Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:23 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема гестационния диабетнови  
Автор vivita (член)
Публикувано07.09.05 17:47



значи какво се случи - аз по принцип не закусвам и миналата седмица преди прегледа случайно закусих и хоп - захар в урината и днес подробен тест - дадоха ми да пия нещо и ме проверяваха през час ... и лекарката не беше доволна от стойностите. връчи ми една диета - главно на пълнозърнести храни и без тлъсто и ще трябва да меря захар по 8 пъти на денонощие ...

В описанието на лекарката пишеше че не е болест, а се предизвиква от повишени хормонални нива и от неправилно хранене по време на бременността. НО че е лошо за бебето - ставало много голямо и се раждало трудо.

Аз сега да попитам. Има ли други последици? Много ли е лошо за бебето и винаги ли става голямо? За сега на бебето му няма нищо преди 3 седмици - т.е в 26+4 седмица беше 1 кило това не е много? Другата седмица ще го гледаме пак.
Има ли някои други последици?




Тема Re: гестационния диабетнови [re: vivita]  
Автор doritt (c надеждa)
Публикувано07.09.05 19:12



Не мога да ти дам съвет, но знам че jana имаше такъв гестационнен диабет.
Надявам се и тя скоро да се включи и да даде повече информация.
Стискам палци всичко да е наред.



Тема Re: гестационния диабетнови [re: doritt]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано07.09.05 19:27



Аз бях на границата да го получа,висях на горните стойности и то с драконовкса диета,ядях само плодове (кисели) и зеленчуци,слабеех и едвам удържах положението.Бебето ми наистина стана голямо,роди се 3 седмици по-рано (слава Богу) и беше вече 3600...Трябва да пазиш диета.Раждането не е трудно,минава нормално.Яна ще ти даде по-подробно инфо,но не е страшно,не се шашкай.



Тема Re: гестационния диабетнови [re: vivita]  
Автор MoniT ()
Публикувано07.09.05 19:31



Гестационния диабет означава, че имаш повишена кр. захар по време на бременността и след като родиш тя ще се нормализира. Обикновено това става до към 4-5 ден. По принцип в много важно да си поддържаш кр. захар в норма. Не ти ли дадоха кр. захарен монитор? Аз също бях с г. диабет и имах монитор с който си следях нивото на кр. захар - един ден преди хранене, на следващия - след. Това преди и след ВСЯКО хранене, т.е. 3-4 пъти на ден. Убожда се пръста с един специален ланцет и с монитора се определя нивото на глюкоза в кръвта. Ако с диетата можеш да контролираш нивото на кр. захар - чудесно! Ако обаче не успееш, тогава вероятно ще ти назначат инсулин. Аз се справих успешно само с диета. Изписаха ми инсулин, но аз не го правих, защото първо, кр. ми захар изобщо не бе толкова висока (например в България това се смяташе за нормално ниво, докато в Канада стойсност над 6 след хранене се приемаше за ненормална), освен това живеех сама, а един от стр. ефекти на човешкия инсулин е хипогликемията и се страхувах от усложнения (но да уточня, че аз съм завършила медицина и мога да преценя що-годе компетентно сама за себе си ползата и вредата от едно лекарство).
Проблемите биха могли да дойдат при неконтролиран диабет - плода нараства по-бързо, което може да доведе до нарушеното му хранене. Освен това има данни за нарушения в мозъчната дейност при деца на майки-диабетици (с неконтролиран диабет), к. могат да се проявят по-рано или по-късно, вкл. в училищна възраст. Затова още веднъж, контролирай си кр. захар;
При раждането - ти, а след това детето ти ще бъде на системи с глюкоза, защото може да има хипогликемия; при жена с г. диабет има 10% вероятност да развие тип 2 диабет в по-късна възраст, така че е добре после да си следиш кр. захар.
Ако имаш още въпроси - питай!



Тема И с мен беше таканови [re: vivita]  
Автор anaili (Уморените коне)
Публикувано08.09.05 00:44



четох тогава, че сме по-предразположени към диабет после - така, че внимавай с курабиййките



Тема Re: гестационния диабетнови [re: MoniT]  
Автор vivita (член)
Публикувано08.09.05 10:08



да дадоха ми апаратче за мерене на кръвна захар по 8 пъти на ден се мери - преди и след 3 те основни хранения, и нощем веднъж в 10 и веднъж в 3.
Диетата е 3 основни не толкова големи яденета и 2 -3 допълнителни - по 1 плод и нещо малко. Главно пълнозърнест хляб и обезмаслена извара, сирене, кисело мляко, маргарин и плод, на обяд може малко нетлъсто месо.
Та не са ми супервисоки стойностите, даже акушерката каза че няма нищо но лекарката се нацупи над теста и каза че има някои не добри стойности и ще трябва да пазя диета и да следим.
Аз ще спазвам всички възможни диети, само дано детето няма проблеми сега и по-нататък. стискам палци.
За сега никой не е забелязал проблеми на изследванията. даже казват че всичко е супер, подвижно ... мериха кръвните потоци при бебето - нормални ... дано всичко е наред.




Тема Re: гестационния диабетнови [re: vivita]  
Автор MoniT ()
Публикувано08.09.05 15:39



Много бе, осем пъти! Затова аз си мерех един ден преди и един ден след хранене, за да не ми се наруши начина на живот (качеството на живота един вид). Това само в момента ли или до края на бременността? Защото ако те кара да мериш кръвната захар по осем пъти на ден до края на бременността е прекалено! А с ендокринолог срещала ли си се? Аз ходех в клиника по усложнения на бремеността (за щастие, на 6 етаж в същата болница, в к. работех) всяка седмица и имах консултации с АГ, ендокринолог и диетолог. Това всяка седмица от 28 г.с. до 34 г.с. (после заминах за друг град и докато ми намерят ендокринолог, аз родих в 35 г.с. .



Тема Re: гестационния диабетнови [re: MoniT]  
Автор vivita (член)
Публикувано08.09.05 15:56



ами 8 пъти като нощните ще отпаднат ... другата седмица съм пак там на преглед и ще гледаме какво съм измерила. не са ме препращали на друг лекар, но те го засякоха съвсем наскоро и то съвсем случайно. аз изобщо не закусвам по принцип и винаги прегледите са ми били ОК но една сутрин закусих и то преди прегледа и хоп хванаха ме с урината . и вчера ме тормозиха да 3 часа да пия сироп и ми изпободоха пръстите ...
Те са доста подробни ако другата седмица видят нещо нередно ще ми разкажат играта. И много не ги интересува че ми нарушават ежедневието . Затова сега съм много стриктна.
уф а и с раждането да видим до къде ще го докараме, че бебето упорито седи по турски и не ще да се обърне!!! сега го дебнат


Редактирано от vivita на 08.09.05 16:01.



Тема Re: гестационния диабетнови [re: MoniT]  
Автор vivita (член)
Публикувано22.09.05 10:34



мони,
аз следя кръвната захар, но тази седмица наблюдавам все по-високи стойности! спазвам диетата (само онзи ден хапнах един десерт на обяд признавам) .
Преди седмица стойностите бяха около 82- 88 преди ядене (казаха ми че са малко завишени, но върви) сега са 94-103!!!
След 2 седмици имам пак консултация в клиниката. До тогава какво да правя с тази захар? Аз диетата си пазя.




Тема Аз бях таканови [re: vivita]  
Автор jana (бебе Ния)
Публикувано22.09.05 10:50



Откриха ми повишена кръвна захар след теста за обременяване с Глюкозата, каквото са ти правили и на теб. Бях в 32 г.с. и започнах диета, която я спазвам и досега, защото не ми се е нормализирала още (близо 5м. след раждането). Мога само да те успокоя, че за бебето последствия НЯМА. Неприятно е, че след раждането ще поставят бебо в кувиоз и ако се наложи ще му вливат човешкият инсулин или най-малкото ще бъде 24ч. на глюкоза. Това се налага защото докато е в твоя организъм кръвната захар е повишена, но при раждането тя рязко пада и се полючава хипогликемия. Но щом започне да си му работи панкреаса като хората (24ч.) ще се нормализира захарта. Звучи страшно, но не е в никакъв случай. Просто се взимат превантивни мерки. Пак ти казвам, няма вариянт бебето да ти се роди с диабет - знам, че това ти се върти в главата защото минах по този път
Лека бременност




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.