва всичките пари и заплати на света

c'est toujours moi:)


Тема Re: За пътя до работанови [re: French_Affair]  
Автор bubulina (новак)
Публикувано30.09.05 12:24



Здравей и честито!!!
Аз пък ще те успокоя. Според моя доктор (аз вече имам два "изтребителя" в къщи) и той ми е следил и двете бременности и въобще мисля, че е много добър доктор! Ако всичко с бебо е наред няма от какво да се притесняваш. Никакво друсане и т.н. не може да предизвика спонтанен аборт. Е това е моето и на един лекар мнение. Зном, че ще има и разлечни но СПОКО! Има случаи на неработещи жени, които имат проблеми и не мисля, че друсането е решаващо. Опитай се да сядаш по-напред в маршрутката. Без да се притесняваш да обявиш състоянието си и да вдигнеш някой!
Лека бременност и успех!



Тема Re: За пътя до работанови [re: ol4eto]  
Автор katerinata (член)
Публикувано30.09.05 12:57



Виж,ако работиш в някое нормално предприятие,в което осигуровките ти са върху нормалната ти заплата,би могла да говориш с лекаря си да ти издава болничен и тогава няма да казваш"налага ми се да работя".
Когато бях в 7-ми месец прокървих и много се изплаших,та тогава моят лекър ми каза,че ще ми дава колкото искам болнични,та да не рискувам повече-истината е,че така и направих и вземах повече пари отколкото като работех!
Помисли си върху този вариант,ако не сега,то поне след 2-3 месеца.



Тема Re: За пътя до работанови [re: ol4eto]  
Автор miroslava (мама на Димана)
Публикувано30.09.05 13:47



Виж сега, работих през цялата си бременност до деня в който родих. В началото си карах колата до към 6-тия месец, послед джитках с такси или ме караше мъжа ми. В градски транспост се качвах 3-4 пъти щото ми се моткаше, място никога не са ми отстъпвали.
НЯма ли начин мъжа ти да те кара или да се разбираш с някой колега с кола примерно да си делите бензина. Иначе градския транспорт е 100 пъти за предпочитане пред маршрутките, пак няма да седиш, но поне ще си стъпила стабилно и ще си се хванала. Всъщност винаги съм се чудила на хората които се возят на маршрутки, нямат ли лично достойнство та се оставят да ги возят като животни, но това е друга тема.
Както и да е, ЧЕСТИТО и стискам палци!



Тема Re: За пътя до работанови [re: ol4eto]  
Автор eti (Мама на Борис)
Публикувано30.09.05 14:33



Пожелавам ти лека и успешна бременност! ( Лека и безаварийна е също подходящо, предвид въпроса ти!)
Аз не пътувам с маршрутка, но пък работата ми е ( беше ) свързана с мног пътуване в страната. Във втори месец след едно такова пътешествие за 1 ден от Пловдив до Бургас, Варна и обратно на др. ден, прокървих. Лежах 2 седмици. После пак си "пробвах късмета" така да се каже, с едно пътуване до Велинград. Този път кървях като река, и лежах 1 и половина месеца.
Това предвид че имаме шофьор и удобна голяма, нова кола тип лимузина.
Върнах се на работа, но повече не пътувах на далеч. Само с градски транспорт. Изкарах чудесно до края на бременността, По цял ден бях на работа или "мерех" улиците, курс за бременни и гимнастика. Родих леко и то здрав хубавец.
Така че, всичко е индивидуално. Както ише една мама, ако си със пълни осигуровки ( както съм и аз ) не губиш пари при болничен. Всичко си е по закона при нас. Дори ми предложиха 9 мес. да съм в болничен ама ми писна, и без друго ходех на работа .
Също ти препоръчвам да не се лишаваш от болничния 45 дена преди термин! Който го е измислил, е бил жена!
Консултирай се с гинеколог и гледай да си на предната седалка, ако продълциш пътуванията. Поне ще виждат че си бременна.




Тема Re: За пътя до работанови [re: ol4eto]  
Автор nadili (везничка)
Публикувано30.09.05 19:36



Здравей и честито и от мен! Да ти кажа и аз съм пред същата дилема - на работа и с повече пари или вкъщи почти без пари? Защото не съм от щастливците дето ги осигуряват на пълната заплата, а на минималната. Миналата седмица излязох от болницата и досега се чудя да тръгна ли пак на работа или да вегетирам вкъщи със 130 лв. болнични ... Е как да се радвам че живея в такава държава и как да продължавам да вярвам в управляващите и смотаните им реформи ?!.........



Тема Re: За пътя до работанови [re: nadili]  
Автор ol4eto (impatient)
Публикувано01.10.05 09:54



Много ви благодаря на всички, които се включихте и изказахте мнение и отношение.
Наистина, не ви познавам, но ви почувствах МНОГО близки и съпричастни, хиляди благодарности още веднъж!!!
Честно казано, малко се поуплаших, но явно има за какво, нали казваха, че да си предварително подготвен, означава да си предварително въоражен.
За съжаление не съм от щастливките, които се осигуряват реално, или пък могат да си позволят да излязат в болнични дори По простата причина, че няма кой да ме замести и да върши моята работа.
Ако ми се наложи (недай си Боже!) да си седя вкъщи, това би означавало сама да си подпиша молбата за напускане, наистина имам чувството че винаги сравнително доброто заплащане е за сметка на всичко останало... Никакъв социален пакет, никакво право за нищо - добре дошли във ФЕОДАЛНИЯ СТРОЙ! Но... Няма да се дам така лесно, без бой! Още повече,че НИКОГА не бих рискувала ако имаше такава опасност, просто работа срещу МОЕТО първо бебенце са две напълно несъпоставими неща! Никога не бих избрала първото пред второто, естествено. Както и да е. Засега смятам да работя, докато мога.
Да се надявам, че всичко ще е наред и че ще си имам един малък/малка отрано закален(а) пътешественик(чка)
Благодаря ви пак, наистина ме накарахте да се замисля какво рискувам!
Лека бременност/сладко майчинство на всички тук!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.